Cisco Forum 2009

Wiadomość
Autor
debianek
wannabe
wannabe
Posty: 210
Rejestracja: 19 lip 2007, 16:46

#31

#31 Post autor: debianek »

Ogolnie fajnie by bylo aby jakies nagrania audio/video z prezentacji byly dostepne.

No i oczywiscie zapis koncertu BIG CYC z soboty, hehehe :D

p.s
Calkiem niezle bylo...

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#32

#32 Post autor: marcins »

Czolem

w sprawie video, ciezko zoorganizowac kilka kamer rownoleglych aby nagrywac obraz.
mysle ze mp3 Lukasz na przyszle forum to propozycja ciekawa

mnie pytali jeszcze czemu nie ma sesji Q&A ( tych z piwem :) )

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#33

#33 Post autor: krisiasty »

marcins pisze: w sprawie video, ciezko zoorganizowac kilka kamer rownoleglych aby nagrywac obraz.
Sorry, ale co znaczy "ciężko zorganizować" ?
jeśli to kwestia kasy, to wolałbym 100 razy bardziej mieć dostęp do zarejestrowanych na video wszystkich sesji niż oglądać jakieś pokazy "magików", akrobatów, czy innych Big Cyc-ów...

Po drugie na podstawie wcześniejszych doświadczeń i ankiet można z dużym prawdopodobieństwem wybrać te kilka najciekawszych sesji które prowadzą najlepsi inżynierowie (co nie znaczy że inni są gorsi - po prostu nie każdy ma dar i umiejętność prowadzenia prezentacji) i te właśnie sesje rejestrować.

Jak już ktoś wcześniej zauważył w tym roku sesji naprawdę ciekawych i dobrze poprowadzonych było znacznie mniej niż w zeszłym roku.
Wśród tych na których byłem mogę wyróżnić w szczególności sesje S71 (o Catalystach 4500/4900/6500) Łukasza Bromirskiego (IMHO - the best), S81 (o zabezpieczaniu routerów) Gawła Mikołajczyka, bardzo cenna dla mnie była też sesja S43 (Transmisja optyczna w środowiskach CPD) którą prowadził Krzysztof Banel.

Rozczarowała natomiast sesja S62 (Nexus 5000 i 7000) - spodziewałem się sesji na poziomie takim jak w zeszłym roku - było zdecydowanie gorzej (odniosłem wrażenie jakby sesja była przygotowana w pośpiechu na podstawie data sheetów i ulotek marketingowych).

Pozostałe na których byłem raczej niczym nie zachwyciły ani nie przyczyniły się w istotny sposób do poszerzenia mojej wiedzy.

Co do kwestii organizacyjnych - również gorzej niż w zeszłym roku: generalnie zimne jedzenie, na kolację jedynie praktycznie resztki z obiadu - wieczorem nawet głupiej herbaty nie można się było napić czy najzwyklejszej kanapki zjeść.
O ile pierwszego dnia fajną rzeczą były wystawione symulatory i konsole (choć mogłoby być ich więcej), o tyle następnego wieczorem nie było praktycznie żadnych atrakcji.

Jeśli chodzi o Konkurs na Giewoncie, to imho zadanie z timerami poniżej sekundy na podzie R&S było raczej zbyt hardcorowe i dość skutecznie eliminowało większość nie-CCIE. Poza tym chodziły pogłoski (nie wiem na ile prawdziwe) że nie wszyscy mieli równe szanse - część podobno startowała od zera, inni mieli już np. skonfigurowaną adresację czy kawalek routingu. Generalnie na przyszłość dobrze by było dostosować poziom tak, aby dać szanse większemu gronu uczestników jak również wydłużyć godziny w jakich można brać udział w konkursie, bo w przerwach nie bardzo był czas żeby wziąć udział, a po sesjach sala była już zamknięta.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#34

#34 Post autor: lbromirs »

krisiasty pisze:Sorry, ale co znaczy "ciężko zorganizować" ?
jeśli to kwestia kasy, to wolałbym 100 razy bardziej mieć dostęp do zarejestrowanych na video wszystkich sesji niż oglądać jakieś pokazy "magików", akrobatów, czy innych Big Cyc-ów...
To kwestia kasy na pewno, ale nie tylko. Ostatnie nagrane sesje były bodaj w 2001 roku. Później dwukrotnie płaciliśmy (AFAIK) i dwukrotnie firmy które realizowały nagranie przez parę miesięcy nie potrafiły zgrać wideo z dźwiękiem a kosztowało to dosyć okrutnie (dziesiątki tysięcy złotych za sesję i jej późniejszą obróbkę). To co dostawaliśmy w efekcie nie nadawało się do niczego.

