CiscoForum 2016 - to już historia

Wiadomość
Autor
Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

CiscoForum 2016 - to już historia

#1

#1 Post autor: Seba »

CF16 sie zakonczylo, i pytanie do Was, ktorzy byli, jak i co sie podobalo bardzo, co tylko troche, a co calkiem malutko albo wcale :?:
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

mi3t3k
member
member
Posty: 47
Rejestracja: 22 paź 2012, 21:31
Lokalizacja: Warsaw

#2

#2 Post autor: mi3t3k »

++ Sesje TAC w sali Giewont
+ Spotkania 1:1 z AS i TAC - Technical Clinic
- Oznaczenie sal - w książeczce (strona 4-7) Experts Forum, TAC Forum, Architectures Forum, natomiast w aplikacji mobilnej Giewont, Rysy, Tatry etc. I jeszcze brak info o drodze do "Piekiełka" w materiałach.
-- Sesje 15/30 minut - za mało czasu, dało się odczuć że prowadzący musieli włożyć wiele wysiłku żeby skończyć sesję w czasie a jednocześnie o czymś sensownie opowiedzieć. Zdecydowanie powinny być dłuższe - minumum 45 minut.

Pozdr,
Mi3t3k

Oszech

#3

#3 Post autor: Oszech »

++ TAC sesje, tutaj ciężko się nie zgodzić z przedmówcą
+ różnorodność sesji i zajęć pobocznych, od klasyki typu sesje o IPSEC/Calatystach, przez mniejsza klasykę jak IoT/Trustsec po rzeczy niszowe pokroju sieć wifi w kopalni odkrywkowej w Szwecji czy ten wóz strażacki na zewnątrz. Każdy znalazł coś dla siebie.
+ busiki do 2 hoteli poza Kasprowym

-- wielkość sal, sala Giewont i sąsiednia o tej samej wielkości były zdecydowanie za małe, nabite po korek na większości sesji
- nawet 30min sesje były za krótkie nie mówiąc o 15min. Moim zdaniem optimum to 45-60min
- stoisko Passusa i Solidexu powinno znaleźć się w innym miejscu, często korkowało sie w tym przejściu

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#4

#4 Post autor: xal »

+ Ogólnie miejsce, klimat, itp

- Dwa dni
--- Sesje partnerskie a'la Hyde Park. Sama forma była ciekawym doświadczeniem, ale 1) w 15 min to ciężko się rozpędzić i przekazać konkretną treść 2) miejsce fatalne, w tle piłkarzyki, blender do lodu, konkursy, nie tylko prowadzący miał wyzwanie, ale i słuchacze byli mocno rozpraszani

zakrz
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 03 gru 2013, 19:40

#5

#5 Post autor: zakrz »

+ Sesje T#4 TAC Forum Giewont
+ Technical Clinic
+ Q&A

- Zdecydowanie za mała sala dla sesji T#4 TAC Forum Giewont
- Zdecydowanie za krótkie niektóre sesje
- Brak szczegółowej agendy dla sesji plenarnej - przegapiłem Majewskiego :(
CCNA, CCNA Voice

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#6

#6 Post autor: Seba »

zakrz pisze: - Brak szczegółowej agendy dla sesji plenarnej - przegapiłem Majewskiego :(
Jeden krótki komentarz - Majewskiego nie było na plenarce, może dlatego go przegapiłeś. Natomiast był po plenarce przez cały dzień, i w piątek chyba też, wodzirejem na scenie w Innovation Forum (namiot), z krótkim swoim autorskim występem na początku.

A co do reszty komentarzy w tym wątku, piszcie, piszcie, bo ciągle mało wpisów.
Wszystkie podane informacje zwrotne zostaną przekazane organizatorom, aby kolejne Forum było jeszcze lepsze.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
Szutor
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:33

#7

#7 Post autor: Szutor »

+ Sesje TAC Forum Giewont
- Pojemność pomieszczenia w którym odbywały się sesje TAC Forum Giewont

+ Atmosfera
- 2 dni w cenie 3 (w porównaniu z poprzednimi latami)

Kałamaga + Majewski też dawali radę (od Szymona wygrałem nawet drona w konkursie wiedzy w namiocie ;))

Generalnie było to moje drugie forum w karierze i tak jak za pierwszym razem wspomnienia super ;)

Btw. Będą może udostępnione sesyjki ? Bardzo liczę na "Narzędzia do przechwytywania i analizy pakietów na routerach i przełącznikach Cisco", niestety ze względu na problemy rejestracyjne nie dotarłem (vouchery utknęły na łączach, ale dzięki obsłudze wszystko dobrze się skończyło, wielkie podziękowania dla obsługi, że nie zostaliśmy na lodzie ;))
CCNP
#12269928

solen
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2009, 20:20

#8

#8 Post autor: solen »

+ sesje TAC
+ catering

- krótkie czasy trwania sesji.
- skrócenie z 3 do 2 dni (przez to pewnie zostały skrócone sesje).
- słaba nawigacja po nazwach sal (brak drogowskazów, standów z mapkami)
- niedopasowanie rozmiaru sali do ilości osób zainteresowanych tematem

bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#9

#9 Post autor: bart »

