Cisco Forum 2014 - wrażenia

Wiadomość
Autor
Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Cisco Forum 2014 - wrażenia

#1

#1 Post autor: Kyniu »

Nikt jeszcze nie założył wątku? No to ja zacznę jako że pierwszy dzień za nami.

W pierwszym slocie mój wybór padł na "Przełączniki Cisco Catalyst 6800 i architektura Instant Access" w wykonaniu Pawła Latały. Przyjemna sesja na dobry początek. Dobre wyważenie między zagadnieniami technicznymi a marketingiem.

Kolejna sesja to "Nowości platformy serwerowej Cisco UCS" prowadzona przez Tomka Kułakowskiego i przedstawiciela Intela, niestety nie zapamiętałem nazwiska a w ściągawce jest wymieniony tylko Tomek. W porównaniu z poprzednią mniej techniczna, ale co tu ma się zmieniać - ot rosną cyferki - liczba rdzeni, RAM, wirtualny NIC, etc. etc. I Cisco przoduje w rankingach wydajności. Ale cóż, kto jeszcze kilka lat temu myślał o tym, że w jednym serwerze rackowym będzie 60 rdzeni 6 TB RAM (4CPU/15 Core w C460 M4). Łukasz, sorry że nie wybrałem Twojej sesji ale nie dało się wcisnąć szpilki na salę, do czego wrócę w minusach.

Slot trzeci poświęciłem na odświeżanie kontaktów i pogadanie z dawno niewidzianymi znajomymi, bo w sesjach akurat jakoś nic nie brzmiało szczególnie ciekawie a i czułem zmęczenie podróżą i niewyspaniem, lepiej więc było nie ryzykować zaśnięcia komuś na sesji.

Slot czwarty to "Metody diagnostyki przełączników Catalyst 2k/3k" poprowadzona przez Jarosława Gawrona z TAC'a. Sesja bardzo przydatna, oby więcej takich o czym zresztą świadczyła frekwencja na sesji. Techniczna, rzeczowa, proszę o więcej.

Teraz o minusach. Kiepski dojazd. Na koniec niespodzianka z objazdem i błądzeniem pod wiaduktem. A do tego brak miejsc parkingowych pod hotelem. Tak, wiem, temat wałkowany wielokrotnie ale zdecydowanie powinna to być centralna polska, możliwie blisko jakiejś autostrady i z infrastrukturą gotową na taki najazd. Drugi problem to niedobranie sal pod zainteresowanie sesjami. O ile w "Rysach" było przestronnie, tak w "Tatry B" siedziałem solidnie ściśnięty a o wejściu na sesję Łukasza do "Tatry A" to już można zapomnieć - ludzie z korytarza oglądali przez otwarte drzwi. Do przemyślenia na przyszłość by ludzie wcześniej wybierali sesje na które chcą iść i sale były dobierane do ilości zainteresowanych słuchaczy.

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#2

#2 Post autor: krisiasty »

To ja tradycyjnie zacznę od minusów... :)

W dużej części zgadzam się z Kyniem, choć nie miałem problemu z dojazdem (jak co roku pociąg/bus/taxi i po kilkunastu godzinach jestem na miejscu).
To do czego można się przyczepić:
- pierwszego dnia w salach niesamowita duchota - ktoś zapomiał o wentylacji?
- na dużą część najciekawszych sesji nie można było się dostać - zdecydowanie za mała pojemność sal
- szkoda że zrezygnowano z dłuższych, bardziej technicznych sesji jakie miały miejsce w poprzednich edycjach
- mini-spotkania z inżynierami Cisco odbywały się w tych samych godzinach co sesje, na dodatek w bezpośrednim sąsiedztwie wyjącej szafy zapakowanej po brzegi urządzeniami (pomysł fajny, ale do dopracowania)
- sesja plenarna mniej ciekawa niż w poprzednich edycjach

c.d.n.

