Cisco Expo 2008

Wiadomość
Autor
Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#16

#16 Post autor: Kyniu »

Kto będzie to akurat wszyscy wiedzą - za to kto wie co będzie tegorocznym gadżetem? Ja już powoli zapominam - w zeszłym roku przenośny twardy dysk, dwa lata temu chyba PAP2T, ....

Kyniu

kt
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 22 lut 2006, 09:01

#17

#17 Post autor: kt »

Kyniu pisze:Kto będzie to akurat wszyscy wiedzą - za to kto wie co będzie tegorocznym gadżetem? Ja już powoli zapominam - w zeszłym roku przenośny twardy dysk, dwa lata temu chyba PAP2T, ....
Dla każdego uczestnika konferencji przygotowaliśmy atrakcyjny upominek: 7" ramkę multimedialną.

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#18

#18 Post autor: marcins »

ale ale, dzis widzialem _jedna_ osobe w czarnej koszulce :)))

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#19

#19 Post autor: lbromirs »

marcins pisze:ale ale, dzis widzialem _jedna_ osobe w czarnej koszulce :)))
Ja też. Czy ta osoba może się jakoś zidentyfikować? ;P

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#20

#20 Post autor: peper »

Ja widziałem dwie różne (chyba)
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#21

#21 Post autor: miboo »

peper pisze:Ja widziałem dwie różne (chyba)
Pierwszego dnia ja chodziłem z koszulką ccie.pl, a że nikogo innego nie widziałem więc po pewnym czasie i bluzę założyłem, a drugiego dnia zrezygnowałem ;)

Co do całego Expo to mam mieszane uczucia. IMO na expo powinni prelegentami być wyłącznie partnerzy (podobnie jak na MTS). Jak dla mnie występ Wojtka Kaczora z NXO pierwszego dnia przyćmił pozostałe wykłady (na których byłem przez dwa dni) - Rewelacja.
Tak jak od jakiegoś czasu zawsze staram się uczestniczyć w występach Rafała Łukawieckiego, tak od dziś zaczynam szukać występów Wojtka Kaczora.
Cała reszta prelegentów jakoś mnie nie zachwyciła.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#22

#22 Post autor: lbromirs »

miboo pisze:Co do całego Expo to mam mieszane uczucia. IMO na expo powinni prelegentami być wyłącznie partnerzy (podobnie jak na MTS). Jak dla mnie występ Wojtka Kaczora z NXO pierwszego dnia przyćmił pozostałe wykłady (na których byłem przez dwa dni) - Rewelacja.
Tak jak od jakiegoś czasu zawsze staram się uczestniczyć w występach Rafała Łukawieckiego, tak od dziś zaczynam szukać występów Wojtka Kaczora.
Cała reszta prelegentów jakoś mnie nie zachwyciła.
To napisz może na czym byłeś i pokrótce co wolałbyś zobaczyć zamiast tego co widziałeś?

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#23

#23 Post autor: miboo »

lbromirs pisze:
miboo pisze:Co do całego Expo to mam mieszane uczucia. IMO na expo powinni prelegentami być wyłącznie partnerzy (podobnie jak na MTS). Jak dla mnie występ Wojtka Kaczora z NXO pierwszego dnia przyćmił pozostałe wykłady (na których byłem przez dwa dni) - Rewelacja.
Tak jak od jakiegoś czasu zawsze staram się uczestniczyć w występach Rafała Łukawieckiego, tak od dziś zaczynam szukać występów Wojtka Kaczora.
Cała reszta prelegentów jakoś mnie nie zachwyciła.
To napisz może na czym byłeś i pokrótce co wolałbyś zobaczyć zamiast tego co widziałeś?
Z miłą chęcią, ale imo to powinno znaleźć się w ankiecie. Dziwi mnie trochę fakt, że nie można było w ankiecie opisać spostrzerzeń na temat każdego z prelegentów i wykładów. Wolałbym ocenić pod wieloma względami prezentację (pytanie otwarte), a nie oceniać jedzenie i hostessy.
Byłem między innymi na Twojej prezentacji lbromirs. I jak zwykle poziom bardzo wysoki. Trochę uogólniłem w poprzednim poście. Mimo to wolę prezentacje jak np. z PLNOG 2008 - naładowane kodem ;) Taka moja opinia.
Wolałbym jednak aby każdy (komu zależy ofkoz na tym aby poziom wykładów się rozwijał), mógł podzielić się spostrzerzeniami nt. wykładów. A co to da jeśli np. Pan Maciej Osiecki dostanie ocenę 3 i 4. Nie będzie wiedział, w którą stronę dążyć.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#24

