WiSM/WiSM2 i outdoorowe AP

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
zawierta
wannabe
wannabe
Posty: 125
Rejestracja: 08 lis 2007, 09:49

WiSM/WiSM2 i outdoorowe AP

#1

#1 Post autor: zawierta »

Hej,

Mamy zrobić kilka outdoorowch AP. O ile 1552 jest LAP więc będzie działał normalnie (skrętkę do niego jakoś dociągniemy), o tyle nie wiem jak wygląda praca np. serii 1300 jeśli nie ma jak dojść ethernetem. Czy jako bridge/ap mogę nim zarządzać z WiSM?

R.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

As an LWAPP access point, the Cisco Aironet 1300 Series works along with the Cisco wireless LAN controller to enable centralized configuration and management, application of security policies, and seamless mobility. When operating with wireless LAN controllers, Cisco Aironet 1300 Series Outdoor Access Points/Bridges function only as access points and are not capable of bridging.
Co oznacza, ze musza byc podlaczone na kabelku, aby nimi zarzadzac i moc w ogole uzywac. Jako standalone moze pracowac jako WGB, ale wtedy nie ma zarzadzania WiSMem.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

zawierta
wannabe
wannabe
Posty: 125
Rejestracja: 08 lis 2007, 09:49

#3

#3 Post autor: zawierta »

Seba, a możesz potwierdzić, czy jakie ap będą pracowały jako bridge pod kontrolą WiSMa? Mówię o przypadku, w którym robię Mesh w WiSM.
Chodzi mi o AP indoor i outdoor, przy czym raczej chciałbym, a/b/g/n, więc wstępnie 1522AG i 1242AG odrzucam.

R.

Awatar użytkownika
chomicki
CCIE
CCIE
Posty: 30
Rejestracja: 29 paź 2003, 17:07
Lokalizacja: Warszawa / Białystok

#4

#4 Post autor: chomicki »

zawierta pisze:Seba, a możesz potwierdzić, czy jakie ap będą pracowały jako bridge pod kontrolą WiSMa? Mówię o przypadku, w którym robię Mesh w WiSM.
Chodzi mi o AP indoor i outdoor, przy czym raczej chciałbym, a/b/g/n, więc wstępnie 1522AG i 1242AG odrzucam.
Seba nie jestem, ale napiszę.
1) 1522 jest już End of Sale, więc generalnie nie ma sensu go brać pod uwagę
2) Mesh-a generalnie można zrobić teraz na wszystkich platformach .11n (poza OEAP600) - pamiętaj tylko, że nie wszystkie kanały mogą być używane poza pomieszczeniami oraz że AP różnią się maksymalną mocą nadawczą (a w extUNII-2 można prażyć 1W EIRP).
---------- = Chomicki = ------------
- kilka C(C)xx, w tym # 17593 -
---------------------------------------

zawierta
wannabe
wannabe
Posty: 125
Rejestracja: 08 lis 2007, 09:49

#5

#5 Post autor: zawierta »

Dzięki :)

W takim razie na dwór to np. 1550?

R.

Awatar użytkownika
chomicki
CCIE
CCIE
Posty: 30
Rejestracja: 29 paź 2003, 17:07
Lokalizacja: Warszawa / Białystok

#6

#6 Post autor: chomicki »

zawierta pisze:Dzięki :)

W takim razie na dwór to np. 1550?
<ulubiony_cytat_mode> To zależy :) </ulubiony_cytat_mode>

Od budżetu, od wymagań, od uwarunkowań lokalnych.
1550 tak, jak najbardziej, preferowana platforma.
Ale (póki co, pewnie nie na zawsze, ale jeszcze przez chwilę) 1550 nie obsługuje trybu Local, co przekłada się głównie na obsługę 5GHz (RRM, CleanAIR).
Czasem wystarczy jakiś "hardened" AP (3600e, 3500e, 1260) w hermetycznej puszce i z zewnętrznymi antenami.
---------- = Chomicki = ------------
- kilka C(C)xx, w tym # 17593 -
---------------------------------------

ODPOWIEDZ