Nie wiem na czym stanęło teraz (tzn. dlaczego sesje nie były rejestrowane), ale można spodziewać się oczywistego - w związku z kryzysem ambitny plan powrotu do walki o wideo został odłożony.
krisiasty pisze:Po drugie na podstawie wcześniejszych doświadczeń i ankiet można z dużym prawdopodobieństwem wybrać te kilka najciekawszych sesji które prowadzą najlepsi inżynierowie (co nie znaczy że inni są gorsi - po prostu nie każdy ma dar i umiejętność prowadzenia prezentacji) i te właśnie sesje rejestrować.
Trudno określić które sesje podobają się komu - a gdybyśmy nagrali tylko część zaraz okazałoby się że ktoś akurat upatrzył sobie inne. A skoro cena jest jedna dla wszystkich - to dlaczego robić jakieś wyjątki? To w skali takiej imprezy nie jest niestety takie proste.
krisiasty pisze:Jak już ktoś wcześniej zauważył w tym roku sesji naprawdę ciekawych i dobrze poprowadzonych było znacznie mniej niż w zeszłym roku.
Przykro to usłyszeć. Może po prostu apetyt Wam się wyostrza? :)
krisiasty pisze:Generalnie na przyszłość dobrze by było dostosować poziom tak, aby dać szanse większemu gronu uczestników jak również wydłużyć godziny w jakich można brać udział w konkursie, bo w przerwach nie bardzo był czas żeby wziąć udział, a po sesjach sala była już zamknięta.
Konkurs cały czas podlega ewolucji i dziękujemy za cenne uwagi. Wątpie żeby ktoś miał coś prekonfigurowane, choć wyjaśnimy to skoro pojawiły się takie wątpliwości.

Dzięki za uwagi!

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#35

#35 Post autor: lbromirs »

marcins pisze:Czolem

w sprawie video, ciezko zoorganizowac kilka kamer rownoleglych aby nagrywac obraz.
mysle ze mp3 Lukasz na przyszle forum to propozycja ciekawa
Też tak uważam i próbowałem zgrać. Ale mimi głośników i mówienia przez mikrofon, mikrofon laptopa się nie sprawdził. Pomyślimy o tym.
marcins pisze:mnie pytali jeszcze czemu nie ma sesji Q&A ( tych z piwem :) )
Właśnie... więc tylko nie ja chciałem ich powrotu. Ktoś jeszcze z forum? Potrzebujemy poparcia.

misiak
CCIE
CCIE
Posty: 45
Rejestracja: 17 cze 2008, 14:52
Lokalizacja: Wrocław

#36

#36 Post autor: misiak »

Ja jestem za powrotem sesji Q&A.
Byłem raptem 3 razy na Forum, ale te sesje wydawały mi się potrzebne.
Po pierwsze były bardziej kameralne niż prezentacje - rozmawiało sie praktycznie w cztery oczy - a i poznać się mozna było przy okazji.
Po drugie - chodzili na nie nieprzypadkowi ludzie, ale głównie inżynierowie, którzy wcześniej przygotowali jakieś zestawy pytań.
Po trzecie - były luźne (piwko).

