Cisco Forum 2012 - wrażenia

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#46

#46 Post autor: peper »

I w ten sposób jak Łukasz prowadzi wykład inne sale świecą pustkami xD
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

#47

#47 Post autor: art »

moderatorzy niech mi wybaczą... nie mogłem się powstrzymać
Kyniu pisze:
lbromirs pisze:nie będą dostępne natomiast nagrane sesje wideo i audio - dostęp do nich otrzymają jedynie obecni na miejscu.
Buuuuu :(

A na Forum zejść z kosztami (czyli odpuścić rozrywki czy prezent dla każdego uczestnika), obniżyć cenę (tak by inżynier któremu firma nie zasponsoruje udziału mógł za swoje zaskórniaki pojechać),
Otóż jak już wcześniej napisałeś "Wiedza kosztuje" :)

pakarod
wannabe
wannabe
Posty: 73
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:39

#48

#48 Post autor: pakarod »

Grzegorz pisze:Witam,

Na Cisco Forum byłem po raz pierwszy.
Jeżeli chodzi o sesje to ich treść była w porządku.
Wg mnie jednak na takich sesjach nie powinno zadawać się pytań. Dlaczego? Ponieważ bywają osoby, które lubią delikatnie pisząc "podyskutować" sobie w trakcie sesji. Jeżeli nawet prelegentowi uda się dyskusję zakończyć to musi potem przyspieszać, aby wyrobić się w czasie z materiałem, co nie zawsze się udaje i na przykład temat, który przewidziany był na koniec sesji i który mnie akurat interesował nie został omówiony lub zostało omówiony pobieżnie. Dodatkowo prelegent jest rozpraszany takimi sytuacjami, a powinien skupiać się na czym innym. Na sesji Q&A byli chyba wszyscy prelegenci i to powinno być miejsce na pytania.
Sesja to nie msza w kosciele. Nie jest to tez wyklad. Jeden raz w roku mam okazje spotkac sie z wspoltworcami ulubionych pudelek to licze na rozwianie mych watpliwosci.
Czesto pytania padajace z sali sa na zasadzie - 'szybkie pytanie, szybka odpowiedz'. Dziwnie moglyby wygladac na Q&A. Jesli odczuwasz, ze material jest przygotowany na rowne 75min to byc moze nalezaloby sie zastanowic nad skroceniem materialu za to z czasem na rozmowe.

Zastanawia mnie też fakt rozdawania książek w trakcie sesji. Pytanie po co? Aby wzbudzić większą aktywność słuchaczy? Wg mnie kryteria rozdawania są do zmiany, ponieważ na sesje przychodzą ludzie, którzy chcą się czegoś dowiedzieć i nie koniecznie znają odpowiedź na zadawane pytania chociaż zdarzały się osoby, które aż wyrywały się do odpowiedzi. I w tym momencie pojawia się pytanie po co przychodzą, skoro tematyka jest im znana. Podsumowując, na sesjach nie powinny być rozdawane. Nie będzie też powodów do zbytniej „gadatliwości” uczestników.
j.w. Piekno sesji polega na interakcji z uzytkownikami. Jesli masz potrzebe wysluchania czystych informacji to proponuje Ci poczytania dokumentacji badz ksiazek. Zaoszczedzisz sporo kasy. Co do ksiazek - swietna akcja. Nie zauwazalem zbytniej gadatliwosci przy ich rozdawaniu. I trudno dawac je osobom, ktore nic nie mowia. Nie wiadomo czy spia czy jeszcze sluchaja. Na wiekszosci sesji na jakich bylem podstawowa wiedze mialem. Uporzadkowanie i mozliwosc zadania pytania jest wlasnie tym czego oczekuje.
Moze warto tez dodac, ze cisco forum to nie jest szkolka ani nawet szkolenie. Jak sama nazwa wskazuje ma to forme forumowa czyli z mozliwoscia dyskusji. Chcesz sie czegos nauczyc to jedz na szkolenie, przeczytaj ksiazke. Doczytaj cos przed sama sesja a moze wygrasz ksiazke ;)
Jeżeli chodzi o sprawy organizacyjne:
  • 1. zbyt duża ilość uczestników. Momentami było ciasno. Na przykład kolejki do obiadu (sam czekałem z 15 minut), problem z miejscami przy stołach. Braku potraw nie zauważyłem, niczym się nie zatrułem. Osobiście uważam, że jak na tyle osób hotel dawał radę. Dodam nawet, że ogólna ilość jedzenia jaka była, była ogromna.

