Cisco Forum 2013

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#16

#16 Post autor: miboo »

Chyba najlepsze Cisco Forum na jakim byłem.

Najpierw minusy:
- Za dużo śniegu
- Brak konkursu na Giewoncie (znowu)
- i to tyle


Teraz plusy:
- Logistyka (po raz pierwszy na tej skali imprezie nie było żadnych wąskich gardeł, za długich kolejek po posiłki, problemów z wejściem na wykłady)
- Sesja plenarna (świetny pomysł, humor Łukasza, dużo przykładów, zero nudy)
- Wieczorne imprezy (świetne koncerty, świetnie zaopatrzony bar, dostęp do posiłków nawet po północy - wszystko to wpływało pozytywnie na intergrację)
- Ludzie (to zawsze największa zaleta Cisco Forum - były momenty gdzie nasilenie CCIE na metr kwadratowy przekraczało 10)

Pare słów o sesjach (O dziwo trafiłem na wszystkie fajne)

Techtorial Centra Przetwarzania Danych - Bardzo pozytywnie. Szczególnie druga część o stronie wirtualnej.
802.11ac by Piotr Chomczyk - Tak powinny wyglądać updaty technologiczno-produktowe. Przyjemnie, szybko i ze znany dla Piotra stylem.
Lab ISE by Marek Janik - Dla mnie najbardziej wartościowa sesja. Przykłady z życia, konfiguracja na żywo i dużo doświadczeń z pola.
Bezpieczne Data Center by Gaweł - Jak zwykle na baaardzo wysokim poziomie. Update technologiczny + humor Gawła i mamy udaną prezentację.
Site Survey by Mariusz Trojanowski - Poezja. Duuużo praktycznych wskazówek plus bardzo ciekawy case z doświadczenia Mariusza.
QA - Ok, ale tak jak wspomniał krisiasty, trochę słabiej w tym roku. Mi się wydaje, że po stronie Cisco jest trochę za tłocznie.
CCDE by 3xCCDE - Triple Poezja. Gdybym miał wybrać jedną sesję, to właśnie to. Genialny pomysł na przedstawienie przykładów i spojrzenie na rozwiązania z punktu widzenia CCDE. Dużo praktycznej wiedzy, nie tylko na egzamin.

Tak więc Cisco - Tak trzymać, więcej praktyki na prezentacjach i plisssssssss niech wróci konkurs na Giewoncie.

adfire
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 01 paź 2009, 11:27

#17

#17 Post autor: adfire »

Mi się bardzo podobało ! Zarówno od strony organizacyjnej jak i merytorycznej. Byłem pierwszy raz i nie mam żadnego porównania, ale odczucie mam mega pozytywne. Jedyne co troszkę przeszkadzało to ten nieprzekraczalny limit czasu sesji. Bo na prawie każdej sesji jakiej byłem pod sam koniec pojawiały się ciekawe pytania/odpowiedzi, które pozostały niewyczerpane, jak i nie wszystkie pytania udało się zadać. A czas gonił i trzeba było kończyć. Więc albo prelegenci szykują materiał na 70 minut, albo przerwy między sesjami dłuższe o 5-10 minut :) Wtedy spokojnie będzie czas na spontaniczne Q&A. Ogólnie rewelacja !!

Farmer
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2006, 18:34

#18

#18 Post autor: Farmer »

Można wiedzieć gdzie będą dostępne prezentacje z wykładów i ewentualnie video?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#19

#19 Post autor: lbromirs »

Farmer pisze:Można wiedzieć gdzie będą dostępne prezentacje z wykładów i ewentualnie video?
Wszyscy uczestnicy dostana informacje, ze sa one juz dostepne wraz z przypomnieniem jak sie zalogowac i gdzie, zeby je pobrac.

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20

#20 Post autor: miboo »

lbromirs pisze:Wszyscy uczestnicy dostana informacje, ze sa one juz dostepne wraz z przypomnieniem jak sie zalogowac i gdzie, zeby je pobrac.
Łukasz, czy planujecie zrobić krok ala Cisco Live i udostępnić wszystkie prezentacje (z kilku lat wstecz) za free w jednym miejscu?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#21

#21 Post autor: lbromirs »

miboo pisze:
lbromirs pisze:Wszyscy uczestnicy dostana informacje, ze sa one juz dostepne wraz z przypomnieniem jak sie zalogowac i gdzie, zeby je pobrac.
Łukasz, czy planujecie zrobić krok ala Cisco Live i udostępnić wszystkie prezentacje (z kilku lat wstecz) za free w jednym miejscu?
W sumie to nie i tak.

