Cisco Forum 2014

Wiadomość
Autor
mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

#31

#31 Post autor: mhuba »

Jak dla mnie południe kraju to o wiele lepszy pomysł niż północ szczególnie w marcu.
Impreza w marcu nad morzem to słaby pomysł.
Ewentualnie gdzieś tu padła propozycja Poznania/okolic tu już byłoby lepiej.
Szczególnie że miasto nawet jakoś jest skomunikowane z resztą kraju.

Ale nie o tym miałem pisać. Zastanawiam się czy ta impreza tyle musi kosztować?
Jeśli prywatna osoba zdecyduje się w marcu to lekką ręką musi wydać wraz z noclegiem 3500 zł brutto już nie wspomnę o dojeździe do Zakopca.
Za chwile pewnie usłyszę że impreza jest non-profit, rozumiem że była non-profit w ubiegłym roku wtedy kiedy brało w niej udział 1100 osób jak również dwa lata temu wtedy kiedy było 600+ osób?
A jeśli nie jest non-profit to czy ceny muszą być na tym samym poziomie przy podwojeniu ilości uczestników z roku na rok?
W marcu jest też PLNOG kolejne około 1000 zł brutto z marnym noclegiem w W-we.
Nic tylko szykować w marcu 5k na imprezy.

Pozdrawiam
mHuba

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#32

#32 Post autor: Kyniu »

mhuba pisze: Nic tylko szykować w marcu 5k na imprezy.
Jest jeszcze opcja druga - po prostu nie jeździć. Tak, doceniam wkład organizatorów. Tak, doceniam wiedzę która jest tam przekazywana. Tak, to na pewno jest cenne doświadczenie. Tak, to jest super okazja budowania i podtrzymywania relacji. ALE. To jest marketing vendora i/lub partnerów ergo to oni powinni ponieść koszta swoich działań marketingowych. Ja wolę za te pieniądze rozbudować mój lab, kupić książki czy jechać na konkretne dwu, trzydniowe szkolenie, skupiające się na wybranym zagadnieniu. A teraz możecie sobie na mnie używać.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#33

#33 Post autor: lbromirs »

mhuba pisze:Ale nie o tym miałem pisać. Zastanawiam się czy ta impreza tyle musi kosztować?
Nie musi. Ze szkodą dla tego, co będzie działo się na miejscu.
mhuba pisze:Jeśli prywatna osoba
Na Cisco Forum praktycznie nie ma 'osób prywatnych'. Są przedstawiciele różnego rodzaju integratorów, klienci i Autoryzowani Partnerzy. Na tej samej zasadzie Cisco nie sprzedaje sprzętu bezpośrednio osobom prywatnym do samodzielnej instalacji, bo wymaga to kompetencji i doświadczenia - Cisco sprzedaje sprzęt przez Autoryzowanych Dystrybutorów i Autoryzowanych Partnerów.
mhuba pisze:(...) zdecyduje się w marcu to lekką ręką musi wydać wraz z noclegiem 3500 zł brutto już nie wspomnę o dojeździe do Zakopca.
Za chwile pewnie usłyszę że impreza jest non-profit, rozumiem że była non-profit w ubiegłym roku wtedy kiedy brało w niej udział 1100 osób jak również dwa lata temu wtedy kiedy było 600+ osób?
A jeśli nie jest non-profit to czy ceny muszą być na tym samym poziomie przy podwojeniu ilości uczestników z roku na rok?
Cena early bird została obniżona parę lat temu i z 1890zł dostępnego krótko, zeszliśmy na poziom 1690zł dostępne dłużej, głównie dzięki temu, że jest nas więcej. Z drugiej strony to nie jest tak, że przy dwukrotnie większej ilości osób, możemy dwukrotnie obniżyć koszty przygotowania imprezy. Tym bardziej, że z roku na rok chcemy Wam dostarczać więcej urozmaiconych i bardziej wyszukanych gadżetów i atrakcji.

Cisco nie organizuje konferencji po to, żeby zarabiać na tym pieniądze. Firmy, które wykorzystywały okazję współorganizacji z nami konferencji po to, żeby zarabiać na Was i na nas pożegnaliśmy jakiś czas temu - spadła cena zarówno konferencji jak i hotelu w trakcie konferencji.

Moim zdaniem przyjazd na Cisco Forum traktować należy jako inwestycję - czy też szkolenie. Jest to doskonała okazja do tego, żeby przeprowadzić networking, ale też nauczyć się wielu nowych rzeczy. Nie dziwie się, że część firm musi oferować spotkania za darmo żeby tylko ktoś na ich 'konferencje' przyszedł - serwowanie papki marketingowej nie daje się inaczej sprzedać. Rozumiem też jednak inwestowanie zamiast w Cisco Forum w sprzęt czy materiały do nauki. Zresztą - żeby nie być gołosłownym w kontekście popierania edukacji - zgodnie z moim marzeniem daliśmy w tym roku 30% off dla posiadaczy CCIE/CCDE, w przyszłych latach będziemy się starali wypracować jakiś model dla CCxP.