aron
CCIE
CCIE
Posty: 561
Rejestracja: 05 paź 2004, 18:46
Lokalizacja: waw, PL

#37

#37 Post autor: aron »

krisiasty pisze: Jeśli chodzi o Konkurs na Giewoncie, to imho zadanie z timerami poniżej sekundy na podzie R&S było raczej zbyt hardcorowe i dość skutecznie eliminowało większość nie-CCIE. Poza tym chodziły pogłoski (nie wiem na ile prawdziwe) że nie wszyscy mieli równe szanse - część podobno startowała od zera, inni mieli już np. skonfigurowaną adresację czy kawalek routingu. Generalnie na przyszłość dobrze by było dostosować poziom tak, aby dać szanse większemu gronu uczestników jak również wydłużyć godziny w jakich można brać udział w konkursie, bo w przerwach nie bardzo był czas żeby wziąć udział, a po sesjach sala była już zamknięta.
Co do zadania RS, to sie przyznaje, byc moze troche przesadzilem;) Chcialem zrobic cos w miare trudnego i chyba przeholowalem. Natepnym razem bedzie lepiej, obiecuje. Co do poglosek o czesciowej konfiguracji, to raczej mala to mozliwe, jako ze czyscilismy calkowicie maszyne, ktora konfigurowaliscie. Na swoje usprawiedliwienie mam to, ze czesc Sec skonczylo jeszcze mniej osob niz RS;)
Pozostale uwagi napewno uwzglednimy w przyszlym roku.

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#38

#38 Post autor: krisiasty »

lbromirs pisze:To kwestia kasy na pewno, ale nie tylko. Ostatnie nagrane sesje były bodaj w 2001 roku. Później dwukrotnie płaciliśmy (AFAIK) i dwukrotnie firmy które realizowały nagranie przez parę miesięcy nie potrafiły zgrać wideo z dźwiękiem a kosztowało to dosyć okrutnie (dziesiątki tysięcy złotych za sesję i jej późniejszą obróbkę). To co dostawaliśmy w efekcie nie nadawało się do niczego.
hmm... czy to jest naprawdę tak skomplikowane, czy może firmy które miały to robić nie były zbyt profesjonalne? o ile dobrze kojarzę to na imprezach microsoftowych sporo sesji było nagrywanych, więc z pewnością nie jest to mission-impossible - może po prostu jest to kwestia znalezienia ludzi którzy naprawdę potrafią to robić?
lbromirs pisze:Nie wiem na czym stanęło teraz (tzn. dlaczego sesje nie były rejestrowane), ale można spodziewać się oczywistego - w związku z kryzysem ambitny plan powrotu do walki o wideo został odłożony.
oczywiście najłatwiej zwalić winę na kryzys, ale jak już pisałem - być może należało inaczej zainwestować pieniądze które były. rozumiem że nie samymi sieciami człowiek żyje, ale nie zapominajmy o priorytetach i celach tego typu imprez - albo jest to impreza sieciowa z elementami rozrywki, albo na odwrót - trzeba się zdecydować.
lbromirs pisze:Trudno określić które sesje podobają się komu - a gdybyśmy nagrali tylko część zaraz okazałoby się że ktoś akurat upatrzył sobie inne. A skoro cena jest jedna dla wszystkich - to dlaczego robić jakieś wyjątki? To w skali takiej imprezy nie jest niestety takie proste.
Łukasz, co jak co, ale na Twoje sesje można w ciemno iść i zawsze będzie ciekawie i na poziomie. Można by pewnie jeszcze kilka takich osób wskazać. Macie ankiety z zeszłych lat, łatwo sprawdzić czyje prezentacje najlepiej wypadają.
lbromirs pisze:
krisiasty pisze:Jak już ktoś wcześniej zauważył w tym roku sesji naprawdę ciekawych i dobrze poprowadzonych było znacznie mniej niż w zeszłym roku.
Przykro to usłyszeć. Może po prostu apetyt Wam się wyostrza? :)
apetyt to swoją drogą... prawda jest jednak taka (jak to już wcześniej koledzy pisali), że w tym roku nie bardzo było w czym wybierać, podczas gdy w zeszłym dość często zdarzało się że równocześnie toczyły się dwie czy nawet trzy ciekawe sesje i trudno się było zdecydować.

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#39

#39 Post autor: krisiasty »

aron pisze: Co do zadania RS, to sie przyznaje, byc moze troche przesadzilem;) Chcialem zrobic cos w miare trudnego i chyba przeholowalem. Natepnym razem bedzie lepiej, obiecuje.
Zdaję sobie sprawę że to może nie być takie proste, bo to co dla Was może wydawać się proste i oczywiste dla reszty wciąż może być na tyle wymagające znajomości jakichś niestandardowych konfiguracji, że znów okaże się nie do przejścia.

