Cisco Forum 2015 - wrażenia/opinie/uwagi

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kubekk
wannabe
wannabe
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2010, 08:50

Cisco Forum 2015 - wrażenia/opinie/uwagi

#1

#1 Post autor: kubekk »

Cześć,

Otwieram ten wątek aby na biężąco poznawać Wasze opinie dotyczące Cisco Forum 2015 :)

Zdecydowanie szybciej pozwoli nam to reagować na to co się dzieje w Hotelu Kasprowy, a także w jego sąsiedztwie :)

Tak więc zapraszam do dyskusji :)
* Spójrz na swoje posty - one są jak zwykły banan. Spójrz na posty kubekk'a - to jest Chiquita.
* Patrz, mój post jest Sprite, Twój jest pragnienie.
* Twój post - prawie post kubekk'a. Prawie robi różnice.
...

popo
wannabe
wannabe
Posty: 131
Rejestracja: 28 paź 2003, 17:54
Lokalizacja: Katowice Krakow

#2

#2 Post autor: popo »

to może napisze conieco coby rozruszać wątek:
- ogólnie spoko impreza, intensywna..
- prezentacje, zwłaszcza pokazujące wewnętrzną architekturę żelastwa - pomocne
- w niektórych momentach było 7 równoległych scieżek, imho przesadnie
- szkoda, że piątek po południu nie jest rozwijany, może zluzowałoby się w inne dni
- szkoda, że nie można prezentacji w pdf, ppt natychmiast ściągnąć w trakcie lub tuż po wykładzie, pomogłoby w aspekcie równoległych tracków
- kto poszedł na całe Q&A to o grillu mógł tylko pomarzyć. Wydłużenie grilla o 3600s rozwiązałoby problem :)
- ilość przedstawicieli handlowych chyba już przewyższyła technicznych :)

btw: Kiedy można spodziewać się materiałów z CF2015?

Wolf
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 20 cze 2005, 09:44
Lokalizacja: Warszawa

#3

#3 Post autor: Wolf »

Podążałem ścieżką DC, ACI openstack itp.
Krzysiek Banel na swojej sesji o ACI był jak pistolet maszynowy. Śmignął po temacie, usystematyzował wiedzę, fajna sesja. Najlepsza z tych na których byłem na CF'15.
Sesja Krzyśka Banela i Sebastiana Grabskiego o openstack i ACI oraz sesja Piotrka Jabłońskiego o rozciągniętych klastrach ASA to te które także były OK (szczególnie sesja Piotrka oparta o realne case study i przeprowadzone testy).

Awatar użytkownika
Grzegorz
wannabe
wannabe
Posty: 161
Rejestracja: 27 paź 2003, 12:01
Lokalizacja: PL

#4

#4 Post autor: Grzegorz »

Środa
+ obiad oraz kolacja - nie było kolejek nigdzie, duży wybór potraw,
+ dostępność posiłków/napojów w przerwach.
+ TSA. Wyprowadzałbym ludzi, którzy nie umieją zachować się na koncertach. Wyprowadzałbym ludzi, którzy za dużo wypili i nie nadają się na koncert. Nie wpuszczałbym na salę z alkoholem.

Czwartek
+ obiad oraz kolacja - nie było kolejek nigdzie, duży wybór potraw,
+ dostępność posiłków/napojów w przerwach.
+ Citius-Altius-Fortius - jak uzyskać więcej z sieci bezprzewodowej. Duży plus za konkurs. Bardzo motywujące i sprawdzające podejście. Każda sesja powinna tym się kończyć. Mały minus za pokaz ataku, który już wcześniej widziałem. Od Sebastiana mam większe oczekiwania.
+ SDN i wirtualizacja sieci: Application Centric Infrastructure (ACI) – architektura, scenariusze migracji, ekosystem
+ sesja Q&A. Mam propozycję, aby była możliwość zadania pytania przez chat/email. Nie każdy ma tyle śmiałości, aby zadać pytanie publicznie.
- Enej

Piątek
+ obiad - nie było kolejek nigdzie, duży wybór potraw,
+ ASR1000 i ISR4000 - architektura i diagnostyka platform opartych na systemie IOS-XE - najlepsza na jakiej byłem. Uwielbiam sesje z konkretnymi przykładami na żywo. Wg mnie takich powinno być jak najwięcej.
+ Open Stack i UCS Director - orkiestracja i automatyzacja w Data Center
+ ASA Clustering w służbie active-active Data Center

Ogólnie brakuje mi pomieszczeń, gdzie można usiąść w ciszy. Przeszkadzał mi hałas jaki był szczególnie na kolacjach. Żeby coś powiedzieć osobie obok to trzeba było krzyczeć. Masakra.
Poszukałbym także lokalizacji w centrum Polski lub znalazł kilka i okresowo je zmieniał. Raz północ raz południe lub raz zachód i raz wschód.
Pozdrawiam
Grzegorz

Awatar użytkownika
Jurand
member
member
Posty: 18
Rejestracja: 21 gru 2014, 12:10

#5

#5 Post autor: Jurand »

W tym roku brakowało mi trochę oznakowania salek. Widziałem, że chwilami ludzie zastanawiali się co jest czym.

misiol
member
member
Posty: 28
Rejestracja: 16 lip 2008, 10:03

#6

#6 Post autor: misiol »

Dwa pytania z racji ze tegoroczne forum bylo moim pierwszym, ale na pewno nie ostatnim.