Awatar użytkownika
wookasch
wannabe
wannabe
Posty: 164
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:23
Lokalizacja: Berlin

#34

#34 Post autor: wookasch »

Kyniu pisze:To jest marketing vendora i/lub partnerów ergo to oni powinni ponieść koszta swoich działań marketingowych.
Bez przesady, spora czesc sesji to konkretna wiedza, ktorej zdobycie wymaga nakladu czasu lub srodkow. Mozna to ocenic np. na podstawie udostepnionych filmow z CF2013 na YT. Wiec samo "miecho" i esencja sesji jest dostepne calkowicie za free :wink:
Ja osobiscie chetniej bym zaplacil nieco mniej a zrezygnowal ze skaczacych pan lub Zakopower :P

Wez jeszcze Kyniu pod uwage, ze jest sporo imprez organizowanych przez Cisco, ktore sa w pelni darmowe (dwudniowe i ciekawe DataCenter TechDays) lub wzglednie tanie (calodniowy ASA-CX bootcamp za 99€).
lbromirs pisze: Moim zdaniem przyjazd na Cisco Forum traktować należy jako inwestycję - czy też szkolenie. Jest to doskonała okazja do tego, żeby przeprowadzić networking, ale też nauczyć się wielu nowych rzeczy.
Amen.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#35

#35 Post autor: Kyniu »

wookasch pisze:Ja osobiscie chetniej bym zaplacil nieco mniej a zrezygnowal ze skaczacych pan lub Zakopower :P
Poruszyłem już kiedyś ten wątek ale Łukasz przytoczył konkretne liczby z ankiet, więc z faktami polemizował nie będę, większość tak chce, większość tak ma.
wookasch pisze:Wez jeszcze Kyniu pod uwage, ze jest sporo imprez organizowanych przez Cisco, ktore sa w pelni darmowe (dwudniowe i ciekawe DataCenter TechDays) lub wzglednie tanie (calodniowy ASA-CX bootcamp za 99€).
I zawsze chętnie i ochoczo z nich korzystam. Tak samo z webexów - nie przegapiłem chyba żadnego w mijającym roku (to gdzie mam się zgłosić po medal za gorliwość. hehe), nawet jak nie mogę uczestniczyć w nich na bieżąco to zawsze potem mogę obejrzeć nagranie. Co więcej cenię je nawet bardziej od takich sesji na Forum czy Expo bo mogę przewijać, powtarzać (aż do mnie dotrze albo by odświeżyć wiadomości gdy potrzeba), pauzować, robić screenshoty i jedynie ubolewam że nie mogę ich zgrać na dysk jako plik video.
lbromirs pisze:Moim zdaniem przyjazd na Cisco Forum traktować należy jako inwestycję - czy też szkolenie. Jest to doskonała okazja do tego, żeby przeprowadzić networking, ale też nauczyć się wielu nowych rzeczy.
Z tą nauką to jest różnie - nagromadzenie sesji, ilość ludzi, zmęczenie podróżą czy wieczornymi rozrywkami, nie sprzyjają przyswajaniu wiedzy. Zdecydowanie preferuję bardziej kameralne spotkania w małych grupach i brak pań które co i rusz poganiają prowadzącego by kończył.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#36

#36 Post autor: lbromirs »

Kyniu pisze:Z tą nauką to jest różnie - nagromadzenie sesji, ilość ludzi, zmęczenie podróżą czy wieczornymi rozrywkami, nie sprzyjają przyswajaniu wiedzy. Zdecydowanie preferuję bardziej kameralne spotkania w małych grupach i brak pań które co i rusz poganiają prowadzącego by kończył.
Myślimy w tym roku nad sesjami do końca w piątek i pewnym ustrukturalizowaniu sesji Q&A. Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni cokolwiek zdecydujemy.

Jeszcze co do wejściówek - za chwilę będzie o CF2014 więcej i tu i na FB, być może wykonamy rozdawnictwo paru (?) darmowych zaproszeń. Sam już nie wiem :)

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#37

#37 Post autor: peper »

mhuba pisze:Jak dla mnie południe kraju to o wiele lepszy pomysł niż północ szczególnie w marcu.
Impreza w marcu nad morzem to słaby pomysł.
No offence ale takie wypowiedzi jak dla mnie świadczą tylko o tym, że interesuje cię relaks w górach ze śniegiem i nartami a nie konferencja :P
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

#38

#38 Post autor: mhuba »

peper pisze:
mhuba pisze:Jak dla mnie południe kraju to o wiele lepszy pomysł niż północ szczególnie w marcu.
Impreza w marcu nad morzem to słaby pomysł.
No offence ale takie wypowiedzi jak dla mnie świadczą tylko o tym, że interesuje cię relaks w górach ze śniegiem i nartami a nie konferencja :P
Dosyć poważna nadinterpretacja.