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

#3 Post autor: miboo »

Parę słów ode mnie, bardziej ze strony partnera Cisco, który z racji obowiązków, nie był na wielu sesjach. Szczegółowy opis zamieszczę za chwil parę na swoim blogu.

Minusy (jeden który przeszkadzał):
- Miejsce na salach. Na kilku sesjach można było leżeć (10 osób na sali). Na kilku wejście było bardzo trudne.

Plusy:
- Stoisko Cisco (i ich szafa) - wielu osobom przeszkadzało, ale dobrze było móc pokazać pewne urządzenia i topologie klientom oraz samemu zobaczyć jak działa 6880-X i 6800i w topologii IA. Proszę nie rezygnujecie z tej idei. Może w mniejszej ilości, albo bardziej rozproszone po terenie konferencji, ale sprzęt musi być !!!
- Pogoda i leżaczki na zewnątrz. Chillout przed sesjami, z widokiem na Tatry, ciepłym słońcem, wybornym latte (ze stanowiska Intela) był strzałem w dziesiątkę
- Sesja QA. Jak zwykle fajne. Pomysł "Jeden z Dziesięciu" bardzo fajny. Zrozumiałem jak dużo jeszcze nie wiem. Niektóre pytania lekko zabójcze. Organizatorom udało się utrzymać fajny, humorystyczny poziom z dużą dawko mocno technicznego mięsa.
- Możliwość obserwacji gangreny (PJ) rozwiązującego najtrudniejszego laba na stanowisku Atende. Wyśróbował czas na maksa, ale proces dojścia do problemu był wręcz perfekcyjny. Z chęcią bym zobaczył sesję, gdzie ludzie z sali wprowadzają błędy w konfiguracje, a Piotrek rozwiązuje problem, mówiąc przy okazji jak do tego dochodzi i dlaczego.
- No i oczywiście możliwość spotkania klientów, partnerów i ekipy Cisco w jednym miejscu. To zawsze jest największym plusem konferencji. Wiem, że wiele osób chciałoby zmienić miejsce konferencji. Mi osobiście miło wraca się co roku w to miejsce.

Ciekawe Teksty:
- Czwartek rano - Kolega Łukasz na kacu rozwiązujący laba - "kurde, musiałem wyłączyć debug ip bgp events, bo linie za szybko się przesuwały..." :)
- Sesja Q/A - Kolega Robert opowiadajacy historię o usunięciu wsparcia dla protokołu chaos na platformach Cisco (nie do powtórzenia)
- Sesja Q/A - Łukasz Bromirski opowiadający historię Roberta Raszuka o wykreowania VLANów, przez jego zespół :)


Dzięki wszystkim, którzy wzięli udział w naszym labie. Jestem pod wielkim wrażeniem poziomem umiejętności ludzi, którzy sprawdzili swoje zdolności troubleshootingu. Robiliśmy stoisko na wariata, ale chyba wyszło ok. Za rok będzie więcej labów i fajniejsze nagrody :) Dzięki wszystkim za sprawdzenie swoich umiejętności i za długie dyskusje.

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#4

#4 Post autor: krisiasty »