Ale obiecuję że za rok solidnie się przygotuję i nie dam się zaskoczyć :)
aron pisze: Co do poglosek o czesciowej konfiguracji, to raczej mala to mozliwe, jako ze czyscilismy calkowicie maszyne, ktora konfigurowaliscie.
Ja akurat startowałem faktycznie od zera, ale kolega wspominał coś że miał już timery od ospf-a skonfigurowane (na czym najwięcej osób się wykładało), więc coś w tym musi być... chyba że się przesłyszałem albo źle go zrozumiałem... postaram się to potwierdzić jeszcze raz.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#40

#40 Post autor: lbromirs »

krisiasty pisze:hmm... czy to jest naprawdę tak skomplikowane, czy może firmy które miały to robić nie były zbyt profesjonalne? o ile dobrze kojarzę to na imprezach microsoftowych sporo sesji było nagrywanych, więc z pewnością nie jest to mission-impossible - może po prostu jest to kwestia znalezienia ludzi którzy naprawdę potrafią to robić?
Zgadzam się absolutnie. Wtedy po prostu najwyraźniej zostało to odpuszczone, nie ja się tym zajmowałem (nawet wtedy jeszcze nie pracowałem w Cisco ;P ).

Pół roku temu mieliśmy w biurze jeden dzień nagrać w firmie za 10k PLN, która miała zgrać 6 prezentacji + prelegentów i dostarczyć DVD z AVI do dalszej obróbki. Trwało to... 4 miesiące. Wszystko da się zrobić, zresztą wystarczy popatrzyć że sprawnie idzie to innym organizacjom - np. Andrzejowi ;P
krisiasty pisze:oczywiście najłatwiej zwalić winę na kryzys, ale jak już pisałem - być może należało inaczej zainwestować pieniądze które były. rozumiem że nie samymi sieciami człowiek żyje, ale nie zapominajmy o priorytetach i celach tego typu imprez - albo jest to impreza sieciowa z elementami rozrywki, albo na odwrót - trzeba się zdecydować.
Może to jest dziwne, ale wiele osób nadal w Forum widzi również okazję do zabawy. Tekst 'nagrywamy wszystkie sesje ale nie ma kolacji i wieczoru' chyba nie byłby zbyt popularny - chcemy zrobić wszystko jednocześnie i obie te rzeczy dobrze. Nie będę wchodził w detale jak to wszystko wygląda od środka, ale mogę spokojnie powiedzieć że tym razem za większość rzeczy odpowiedzialni byli inżynierowie z biura. Okazało się, że wiele rzeczy które do tej pory były takimi 'mission impossible' były jak najbardziej possible. Na przyszłe Forum postaramy się bardziej.
krisiasty pisze:Łukasz, co jak co, ale na Twoje sesje można w ciemno iść i zawsze będzie ciekawie i na poziomie. Można by pewnie jeszcze kilka takich osób wskazać. Macie ankiety z zeszłych lat, łatwo sprawdzić czyje prezentacje najlepiej wypadają.
Mamy, ale po pierwsze ja też dostaje od 'stałych wielbicieli' 1 za sesje i 1 za prelegenta, a po drugie tak jak pisałem - różne są gusta i potrzeby. Ale weźmiemy Twoje uwagi pod uwagę, przedyskutujemy... i... :) ... weźmiemy pod uwagę :)
krisiasty pisze:apetyt to swoją drogą... prawda jest jednak taka (jak to już wcześniej koledzy pisali), że w tym roku nie bardzo było w czym wybierać, podczas gdy w zeszłym dość często zdarzało się że równocześnie toczyły się dwie czy nawet trzy ciekawe sesje i trudno się było zdecydować.
Stąd AFAIR w zeszłym roku sesje powtarzaliśmy. Pomysł był ostro skrytykowany w ankietach + cześć osób nie zrozumiała nawet idei ("po co powtarzać sesje skoro na obu jest to samo?"). Jak sam więc widzisz, dogodzić wszystkim jest trudno, ale staramy się patrzeć na to wszystko możliwie kompleksowo.