Ja byłem drugi raz i powiem szczerze, że pogrzebano w tym roku forum. Poprzednio (chyba 3 albo 2 lata temu) niektóre sesje był w dwóch slotach, nie pamiętam już ale było to 2x1h albo i lepiej. Teraz w sumie tylko TAC ratował jakoś poziom, bo większość sesji naprawdę taka sobie i nie było to tylko moje zdanie. Owszem być może było kilka ciekawych sesji ale ktoś w swoim uniesieniu geniuszu zrobił je w najmniejszej sali, gdzie przychodząc o czasie stać można było na korytarzu :/ Pokazywałem nawet koledze - zobacz w sali Giewont ludzi opór a naprzeciwko w Rysy, sali 3 razy większej, siedzi w sumie 7 osób na krzyż. Skoro ja będąc drugi raz na forum wytypowałem jeszcze kilka takich sesji, które wiedziałem, że będą pełne to nikt z organizatorów nie mógł tego przewidzieć? Tak jak między innymi Twoja sesja Seba o Wifi. Ciśnie się na usta klasyczne staropolskie WTF?
To co na pewno łączy moje dwie wizyty na CF to to, że nie wiedziałem na co iść - na moim pierwszym forum dlatego, że tyle było ciekawych sesji, że ciężko było się zdecydować co wybrać a na CF2016 że ciężko było wybrać coś w miarę z sensem a jak już się wybrało to trzeba było jeszcze mieć fart i wejść do środka.

Podsumowując to za dużo tego wszystkiego było: szał, pał, światła, muza, sesje po 15 minut czyli klasyczny 'iwent' i z konferencji dla osób technicznych zrobił się, może trochę zbyt mocno powiedziane, ale odpustowy jarmark w namiocie prowadzony przez komików z odzysku ;)

Orla
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 08 gru 2009, 11:36

#10

#10 Post autor: Orla »

Również byłem drugi raz. Pierwszy raz byłem 3 lata temu i dla mnie było dokładnie tak samo, jak opisał to bart.

robhass
wannabe
wannabe
Posty: 116
Rejestracja: 05 mar 2009, 16:17

#11

#11 Post autor: robhass »

Plusy
- ludzie
- 2 x kac, czyli była dobra impreza wieczorna z super ludźmi (chyba o to chodzi oprócz dobrych sesji)
- miejsce

Minusy
- bajzel
- za krótko - zmniejszenie o 1 dzień to nie był dobry pomysł, gdyby impreza byla kolo W-wy to wtedy OK
- krótkie sesje to pomylka
- powinny być powtórki sesji tam gdzie ludzie się nie pomieścili
- średnie sesje partnerskie (dużo bełkotu marketingowego, oh ah jacy jesteśmy wspaniali)

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#12

#12 Post autor: Seba »

Dziękuję za kolejne wpisy, i czekam na następne, bo wiem, że jeszcze kilku forumowiczów krążyło po Zakopcu w tym czasie :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
maverik
member
member
Posty: 39
Rejestracja: 09 maja 2013, 14:31

#13

#13 Post autor: maverik »

Seba pisze:Dziękuję za kolejne wpisy, i czekam na następne, bo wiem, że jeszcze kilku forumowiczów krążyło po Zakopcu w tym czasie :)

:-( nie znaleźli drogi powrotnej.

Awatar użytkownika
awo
CCIE
CCIE
Posty: 355
Rejestracja: 05 wrz 2004, 16:25
Lokalizacja: waw@pl
Kontakt:

#14

#14 Post autor: awo »

Jako emeryt miałem się nie odzywać ale w sumie może to jakoś pomoże.


+ Idea namiotu fajna, ale szkoda że nie był wykorzystany na imprezę bardzo wieczorną. Piekiełko jest jak wykopalisko z XIII stulecia.
+ Pogoda jak na zamówienie

- Oznaczenie sal vs agenda vs mapa to było totalne nieporozumienie. Zero oznaczeń, strzałek itp.
- W pełnych salach - brakowało dodatkowych małych LCD z powtórzeniem ekranu. Ratuje to sporo ludzi ukrytych za filarem ;)
- Appka wyglądała jak zaliczenie z liceum. Brak zawijania czy skalowania stringów. Zla reakcja na dotyk. Używalność agendy na -10. Piszę o iPhone.
- Agenda papierowa - sporo osób nie było w stanie jej przeczytać :) Jak połączyć to ze słaba appką to dostępność agendy była słaba.

- Termin imprezy* - warto wrócić do okresu 30-45 dni wcześniej. Da się pojeździć albo pochodzić. A w taką majówkę narty to masochizm a w górach śnieg bardzo wiosenny i przebija się jak w maju.

- Dla samej konferencji nie ma to znaczenia ale jak się już jedzie na parę dni to ma to ogromne znaczenie :)

- Hotel - to też wykopalisko które w XX czy XXI wieku wygląda tak samo. ;)

Awatar użytkownika
Szutor
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:33

#15

#15 Post autor: Szutor »

bart pisze:Pokazywałem nawet koledze - zobacz w sali Giewont ludzi opór a naprzeciwko w Rysy, sali 3 razy większej, siedzi w sumie 7 osób na krzyż. Skoro ja będąc drugi raz na forum wytypowałem jeszcze kilka takich sesji, które wiedziałem, że będą pełne to nikt z organizatorów nie mógł tego przewidzieć?
A może by tak wraz z rejestracją na CF zrobić nieobowiązkową rejestrację sesji? Wiadomo, że nie każdy wypełni, ale jeżeli wypełni 30-40% osób przed CF (w tym roku było ~1100 osób) to dałoby to już jakiś pogląd jakie jest parcie na daną ścieżkę i sale były by imo może lepiej dobrane pod potrzeby...
CCNP
#12269928

ODPOWIEDZ