#24 Post autor: lbromirs »

miboo pisze:
lbromirs pisze:To napisz może na czym byłeś i pokrótce co wolałbyś zobaczyć zamiast tego co widziałeś?
Z miłą chęcią, ale imo to powinno znaleźć się w ankiecie. Dziwi mnie trochę fakt, że nie można było w ankiecie opisać spostrzerzeń na temat każdego z prelegentów i wykładów. Wolałbym ocenić pod wieloma względami prezentację (pytanie otwarte), a nie oceniać jedzenie i hostessy.
To pierwsza tego typu uwaga dotycząca ankiet - i o to chodzi, żeby mówić co jest źle i co Wam się nie podoba. Dziękuje, zapisane, mam nadzieję że uda się uwzględnić.
miboo pisze:Byłem między innymi na Twojej prezentacji lbromirs. I jak zwykle poziom bardzo wysoki. Trochę uogólniłem w poprzednim poście. Mimo to wolę prezentacje jak np. z PLNOG 2008 - naładowane kodem ;) Taka moja opinia.
I to jest główny powód niezrozumienia - Expo jest z założenia konferencją handlową - pokazy produktów, rozwiązań, dzielenie się wdrożeniami. W swojej prezentacji miałem 63 slajdy które pokazałem i ponad 100 których nie pokazałem, bo to nie ten typ konferencji. Większość uczestników to dyrektorzy, architekci rozwiązań, itp. itd. - a nie inżynierowie wdrożeniowi. Jest parę osób od których za sesję dostałem 2/2 i doskonale to rozumiem - nie było 63 slajdów z kodem, były 63 slajdy o zagrożeniach. Na Forum będzie odwrotnie.
miboo pisze:Wolałbym jednak aby każdy (komu zależy ofkoz na tym aby poziom wykładów się rozwijał), mógł podzielić się spostrzerzeniami nt. wykładów. A co to da jeśli np. Pan Maciej Osiecki dostanie ocenę 3 i 4. Nie będzie wiedział, w którą stronę dążyć.
Ostatnie uwagi z Forum z tego forum zostały zebrane i przekazane ludziom odpowiedzialnym za nadanie kształtu konferencji. Macie doskonałe miejsce żeby napisać co było nie tak, a co było OK - korzystajcie z tego. Jest tu paru inżynierów z Cisco i każdy z nas z przyjemnością przekaże spostrzeżenia uczestników wyżej - tym bardziej, że mamy również swoje :)

Awatar użytkownika
posiu
wannabe
wannabe
Posty: 234
Rejestracja: 08 kwie 2006, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#25

#25 Post autor: posiu »

To ja mam pytanko odnośnie NX-OS'a bo nie spytałem na wykładzie...
Dlaczego zdecydowano się na brak VTP w tej wersji softu...? Co w zamian ? Czy zamiast vtp pruningu pozostaje reczne wycinanie vlanów z poszczególnych trunków?

Najlepsza sesja jak dla mnie to Nexus 7000 z Panem R.Staś ...
Sesja z P.Ignaczakiem o architekturze CPD troche porazka..Wiecej sie spodziewalem ...I pomysł aby osoby z publicznosci opowiedziały coś o swoich wdrozeniach w 2 min troszke bezsensu...Na plus to nagrody.. ;)
Ciekawie bylo u P.Szretera ,choć cięzko widze te rozwiązania u polskich providerów w najblizszych latach...
Ogolnie expo 2008 gorsze niż forum 2008...