Nadal pracujemy nad modelem, w którym wszyscy będą zadowoleni. W tym roku raczej będzie tak, że prezentacje będą udostępnione wszystkim, zapisy wideo tylko uczestnikom.

mrd
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 08 sie 2010, 11:44

#22

#22 Post autor: mrd »

Patrząc wstecz z własnej perspektywy widzę bardzo na plus organizację logistyczną. Brak większych "zatorów" chociażby do rejestracji.
No i w końcu w rozsądnym czasie można było napełnić talerze na kolacji :)
Imprezy wieczorne też bardzo fajnie, oddzielne stanowiska z alkoholem, też dobry pomysł, ludzie tak nie zalegali przy stołach, więcej przemieszania więcej ciekawych interakcji.

Co do sesji:
Techtorial IP Multicast - dobra zajawka aby w końcu zgłebić temat.
ISE- What's new... - OK
Bezpieczne Data Center - dużo sytych slajdów zakrapianych humorem Gawła, bardzo dobra sesja.
SDN onePK - bardzo dobra luźna sesja z filozoficznym podejściem do tematu.
Q&A - rok temu jakoś lepiej się rozkręciło, ale ogólnie OK.
Droga do CCDE - super interaktywna sesja, dużo wiedzy.

Ogólnie na plus z roku na rok, oby tak dalej.

Awatar użytkownika
mx_krzak
CCIE
CCIE
Posty: 798
Rejestracja: 18 lis 2005, 00:19
Lokalizacja: Wrocław

#23

#23 Post autor: mx_krzak »

@miboo: śniegu nigdy nie jest za dużo ;)
zgadzam się z krisiastym, nie możemy pozwolić by Łukasz przestał prowadzić sesje
tak, chcemy powrotu konkursu na giewoncie
pomysł sprowadzenia tancerek na imprezę bardzo trafiony
świetna organizacja posiłków. w tym roku w ogóle nie czuło sie tego, co podkreślacie o rekordowej liczbie uczestników, no może poza tym że szybko brakło noclegów w Kasprowym

Architektura ASR9K: forum bez sesji o paket floł na jekiejś platformie jest forum straconym :)
Techtorial DC: bardzo dobra część o virtualnym networkingu
Bezpieczne DC: mówiąc po staropolsku, chciałbym zinkorporować wszystko co Gaweł miał do powiedzenia ale nie wszystko zapamiętałem :) dobrze, że będzie video
SDN onePK: ciekawa podejście do prowadzenia sesji, panowie próbujcie dalej
Unified access: dobry deep dive w przełącznik 3850
Bezpieczny styk z internetem: bardzo dobra n
Flash Service Routing Group: trochę za mało czasu i Maciek musiał szybko przelecieć slajdy, ale wygrałem dobrą książkę o ASR1K. Pomysł z sesją typu flash bardzo dobry. zostawić na nastepnym CF
Q&A: generalnie zgadzam sie z przedmówcami, trzeba jakoś ludzi wyciągnąć do dyskusji. Rok temu marchewką były książki. Nie wpadajcie jednak na pomysł by sesję likwidować. Wiele osób podkreśla, że to sesja na której trzeba być.
Z każdym upadkiem nabieramy większego doświadczenia.......to nie upadek czyni nas przegranymi, lecz brak chęci do powstania....

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#24

#24 Post autor: lbromirs »

Dziękujemy za dobre uwagi, prosimy o więcej - nie bójcie się proszę pisać o problemach.

Swoją drogą, co Wy na to, żeby sesje techtorial przedłużyć na cały dzień i zrobić je dzień przed konferencją? Czyli np. wtorek cały dzień techtoriali a środa/czwartek/pół piątku sesje techniczne po 1:15/1:30h?

bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#25

#25 Post autor: bart »

lbromirs pisze:Dziękujemy za dobre uwagi, prosimy o więcej - nie bójcie się proszę pisać o problemach.

Swoją drogą, co Wy na to, żeby sesje techtorial przedłużyć na cały dzień i zrobić je dzień przed konferencją? Czyli np. wtorek cały dzień techtoriali a środa/czwartek/pół piątku sesje techniczne po 1:15/1:30h?
Pomysł niezły i na pewno warty przemyślenia.


A teraz moje podsumowanie - to był mój pierwszy raz ;)
Organizacyjnie ok, nie było praktycznie żadnych zatorów i na każdą sesję można było się dostać raczej bez problemu. Dużo ludzi ale jakoś się tego nie odczuwało, może dlatego że część gdzieś po stokach szalała he he. Fajnym pomysłem była kawa serwowana z dobrej machiny przez baristę (Intel i jakieś drugie stanowisko) - ten napój z automatów IMO to tak zwane dziadowskie oszczędności ;) lepiej już zabrać ze sobą french pressa. Tutaj jestem mocno subiektywny z racji tego, że kawa to moje małe hobby. Jeżeli już jesteśmy przy kateringu to mi brakowało najbardziej zwykłych całych owoców typu jabłko, banan itd. Jako, że nie jem mięsa, to powiedzmy, za dużego wyboru też nie miałem, nie żebym narzekał, bo po tylu latach raczej się już przyzwyczaiłem, taka po prostu luźna uwaga.