No i ten teges... będzie lepiej ;P

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

#41

#41 Post autor: kktm »

aron pisze: Co do zadania RS, to sie przyznaje, byc moze troche przesadzilem;) Chcialem zrobic cos w miare trudnego i chyba przeholowalem. Natepnym razem bedzie lepiej, obiecuje. Co do poglosek o czesciowej konfiguracji, to raczej mala to mozliwe, jako ze czyscilismy calkowicie maszyne, ktora konfigurowaliscie. Na swoje usprawiedliwienie mam to, ze czesc Sec skonczylo jeszcze mniej osob niz RS;)
Pozostale uwagi napewno uwzglednimy w przyszlym roku.
A bron cie boze ze zmianami !

Mi sie zadania podobaly

startowalem w 2 labach, w jednym zabraklo szczescia :), w drugim czasu.

Pomimo ze nic nie wygralem to była całkiem fajna zabawa.

Gratulacje dla tych co wygrali, bo labiki choc podchwytliwe to byly do zrobienia, natomiast czasy w jakich został wykonany trouble shooting i zapodanie odpowiedniej konfiguracji przez winnerów budzą podziw i szacunek.
"Trust no one"

adt
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 29 mar 2007, 11:41

#42

#42 Post autor: adt »

lbromirs pisze:
krisiasty pisze:hmm... czy to jest naprawdę tak skomplikowane, czy może firmy które miały to robić nie były zbyt profesjonalne? o ile dobrze kojarzę to na imprezach microsoftowych sporo sesji było nagrywanych, więc z pewnością nie jest to mission-impossible - może po prostu jest to kwestia znalezienia ludzi którzy naprawdę potrafią to robić?
Zgadzam się absolutnie. Wtedy po prostu najwyraźniej zostało to odpuszczone, nie ja się tym zajmowałem (nawet wtedy jeszcze nie pracowałem w Cisco ;P ).

Pół roku temu mieliśmy w biurze jeden dzień nagrać w firmie za 10k PLN, która miała zgrać 6 prezentacji + prelegentów i dostarczyć DVD z AVI do dalszej obróbki. Trwało to... 4 miesiące. Wszystko da się zrobić, zresztą wystarczy popatrzyć że sprawnie idzie to innym organizacjom - np. Andrzejowi ;P
Zgadzam się w 100% Nie jest to łatwe. U nas to najczęściej zależy od budżetu i braku wolnych osobogodzin. Bo najlepiej jakby materiał montował inżynier, zwłaszcza jeśli obraz jest z dwóch kamer. W tym roku chcieliśmy być 'lepsiejsi' (ale wyszło jak zwykle) i daliśmy obraz z dwóch kamer do montażu firmie, która zrobiła nam z tego materiał weselny - nawet podkład na początku był weselny;-) nie wspomnę o łączeniach - dla montażysty bardziej istotny był ubiór prelegenta niż wartość merytoryczna... Musieliśmy od nowa sami robić ale w końcu są tutaj dostępne filmy z poprzedniego CONFidence http://2008.confidence.org.pl/prezentacje Z PLNOG to pewnie będą po CONFidence bo teraz już ostro nad nim pracujemy. Tak w ogóle, czy ktoś się z ccie.pl wybiera na CONFidence? - Łukasz też będzie występował:)
lbromirs pisze:
krisiasty pisze:oczywiście najłatwiej zwalić winę na kryzys, ale jak już pisałem - być może należało inaczej zainwestować pieniądze które były. rozumiem że nie samymi sieciami człowiek żyje, ale nie zapominajmy o priorytetach i celach tego typu imprez - albo jest to impreza sieciowa z elementami rozrywki, albo na odwrót - trzeba się zdecydować.
Może to jest dziwne, ale wiele osób nadal w Forum widzi również okazję do zabawy. Tekst 'nagrywamy wszystkie sesje ale nie ma kolacji i wieczoru' chyba nie byłby zbyt popularny - chcemy zrobić wszystko jednocześnie i obie te rzeczy dobrze. Nie będę wchodził w detale jak to wszystko wygląda od środka, ale mogę spokojnie powiedzieć że tym razem za większość rzeczy odpowiedzialni byli inżynierowie z biura. Okazało się, że wiele rzeczy które do tej pory były takimi 'mission impossible' były jak najbardziej possible. Na przyszłe Forum postaramy się bardziej.
krisiasty pisze:Łukasz, co jak co, ale na Twoje sesje można w ciemno iść i zawsze będzie ciekawie i na poziomie. Można by pewnie jeszcze kilka takich osób wskazać. Macie ankiety z zeszłych lat, łatwo sprawdzić czyje prezentacje najlepiej wypadają.
Mamy, ale po pierwsze ja też dostaje od 'stałych wielbicieli' 1 za sesje i 1 za prelegenta, a po drugie tak jak pisałem - różne są gusta i potrzeby. Ale weźmiemy Twoje uwagi pod uwagę, przedyskutujemy... i... :) ... weźmiemy pod uwagę :)
krisiasty pisze:apetyt to swoją drogą... prawda jest jednak taka (jak to już wcześniej koledzy pisali), że w tym roku nie bardzo było w czym wybierać, podczas gdy w zeszłym dość często zdarzało się że równocześnie toczyły się dwie czy nawet trzy ciekawe sesje i trudno się było zdecydować.
Stąd AFAIR w zeszłym roku sesje powtarzaliśmy. Pomysł był ostro skrytykowany w ankietach + cześć osób nie zrozumiała nawet idei ("po co powtarzać sesje skoro na obu jest to samo?"). Jak sam więc widzisz, dogodzić wszystkim jest trudno, ale staramy się patrzeć na to wszystko możliwie kompleksowo.