Jednak najlepsze i najciekawsze to lokalne PVT...
"...co pan myśli, że jeśli nie podbijam karty w fabryce azbestu, o siódmej, albo drutu, albo nie napierdalam z datownikiem, listy na poczcie do szesnastej to nie jestem w pracy?! Kumasz pan to, czy masz pan za daleko do łba?! Ja tutaj właśnie pracuję!..."

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#26

#26 Post autor: lbromirs »

posiu pisze:To ja mam pytanko odnośnie NX-OS'a bo nie spytałem na wykładzie...
Dlaczego zdecydowano się na brak VTP w tej wersji softu...? Co w zamian ? Czy zamiast vtp pruningu pozostaje reczne wycinanie vlanów z poszczególnych trunków?
Założenie jest takie, że do zarządzania zwirtualizowanym Cisco Data Center 3.0 używać się będzie oprogramowania integrującego funkcje wirtualizacji światów Ethernet, SAN i aplikacji (VMWare). VTP w tym momencie nie jest potrzebne, załatwia się to po stronie softu do zarządzania.

W świecie szyfrowania ruchu nawet lokalnie na karcie liniowej, ma to sens. O tym że VTP powoli odchodzi mówimy jako Cisco już od dłuższego czasu.

Awatar użytkownika
polak
wannabe
wannabe
Posty: 294
Rejestracja: 20 mar 2005, 14:23
Lokalizacja: Bruksela

#27

#27 Post autor: polak »

Jak napisał lbromirs Expo to konferencja typowo handlowa choć prości ludzie techniczni (jak ja :)) też znaleźli coś dla siebie.
Prezentacja Łukasza na wysokim poziomie choć liczyłem na więcej - chyba dlatego że za często przeglądam jego artykuły itp.
Grzesiek Wróbel zaczął od tego, że ASA to nie UTM (dla wielu z csc-ssm prawie jest) i fajnie dodawał kolejne moduły
bezpiecznej sieci (zaczynam czytać phrack'a :)) Brawa dla gangreny (pozdrowienia z Olsztyna), który w ciekawy sposób
omówił oklepany temat braku adresów IPv4 i przejścia na IPv6.
King Kong ain't got shit on me!

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#28

#28 Post autor: peper »

O! Ja wiem co mi przeszkadzało i na co już niektórym znajomym z Cisco zwracałem uwagę - próby spalszczania nazw produktów i technologi. To jest TelePresence a nie system teleobecności na wszystkich bogów. Jestem za używaniem anglojęzycznych terminów w każdym możliwym wypadku. Inaczej może nam znów się urodzić "gracefulne BGP" ;)
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#29

#29 Post autor: Kyniu »

polak pisze: Grzesiek Wróbel zaczął od tego, że ASA to nie UTM (dla wielu z csc-ssm prawie jest) i fajnie dodawał kolejne moduły bezpiecznej sieci
Serio Ci się podobało? Hmmm, bardzo marketingowa sesja o tym, że jak się powiedziało A i kupiło ASA to trzeba powiedzieć B i kupić Ironporta.

Kyniu

Awatar użytkownika
polak
wannabe
wannabe
Posty: 294
Rejestracja: 20 mar 2005, 14:23
Lokalizacja: Bruksela

#30

#30 Post autor: polak »

Kyniu pisze:Serio Ci się podobało?Hmmm, bardzo marketingowa sesja o tym, że jak się powiedziało A i kupiło ASA to trzeba powiedzieć B i kupić Ironporta.
Koniecznie Ironorta to nie trzeba kupować bo są inne, podobne zamienniki, ale jednak w dobie dzisiejszego security coś z AS,AV,DLP by się przydało. Mi się podobało.
King Kong ain't got shit on me!

ODPOWIEDZ