No dobra ale do rzeczy:
Centra Przetwarzania Danych - byłem mniej więcej od połowy, ciekawie także na pewno oglądnę jeszcze raz od początku
Service Routing Group ciekawostki i update - dla mnie bomba, bo nadrobiłem szybko trochę zaległości
Warsztaty Meraki - na plenarce mnie to zainteresowało i poszedłem popatrzyć. Cóż robi wrażenie, bez dwóch zdań i jeżeli na produkcji tak działa to tylko kupować ;) Sesję prowadził pracownik Meraki (bodajże Niemiec) szybko i treściwie opowiedział co i jak i można było trochę się pobawić - także całość jak najbardziej ok.
Bezpieczne DC - treściwie i na temat, jak najbardziej ok.
Warsztaty - Cloupia - Też na plenarce o tym było. Temat ciekawy aczkolwiek na cholerę robić aplikację na aj-cośtam po to żeby móc stworzyć jakąś wirtualną maszynę, to pojęcia nie mam, cóż pewnie takie czasy*.
SDN onePK - poszedłem posłuchać o najnowszych trendach no i się nasłuchałem :)
Big Data Intela - wyszedłem po 7 minutach, bo zaczynało zbyt mocno wiać marketingiem, poza tym przez jakiś konkurs z ultrabookiem był straszny tłok. W zasadzie była to jedyna sesja na której nie czułem klimatu CF, chyba właśnie przez ten tłok czyli de facto konkurs. Zdecydowanie dla mnie na minus.
Q&A - bardzo ciekawie i zdecydowanie na plus. Nawet miałem się o coś spytać* ale z tego wsłuchiwania się zapomniałem zapytać co też uczynię za chwilę na końcu ;)
Warsztaty - Nexus 1000v - chyba najlepsze warsztaty na jakich byłem. Dobry i treściwy wstęp a później warsztat, który z powodu lekkich problemów został nawet dodatkowo okraszony prostym TS ;) Zdecydowanie na plus i szkoda, że nie mogłem wziąć udziału w drugiej części.

* koniec czyli o co chciałem zapytać Cię Łukaszu na Q&A. Może trochę nie ten dział ale mniejsza z tym. Przy onePK wspomniałeś, że być może jednym z modelów dystrybucji, nazwijmy to aplikacji, będzie app store. Czy to znaczy, że niedługo przy konfiguracji nowego sprzętu sieciowego Cisco pierwsze co będziemy musieli zrobić to podać nr karty kredytowej? :D
Na plenarce też było prezentowanych trochę technologii, które generalnie raczej straszą i poważnie dają do myślenia nad powrotem do Nokii 3210. Mam na myśli to śledzenie klientów w sklepach, bo już pominę kupowanie swetra z GPSem przy pomocy swojego nastordzeniowego smartfona z kilkoma giga ramu ;)
Cloupia i jej aplikacja na tablet też kompletnie nie wiem do czego to ma służyć administratorom - raczej chyba handlowcom to wtedy jestem w stanie zrozumieć.
Generalnie mam świadomość że mamy erę "mobile" smartfonowo-tabletowy szał ogarnia wszystkich ale trochę jestem w szoku, że ten świat może tak silnie oddziaływać na świat sieci - choćby wspomniany przez mnie app store. Ciężkie czasy nadciągają ;)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#26

#26 Post autor: lbromirs »