Czy materialy z CF zostana udostepnione uczestnikom w formie wideo? I druga sprawa czy na odbywajacych sie w czasie forum warsztatach trzeba posiadac wlasny sprzet w postaci komputera?

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#7

#7 Post autor: Seba »

misiol pisze:Czy materialy z CF zostana udostepnione uczestnikom w formie wideo? I druga sprawa czy na odbywajacych sie w czasie forum warsztatach trzeba posiadac wlasny sprzet w postaci komputera?
Ad1 - Taki jest plan, aby nagrania wideo były dostępne
Ad2 - To zależy od konkretnego warsztatu; jeśli wymagany jest własny sprzęt to opis takiego warsztatu powinien mieć stosowny opis wskazujący, że taki sprzęt jest potrzebny, a czasami też precyzujący konkretne wymagania, np. obsługa wireless w warsztatach o Wlan
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#8

#8 Post autor: bart »

Seba pisze:
misiol pisze:Czy materialy z CF zostana udostepnione uczestnikom w formie wideo? I druga sprawa czy na odbywajacych sie w czasie forum warsztatach trzeba posiadac wlasny sprzet w postaci komputera?
Ad1 - Taki jest plan, aby nagrania wideo były dostępne
No to trzymam kciuki aby się udał ten plan. W tamtym roku było z tym niestety słabo :(

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#9

#9 Post autor: lbromirs »

bart pisze:
Seba pisze:
misiol pisze:Czy materialy z CF zostana udostepnione uczestnikom w formie wideo? I druga sprawa czy na odbywajacych sie w czasie forum warsztatach trzeba posiadac wlasny sprzet w postaci komputera?
Ad1 - Taki jest plan, aby nagrania wideo były dostępne
No to trzymam kciuki aby się udał ten plan. W tamtym roku było z tym niestety słabo :(
https://www.youtube.com/results?search_ ... forum+2014 ?

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#10

#10 Post autor: frontier »

Skąd te kobietki wzieliście... miały chociaż CCNA? :)

https://www.youtube.com/watch?v=-2RY6Syb82A
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#11

#11 Post autor: bart »

Była tutaj już o tym Łukasz dyskusja. Chodzi o to, że z CF14 są bodajże tylko 3 albo 4 filmy z sesji technicznych (czyli to co interesuje najbardziej, szczególnie tych co na nich nie byli he he) i do tego niezsynchronizowane. Z tego co pamiętam to CF13 ma baaardzo dużo materiałów na YT. Inna sprawa, że jakby ktoś miał chwilkę i mógłby porobić playlist w stylu CF13, CF14, CF15 czy tam CiscoForum2013 itd to już w ogóle miód malina ;)

majki
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 30 paź 2011, 02:29

#12

#12 Post autor: majki »

frontier pisze:Skąd te kobietki wzieliście... miały chociaż CCNA? :)

https://www.youtube.com/watch?v=-2RY6Syb82A
One miały po 15-16 lat, więc max. 1 semestr CCNA za sobą :P

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#13

#13 Post autor: lbromirs »

bart pisze:
Była tutaj już o tym Łukasz dyskusja. Chodzi o to, że z CF14 są bodajże tylko 3 albo 4 filmy z sesji technicznych (czyli to co interesuje najbardziej, szczególnie tych co na nich nie byli he he) i do tego niezsynchronizowane. Z tego co pamiętam to CF13 ma baaardzo dużo materiałów na YT. Inna sprawa, że jakby ktoś miał chwilkę i mógłby porobić playlist w stylu CF13, CF14, CF15 czy tam CiscoForum2013 itd to już w ogóle miód malina ;)
Jakub, rzucisz okiem na to? Dzięki!

Awatar użytkownika
Jurand
member
member
Posty: 18
Rejestracja: 21 gru 2014, 12:10

Cisco Forum slajdy

#14

#14 Post autor: Jurand »

Kiedy możemy spodziewać się slajdów z tegorocznej konferencji ?

deletek
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 20 sty 2012, 18:01

Re: Cisco Forum slajdy

#15

#15 Post autor: deletek »

Jurand pisze:Kiedy możemy spodziewać się slajdów z tegorocznej konferencji ?
Widzę, że na youtube zaczęły się pojawiać filmiki. Nie widzę niestety jednej playlisty dla prelekcji.

Na ten moment "Cisco Forum 2015" w youtube jest najlepszą metodą :)

ODPOWIEDZ