miboo pisze:- Stoisko Cisco (i ich szafa) - wielu osobom przeszkadzało, ale dobrze było móc pokazać pewne urządzenia i topologie klientom oraz samemu zobaczyć jak działa 6880-X i 6800i w topologii IA. Proszę nie rezygnujecie z tej idei. Może w mniejszej ilości, albo bardziej rozproszone po terenie konferencji, ale sprzęt musi być !!!
to tak żeby było jasno - jestem jak najbardziej za pokazywaniem żywego sprzętu. szkoda że nie udało się ściągnąć na konferencję storage-u ucs invicta. ale..
mój zarzut dotyczył głównie zagłuszania prowadzących prezentacje przez ten sprzęt. być może większe rozproszenie tego sprzętu zminimalizowałoby tą uciążliwość. albo odsunięcie go na nieco większą odległość... z pewnością coś dałoby się z tym zrobić i warto o tym pomyśleć przed kolejną edycją.
miboo pisze:- Sesja QA. Jak zwykle fajne. Pomysł "Jeden z Dziesięciu" bardzo fajny. Zrozumiałem jak dużo jeszcze nie wiem. Niektóre pytania lekko zabójcze. Organizatorom udało się utrzymać fajny, humorystyczny poziom z dużą dawko mocno technicznego mięsa.
prawdę mówisz. ja swój "występ" od początku traktowałem jako zabawę i byłem świadom że nie odpowiem na większość pytań, choćby z tego powodu że nie sposób znać się na wszystkim, nie mówiąc o detalach typu nazwy procesorów na kartach przełączników, czy detalach technologii specyficznych dla środowisk SP z którymi siłą rzeczy nie mam żadnej styczności.

być może dla ułatwienia warto byłoby dać możliwość odpowiadającym wyboru kategorii z której ma być pytanie (r&s / security / wireless / voice & collaboration / data center / itp.) :)

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

#5 Post autor: miboo »

krisiasty pisze: być może dla ułatwienia warto byłoby dać możliwość odpowiadającym wyboru kategorii z której ma być pytanie (r&s / security / wireless / voice & collaboration / data center / itp.) :)
IMO genialny pomysł na następny CF2015. Wybieram Wireless za 200.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#6

#6 Post autor: Kyniu »

miboo pisze:- Sesja QA. Jak zwykle fajne. Pomysł "Jeden z Dziesięciu" bardzo fajny. Zrozumiałem jak dużo jeszcze nie wiem. Niektóre pytania lekko zabójcze.
Tym bardziej chyba wypadałoby się cieszyć że tak długo wytrwałem ;)

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#7

#7 Post autor: Seba »

miboo pisze:IMO genialny pomysł na następny CF2015. Wybieram Wireless za 200.
Za 200 to pytanie o DFS byłoby ;)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#8

#8 Post autor: Kyniu »

Jak na rekordową liczbę uczestników to rekordowo mała jest liczba opinii o forum. Czyżby brakło tam inżynierów?

Awatar użytkownika
Wheelwright
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 27 mar 2013, 07:06

#9

#9 Post autor: Wheelwright »

Może jest tak, że CF już się skończyło, a teraz wszyscy ciężko pracują... i nie ma kiedy taczki załadować.

Awatar użytkownika
rack
wannabe
wannabe
Posty: 84
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:22

#10

#10 Post autor: rack »

Wheelwright pisze:Może jest tak, że CF już się skończyło.
No wlasnie :)

maratonczyk7
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:18

#11

#11 Post autor: maratonczyk7 »

jestem nowym inżynierem informatyki ze specjalizacją sieci i systemy komputerowe i chciałbym wiedzieć kiedy będzie następne forum



ziemia radom
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 13:13 przez maratonczyk7, łącznie zmieniany 1 raz.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#12

#12 Post autor: Kyniu »

maratonczyk7 pisze:jestem nowym inżynierem informatyki ze specjalizacją sieci i systemy komputerowe i chciałbym wiedzieć kiedy będzie następne forum
Za rok.

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

#13

#13 Post autor: PatrykW »

maratonczyk7 pisze:jestem nowym inżynierem informatyki ze specjalizacją sieci i systemy komputerowe i chciałbym wiedzieć kiedy będzie następne forum
Witaj na forum.

Musiałeś podkreślać inzynier informatyki.... :P
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

Awatar użytkownika
rack
wannabe
wannabe
Posty: 84
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:22

#14

#14 Post autor: rack »

RuFiK pisze:
Witaj na forum.

Musiałeś podkreślać inzynier informatyki.... :P
Bo on jest nowym inzynierem informatyki. To nie to samo co inzynier informatyki. Nie idziesz z duchem czasu.

ODPOWIEDZ