bart pisze:* koniec czyli o co chciałem zapytać Cię Łukaszu na Q&A. Może trochę nie ten dział ale mniejsza z tym. Przy onePK wspomniałeś, że być może jednym z modelów dystrybucji, nazwijmy to aplikacji, będzie app store. Czy to znaczy, że niedługo przy konfiguracji nowego sprzętu sieciowego Cisco pierwsze co będziemy musieli zrobić to podać nr karty kredytowej? :D
Mówiłem raczej o 'czymś w rodzaju' AppStore - na pewno nie będzie to ten Apple'owy (choć... w sumie nie wiem). Chodzi o to, że onePK po prostu będzie pozwalał na budowę płatnych aplikacji, które potem Cisco sprzedawać będzie wszędzie w swoim kanale Partnerskim - być może również przez AppStore. Jest już trochę miejsc, gdzie usługę od Cisco kupuje się właśnie klikając na stronie, podając numer karty kredytowej i akceptując elektronicznie regulamin. Choćby Webex.
bart pisze:Na plenarce też było prezentowanych trochę technologii, które generalnie raczej straszą i poważnie dają do myślenia nad powrotem do Nokii 3210. Mam na myśli to śledzenie klientów w sklepach, bo już pominę kupowanie swetra z GPSem przy pomocy swojego nastordzeniowego smartfona z kilkoma giga ramu ;)
To tylko narzędzia - mogą służyć do dobrych jak i do złych celów. Już dzisiaj masa informacji o tym co robimy jest sprzedawana - na razie jednak nie mamy z tego nic jako użytkownicy.
bart pisze:Cloupia i jej aplikacja na tablet też kompletnie nie wiem do czego to ma służyć administratorom - raczej chyba handlowcom to wtedy jestem w stanie zrozumieć.
Chodzi bardziej o to, że zarządzać swoim DC możesz z dowolnego urządzenia. Docelowo swoją drogą, faktycznie pewnie handlowcy będą tak sprzedawać swój 'cloud' - demonstrując jak prosto się to robi.
bart pisze:Generalnie mam świadomość że mamy erę "mobile" smartfonowo-tabletowy szał ogarnia wszystkich ale trochę jestem w szoku, że ten świat może tak silnie oddziaływać na świat sieci - choćby wspomniany przez mnie app store. Ciężkie czasy nadciągają ;)
Internet of Things. Nie takie rzeczy jeszcze nadchodzą. Co wcale nie znaczy, że lepsze lub gorsze - po prostu inne. Na pewno dużo bardziej skomplikowane.

Awatar użytkownika
mx_krzak
CCIE
CCIE
Posty: 798
Rejestracja: 18 lis 2005, 00:19
Lokalizacja: Wrocław

#27

#27 Post autor: mx_krzak »

lbromirs pisze: Swoją drogą, co Wy na to, żeby sesje techtorial przedłużyć na cały dzień i zrobić je dzień przed konferencją? Czyli np. wtorek cały dzień techtoriali a środa/czwartek/pół piątku sesje techniczne po 1:15/1:30h?
Byłoby miło ale już teraz ciężko wyrwać się z roboty na 3 dni, nie mówiąc o 4. Raczej nie tędy droga. Jeśli rozciągać techtorial na cały dzień to w czwartek.
Z każdym upadkiem nabieramy większego doświadczenia.......to nie upadek czyni nas przegranymi, lecz brak chęci do powstania....

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#28

#28 Post autor: lbromirs »

mx_krzak pisze:
lbromirs pisze: Swoją drogą, co Wy na to, żeby sesje techtorial przedłużyć na cały dzień i zrobić je dzień przed konferencją? Czyli np. wtorek cały dzień techtoriali a środa/czwartek/pół piątku sesje techniczne po 1:15/1:30h?
Byłoby miło ale już teraz ciężko wyrwać się z roboty na 3 dni, nie mówiąc o 4. Raczej nie tędy droga. Jeśli rozciągać techtorial na cały dzień to w czwartek.
Zawsze można tak: w środę od południa i w czwartek sesje, a w piątek techtoriale. Choć atencja może być wtedy niewielka :D

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#29

#29 Post autor: krisiasty »

lbromirs pisze:Swoją drogą, co Wy na to, żeby sesje techtorial przedłużyć na cały dzień i zrobić je dzień przed konferencją? Czyli np. wtorek cały dzień techtoriali a środa/czwartek/pół piątku sesje techniczne po 1:15/1:30h?
jak dla mnie to CF może trwać i cały tydzień. im więcej tym lepiej... :)
ale kolejny dzień to większe koszty pobytu - być może nie wszystkim się to spodoba.

Awatar użytkownika
mx_krzak
CCIE
CCIE
Posty: 798
Rejestracja: 18 lis 2005, 00:19
Lokalizacja: Wrocław

#30

#30 Post autor: mx_krzak »

lbromirs pisze:
mx_krzak pisze:
lbromirs pisze: Swoją drogą, co Wy na to, żeby sesje techtorial przedłużyć na cały dzień i zrobić je dzień przed konferencją? Czyli np. wtorek cały dzień techtoriali a środa/czwartek/pół piątku sesje techniczne po 1:15/1:30h?
Byłoby miło ale już teraz ciężko wyrwać się z roboty na 3 dni, nie mówiąc o 4. Raczej nie tędy droga. Jeśli rozciągać techtorial na cały dzień to w czwartek.
Zawsze można tak: w środę od południa i w czwartek sesje, a w piątek techtoriale. Choć atencja może być wtedy niewielka :D
Ci co mają byc to będą, choć czasem zależy od pogody :) Dlatego lepszy czwartek
Z każdym upadkiem nabieramy większego doświadczenia.......to nie upadek czyni nas przegranymi, lecz brak chęci do powstania....

ODPOWIEDZ