No i ten teges... będzie lepiej ;P

Awatar użytkownika
Piotrek
wannabe
wannabe
Posty: 143
Rejestracja: 28 sie 2005, 23:12
Lokalizacja: Kraków

#43

#43 Post autor: Piotrek »

Znow niestety wyklad Lukasza zostal na ostatni dzien i to o porze gdy zmeczenie materialu jest najwieksze :)` a byl naprawde jednym z najlepszych z calego forum.

Moze jest szansa aby w nastepnych latach wyklady ktore zyskiwaly najlepsze noty umieszczac w najlepszych godzinach (czyli 1 i 2 dzien i sesje nie srodkowe) gdy myslenie uczestnikow jest najlepsze:)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#44

#44 Post autor: lbromirs »

Piotrek pisze:Znow niestety wyklad Lukasza zostal na ostatni dzien i to o porze gdy zmeczenie materialu jest najwieksze :)
Jest to pewien hint według jakiego klucza układane były prezentacje :)
Piotrek pisze:Moze jest szansa aby w nastepnych latach wyklady ktore zyskiwaly najlepsze noty umieszczac w najlepszych godzinach (czyli 1 i 2 dzien i sesje nie srodkowe) gdy myslenie uczestnikow jest najlepsze:)
Może (powtarzam - może) wrócimy do modelu powtarzania sesji 1 i 3 dnia. Zobaczymy.

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Subiektywny przegląd Forum :)

#45

#45 Post autor: miboo »

Postanowiłem napisać krótką recenzję z forum. IMO była bardzo dobra, a nawet rewelacyjna, szczególnie pierwszy dzień (ale o tym zaraz). Pojawił się ofkoz problem z dojazdem, ale co to dla nas :) Zacznę może od prezentacji, na których byłem.

--- Prezentacje ---

Porównanie protokołów OSPF oraz IS-IS dla sieci operatorskiej - architektura, skalowalność, kwestie praktyczne by Piotr Jabłoński 9/10

Świetna robota w wykonaniu gangreny. Mało informacji wszystkim dobrze znanymi rzeczami, dużo nowości, kilka przykładów z "żywych" sieci operatorskich. Świetnie wyjaśnione zaawansowane zagadnienia, jak np ispf. Nie sądziłem, że umiem jeszcze tak mało w sprawach OSPF/ISIS. Miodzio prezentacja. Jedyny minus, to lekko odczuwalny stres w trakcie prezentacji, ale myślę że to kwestia czasu. Brawo.