Ale przyznasz że opcja:
Konferencja + góry + śnieg + narty w weekend po konferencji + opcja szybszego powrotu do domu (wiekoszość ludzi zainteresowanych konferencja, jak i wiekoszść ludzi w PL mieszka na pułudniu kraju) jest o
wiele bardzoj rozsądna niż konferencja na północy.
Ewentualnie może widzicie jakieś inne bonusy? Pomysły? Ja znam jaden! Będę miał naprawdę blisko.

Pozdrawiam
mHuba

popo
wannabe
wannabe
Posty: 131
Rejestracja: 28 paź 2003, 17:54
Lokalizacja: Katowice Krakow

#39

#39 Post autor: popo »

Wypelnienie piatku byloby korzystne, byla tu juz o tym dyskusja, zdaje sie z pozytywnymi opiniami.
IMHO z podanych lokalizacji najlepiej prezentuje sie Zakopane, jakis tam klimat jednak jest.
Wg mnie polnoc odpada bo w zasadzie poludnie polski bedzie nieobecne a tego organizatorzy by raczej nie chcieli..

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#40

#40 Post autor: peper »

mhuba pisze:
peper pisze:
mhuba pisze:Jak dla mnie południe kraju to o wiele lepszy pomysł niż północ szczególnie w marcu.
Impreza w marcu nad morzem to słaby pomysł.
No offence ale takie wypowiedzi jak dla mnie świadczą tylko o tym, że interesuje cię relaks w górach ze śniegiem i nartami a nie konferencja :P
Dosyć poważna nadinterpretacja.

Ale przyznasz że opcja:
Konferencja + góry + śnieg + narty w weekend po konferencji + opcja szybszego powrotu do domu (wiekoszość ludzi zainteresowanych konferencja, jak i wiekoszść ludzi w PL mieszka na pułudniu kraju) jest o
wiele bardzoj rozsądna niż konferencja na północy.
Ewentualnie może widzicie jakieś inne bonusy? Pomysły? Ja znam jaden! Będę miał naprawdę blisko.

Pozdrawiam
mHuba
No dobra, może i nadinterpretacja, ale sam przyznałeś że narty są bonusem (dla mnie nie bo ja nienawiść do zimy mam zapisaną w genach). Oczywiście konferencja w atrakcyjnym turystycznie miejscu ma dodatkowe walory i sam chętnie łączyłem przyjemne z pożytecznym ale też z drugiej strony tak jak strasznie nie podoba mi się idea konferencji w ośrodkach w szczerym polu to na Klub CCIE tak zorganizowany pojechałem bo ma takie spotkanie wartość. Choć pewnie jakbyśmy mieli mieszkać w namiotach czy szałasach to bym powiedział że pasuję. I tak trochę jest z Zakopanym u mnie, inna sprawa, że ta konferencja mi teraz dużo nie daje i mam projekty na głowie więc miejsce jest czynnikiem negatywnym a nie neutralnym.

Ciekawe czy jakby konferencja była wtorek-czwartek i nikt nie mógł wziąć dwóch dni urlopy czy też by Zakopane było tak atrakcyjne. Albo by frekwencja na wykładach była niższa xD
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

admo
wannabe
wannabe
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2006, 17:51

#41

#41 Post autor: admo »

widze ze agenda na 2014 nie jest jeszcze gotowa... ma ktos z was linka/opis agendy ktora byla w 2013 roku ?

Awatar użytkownika
kubekk
wannabe
wannabe
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2010, 08:50

#42

#42 Post autor: kubekk »

admo pisze:widze ze agenda na 2014 nie jest jeszcze gotowa... ma ktos z was linka/opis agendy ktora byla w 2013 roku ?
Ja mam :) http://2013.ciscoforum.pl/agenda2013
* Spójrz na swoje posty - one są jak zwykły banan. Spójrz na posty kubekk'a - to jest Chiquita.
* Patrz, mój post jest Sprite, Twój jest pragnienie.
* Twój post - prawie post kubekk'a. Prawie robi różnice.
...

admo
wannabe
wannabe
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2006, 17:51

#43

#43 Post autor: admo »

kubekk pisze:
admo pisze:widze ze agenda na 2014 nie jest jeszcze gotowa... ma ktos z was linka/opis agendy ktora byla w 2013 roku ?
Ja mam :) http://2013.ciscoforum.pl/agenda2013
Thx :)

majki
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 30 paź 2011, 02:29

#44

#44 Post autor: majki »

Urzekła mnie bardzo fajna opcja z możliwością wzięcia jednego łóżka w pokoju 2-osobowym :) Nie na każdej konferencji jest to możliwe, a dzięki temu koszty maleją :)

zis
CCIE
CCIE
Posty: 214
Rejestracja: 14 lis 2005, 21:56
Lokalizacja: Wawa

#45

#45 Post autor: zis »

peper pisze:Znowu Zakopane :/
Ano. Chyba tez w tym roku nie pojade ;)
Pozdro
ZIS samo ZLO

ODPOWIEDZ