To nie ilosc uczestnikow mala tylko przestrzen mala.
2. Zupełnie nie przeszkadza mi brak stoisk partnerów. Wg mnie to nie jest wystawa, tylko event techniczny.
Jedno nie wyklucza drugiego. W tym roku te stoiska to jaka pomylka. W poprzednich latach staly pudelka, ktore mozna bylo na zywo zobaczyc, cos dopytac a nawet zobaczyc conieco w srodku.

pakarod
wannabe
wannabe
Posty: 73
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:39

#49

#49 Post autor: pakarod »

2x.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2012, 11:05 przez pakarod, łącznie zmieniany 1 raz.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#50

#50 Post autor: Kyniu »

art pisze:Otóż jak już wcześniej napisałeś "Wiedza kosztuje" :)
A czy jak gdzieś napisałem że ma być darmo? Słowa "tak by inżynier któremu firma nie zasponsoruje udziału mógł za swoje zaskórniaki pojechać" chyba są dostatecznie zrozumiałe.

Awatar użytkownika
ormek
wannabe
wannabe
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2011, 17:40
Lokalizacja: Oln/Elb/Gda

#51

#51 Post autor: ormek »

To może ja również dorzucę swoje 3grosze.

1) Czas akcji.
Na CF byłem pierwszy raz i muszę powiedzieć, iż największą nieudolnością jest to, że doba trwa tam tylko 24godziny. Nie dało by rady czegoś z tym zrobić? :)

2) Miejsce akcji.
Dojazd na konferencje samochodem (niekoniecznie przepisowo), zajął nam coś niecoś około 9 godzin. Trochę sporo, zwłaszcza, że głównym powodem dla którego się tam znalazłem, jest chęć przebywania na CF. Widok gór - spoko, ale czy warte jest to tej odległości? Ja rozumiem, że nie wszyscy obecni na CF są tam po to by posłuchać o czymś nowym, a bardziej by podłapać kontakty, spotkać się towarzysko i poszaleć na stoku, ale to chyba mniejszość.

Jak mówiłem, na CF byłem pierwszy raz i brakowało mi... kierunkowskazów. Piekiełka troszkę się naszukałem. Ludzie którzy szukali Piotrka J., trafiali na basen [część z nich pewnie już tam później została] ;-) Trzeciego dnia już było lepiej, ale takie kierunkowskazy chyba nie byłyby złe.

3) Bohaterowie
Pierwszoplanowi:
Generalnie czapki z głów. Sesje prowadzone bardzo fajnie - pytanie w trakcie sesji według mnie jak najbardziej wskazane [na CF nie chodzi (chyba) o szkolenia w tego słowa znaczeniu]. Jeżeli chodzi o interakcję ze słuchaczami to oczywiście sposób prowadzenia Piotrka chyba najbardziej do tego przystosowany (tablica i mazak) [++ za klimat piekiełka i za miłą niespodziankę na multicascie].

Drugoplanowi:
Według mnie partnerzy wypadli słabo, jedni lepiej drudzy gorzej, ale uogólniając słabo. Przecież można było pokazać bardzo fajne rzeczy - w duchu CF oczywiście [Expo przypada na inny termin].

Trzecioplanowi:
W tym miejscu bardzo chciałem podziękować Pani sprzątaczce za dodatkowe butelki wody ;-)

4) Fabuła
Sesje:
Duży minus za brak maszyny do klonowania. Prawdopodobnie temat był już poruszany niejednokrotnie, ale czy nie można by było zorganizować sposobu rejestracji na sesję w inny sposób? Zrobić coś na kształt prawyborów i na ich podstawie ułożyć agendę?
By być dobrze zrozumianym, chodzi mi to, by przed ostatecznym zapisaniem się na konkretne sesję zebrać od osób zarejestrowanych głosy, odwzorowujące na których sesjach najbardziej chcieli by być. Im większa ilość osób wyraża chęć bycia na danej sesji, organizator mógłby nie dopuścić w harmonogramie, by trwały one jednocześnie. Tak przygotowaną agendę puścić w świat i otworzyć rejestrację.

CisCup:
Na CisCup wyobrażałem sobie troszkę inaczej - jakieś zawodowy w Tshoocie itd. [oczywiście podzielone na zaawansowanie uczestników]. Fizyczna zabawa też jest ok, ale brakowało mi walki na bity.

Jedzenie:
Generalnie przychylam się do zdania kolegów odnośnie przekąsek.

Co do obiadów, to bardzo dziwię się ludziom którzy są tam po raz kolejny raz z rzędu i czekają w kolejkach. Czasem wystarczy się rozejrzeć dookoła i nie zwracać uwagi na mainstreamowców. Są takie miejsca na świecie które się filozofom nie śniły ;) Hej!

ps. Bardzo brakowało mi automatów na 2 dzień.
ps2. Odniosłem wrażenie, że to jednak nie Cisco jest organizatorem CF a jedynie odwala "czarną" (niektórzy mogli by uznać, że przyjemniejszą ;-) robotę.