Myślenie lateralne w rozwiązywaniu zagadek rolniczych - zagadnienia z wdrażania sieci operatorskiej nowej generacji (NGN). by Klaudiusz Staniek 9/10

Sesja niesamowita. Człowiek pracujący w elitarnym WWSP NGN Solution Practice. Prezentacja oparta na trzech hardkorowych sytuacjach z życiach. Same praktyczne przykłady z pola. Super. Oby więcej takich prezentacji w kolejnych latach.

Jak zaprojektować wielousługową sieć transmisji danych - studium przypadku by Bartłomiej Anszperger 10/10

Jak dla mnie najlepsza sesja Cisco Forum 2009. Wykład oparty o sieć pewnego ISP, przy której pracuje Bartek. Dużo konkretów technicznych, sposobów rozwiązywania zachcianek/ograniczeń klienta. Omówiony w sposób praktyczny cały lifecycle projektu na przykładach z pracy przy sieci ISP. Najciekawiej robiło się, gdy Bartek zchodził na tematy techniczne. Wyczuwalna była pasja w tym co robi (MPLSoGREoIPSec rządzi :) ). Jedyny mały minus to to, że niektóre slajdy były za długi, ale tu już się czepiam :)

Integracja ICT - rozwiązania i case studies rozwiązania integracyjne dla poszczególnych sektorów rynku by TP Team 4/10

Nie podobało mi się. Spodziewałem się bardziej technicznych aspektów związanych z wdrożeniami TP. Sporo reklamy, kilka przykładów technicznych (wydawało mi się, że Pani Katarzyna nie do końca wie o czym mówi).

Mobile IP - sieci IP w ruchu nie tylko dla operatorów by Andrzej Szulc ?/10

Otóż ta prezentacja wywołała we mnie dużo kontrowersji. Sama prezentacja to przerobiona wersja wykładu z Networkers 2005. Przerobiona w sposób nieudolny, np. czcionka na niektórych slajdach nie miała polskich fontów (wyglądało to nieciekawie). Historia o IP Mobility opowiedziana na przykładzie ludzi z jakiegoś filmu... ;)
Nie podobało mi się. Dlaczego "?" ? Nie jestem w stanie porównać tego wykładu do innych, nawet z racji tego, że nie była to prezentacja stworzona przez Pana Andrzeja.

Cisco Catalyst 6500/4500/4948/4900M - w detalach by Łukasz Bromirski 9,5/10

Jak zwykle poziom bardzo wysoki. Niesamowita wiedza i dynamika prezentacji. Jedyny mały minus za ilość slajdów, z którą Łukasz nie zdążył (ale to chyba miało tak być prawda? :) ). BTW: Jestem w szoku... wiedzą i szybkością dostępu do niej przez Łukasza :)

Władaj routerami lub giń - zabezpieczenie routerów Cisco ISR, ASR1000, 7200 przed 'złym' by Gaweł Mikołajczyk 9,5/10

Genialna prezentacja. Merytorycznie bardzo dobrze. Dużo ciekawych tematów. Sporo dygresji, które IMO bardzo dobrze pasowały do prezentacji. Dynamika bardzo dobra. No i oczywiście prezencja Gawła. Urodzony mówca :)

--- Cała reszta ---

- Sesja plenarna :) - świetny pomysł z zaproszeniem Lloyda Wood'a. Scenka teatralna rewelacja.

- Konkurs na Giewoncie - świetna sprawa. Co prawda wolałbym aby konkurs odbywał się równolegle na zasadzie eliminacje - finał - kilka stanowiska na raz, ale było i tak super. Zająłem trzecie miejsce w R&S. Jeśli chodzi o poziom trudność IMO ok. Nie znałem polecenia:

Kod: Zaznacz cały

ip ospf dead-interval minimal hello-multiplier 3
ale pół minuty ze znakiem zapytanie i poszło ;)

- Jedzenie, muzyka, alkochol, wieczorne atrakcje - ok. Osobiście bym wolał więcej rozrywek związanych z sieciami, albo właśnie Q&A.

- CisCup - jak dla mnie słabo organizacyjnie.

- Hotel - rewelacja

Podsumowując - impreza niesamowita. Wiele się nauczyłem, poznałem kilku bardzo ciekawych ludzi. Rewelacja.

ODPOWIEDZ