CiscoForum 2016 - to już historia

Wiadomość
Autor
lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#16

#16 Post autor: lbromirs »

Szutor pisze:
bart pisze:Pokazywałem nawet koledze - zobacz w sali Giewont ludzi opór a naprzeciwko w Rysy, sali 3 razy większej, siedzi w sumie 7 osób na krzyż. Skoro ja będąc drugi raz na forum wytypowałem jeszcze kilka takich sesji, które wiedziałem, że będą pełne to nikt z organizatorów nie mógł tego przewidzieć?
A może by tak wraz z rejestracją na CF zrobić nieobowiązkową rejestrację sesji? Wiadomo, że nie każdy wypełni, ale jeżeli wypełni 30-40% osób przed CF (w tym roku było ~1100 osób) to dałoby to już jakiś pogląd jakie jest parcie na daną ścieżkę i sale były by imo może lepiej dobrane pod potrzeby...
Nie organizowałem już Forum od dwóch lat, ale przez cztery (pięć?) lat organizowania zdobyłem trochę doświadczenia. Mówi ono (w skrócie): korelacja między tym, co uczestnik wybiera, a na czym się docelowo pojawia jest na poziomie ~40%. Bardzo często zmieniacie sesje na których się pojawiacie i dlatego jakiekolwiek przewidywania i przybliżenia robiliśmy zawsze na podstawie nazwiska prezentera i jego dotychczasowej historii - to dawało lepsze rezultaty.

W tym roku (jak sądze - bo nie wiem), zabrakło po prostu obszerniejszych sal. Przyzwyczajenie do słuchania sesji w dużo większym stopniu ciągnęło Was do sal niż na sesje korytarzowe, demonstracyjne i do namiotu z przykładami rozwiązań. A (jak zwykle) hotel ma swoje ograniczenia w ilości dostępnych sal o dużej pojemności.

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#17

#17 Post autor: krisiasty »

lbromirs pisze:Bardzo często zmieniacie sesje na których się pojawiacie i dlatego jakiekolwiek przewidywania i przybliżenia robiliśmy zawsze na podstawie nazwiska prezentera i jego dotychczasowej historii - to dawało lepsze rezultaty.
Wiadome jest że ludzie którzy byli na CF więcej niż jeden raz chodzą na sesje konkretnych inżynierów. Dla nikogo chyba nie jest zaskoczeniem że niektórzy potrafią robić dobre sesje, inni nie, a sesje partnerów w ogromnej większości (może z nielicznymi wyjątkami) są zwykle najsłabsze.

Skoro od dawna rozwiązanie problemu dopasowania sal do spodziewanej ilości uczestników jest znane, to nie wiem czemu problem znów tak dotkliwie się objawia.

Nie byłem co prawda na dwóch ostatnich edycjach, ale wcześniej zawsze grafik układałem najpierw pod kątem prowadzących, dopiero potem luki uzupełniałem wg tematyki (ale bez sesji partnerskich) i choćbyś nie wiem który raz opowiadał o Catach 6k czy BGP to udział w twoich sesjach był niejako "obowiązkowy" i zawsze wychodziło się z jakąś nową wiedzą. Podobnie było z sesjami kilku innych kolegów których nie wymienię z nazwiska (zainteresowani mogą przekopać archiwum forum).

Ja rozumiem że w Cisco zmieniają się ludzie i stanowiska, chcecie dać szansę "wykazać" się mniej znanym czy nowym kolegom i koleżankom, ale dopóki któryś z nich nie zdobędzie renomy trudno spodziewać się że przyciągnie tłumy ciekawskich, bez względu na temat prezentacji.

ODPOWIEDZ