Na końcu dorzucę opinie mojego kolegi [może kogoś zaciekawi] na temat tematyki sesji[a brzmiało to mniej wiecej tak]:
"Cisco zachowało jakby wstydziło się swoich produktów i jakby było trochę oderwane od rzeczywistości. Większość firm [czyt. inżynierów którzy byli na CF] pracuje na 3900, 3500, 3750 itd. Mało kto ma kontakt z Nexusem, czy asrem, a o 7600 jedynie raz wspomnieli. Na CF mówili tylko o 9k."

Pozdrawiam

Paweł K.

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

#52

#52 Post autor: art »

Kyniu otóż wyrażasz swoją dezaprobatę iż nie są za darmo udostępniane nagrane sesje, odpowiedź po raz kolejny: "Wiedza kosztuje" :) ja kończę temat bo to nie dla mnie. Znowu zaczniesz marudzisz jak to źle, niedobrze i w ogóle...

zawierta
wannabe
wannabe
Posty: 125
Rejestracja: 08 lis 2007, 09:49

#53

#53 Post autor: zawierta »

Tutaj też się zgodzę, że czasem za bardzo było ASR9k i tych klimatów, a obawiam się, że ludzi z takim sprzętem raczej była mniejszość niż większość.

Ja się tak "przejechałem" na sesji Piotrka i Łukasza "Diagnostyka połączeń L2/L3", bo ani z tytułu ani z opisu nie wynikało, że będzie NX-OS i IOS-XR oraz topologia Nexus+ASR9k :) Jakkolwiek większość sesji można było przeportować na mniejsze platformy, to na sali mało kto miał doświadczenie choćby z jednym z tych pudeł, nie mówiąc już o zestawianiu linków między nimi ;)

Awatar użytkownika
ormek
wannabe
wannabe
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2011, 17:40
Lokalizacja: Oln/Elb/Gda

#54

#54 Post autor: ormek »

Według mnie, akurat w tej sesji platforma nie była tak bardzo istotna :)

A jeżeli już rozmawiamy o tej sesji, to z tyłu było bardzo słabo widać dół ekranu (wiadomo głowy innych kolegów przeszkadzały) a z tego co widziałem można by było delikatnie podnieść rzut ekranu wyżej i było by ok :) W niektórych salach był podobny problem, choć nie we wszystkich.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#55

#55 Post autor: lbromirs »

zawierta pisze:Ja się tak "przejechałem" na sesji Piotrka i Łukasza "Diagnostyka połączeń L2/L3", bo ani z tytułu ani z opisu nie wynikało, że będzie NX-OS i IOS-XR oraz topologia Nexus+ASR9k :) Jakkolwiek większość sesji można było przeportować na mniejsze platformy, to na sali mało kto miał doświadczenie choćby z jednym z tych pudeł, nie mówiąc już o zestawianiu linków między nimi ;)
Są sesje, gdzie pokazujemy i koncentrujemy się na nowościach - ilość klientów, którzy używają tego sprzętu jest już dzisiaj w Polsce bardzo duża. Z drugiej strony, są zawsze sesje w których koncentrujemy się na technologii, albo wręcz omawiamy architektury urządzeń i sieci - i wtedy starsze produkty również są pokazywane. Nie możemy ciągle opowiadać o Catalyście 2950, choć to fajny przełącznik był :P

Awatar użytkownika
ormek
wannabe
wannabe
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2011, 17:40
Lokalizacja: Oln/Elb/Gda

#56

#56 Post autor: ormek »

lbromirs pisze:Są sesje, gdzie pokazujemy i koncentrujemy się na nowościach.... Nie możemy ciągle opowiadać o Catalyście 2950, choć to fajny przełącznik był :P
Słuszna uwaga :)
Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu!

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#57

#57 Post autor: lbromirs »

Wszystkich zainteresowanych opcją pobrania materiałów zapraszam tu:

http://lukasz.bromirski.net/2012/04/cis ... orum-2012/

horac

#58

#58 Post autor: horac »

Super, dzieki, dobra postawa +1

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#59

#59 Post autor: Kyniu »

lbromirs pisze:Wszystkich zainteresowanych opcją pobrania materiałów zapraszam tu:

http://lukasz.bromirski.net/2012/04/cis ... orum-2012/
:D

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

#60

#60 Post autor: PatrykW »

[quote="lbromirs"]Wszystkich zainteresowanych opcją pobrania materiałów zapraszam tu:

http://lukasz.bromirski.net/2012/04/cis ... orum-2012/[/quot

very nice :)
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

ODPOWIEDZ