WLC 5508 i service-port oraz CAPWAP a 2960

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
BartB
wannabe
wannabe
Posty: 54
Rejestracja: 25 cze 2010, 00:27
Lokalizacja: Leeds

WLC 5508 i service-port oraz CAPWAP a 2960

#1

#1 Post autor: BartB »

Witam


Mam na biurku WLC 5508 i mam problem z zalogowaniem na controler za pomoca service-port. Probowalem dwoch sposobow. Jeden to cross kabel bezposrednie polaczenie komp i wlc. Wyglada na to ze moge pingowac ip servise-port ale nie moge wejsc na web interface za pomoca przegladarki. Rowniez probowalem podlaczyc 5508 pod switch ( jakis tani netgear). Port dostaje ip z dhcp. Z mojego kompa moge zpingowac ip service portu, ale nie moge sie zalogowac na web interface. Czuje ze cos prostego przeoczylem, czytam Configuration Guide i tez nie moge znalezc wiecej detali.

Druga sprawa to CAPWAP a moja topologia.

To moze byc smieszne pytanie dla was ale zastanawiam sie czy dobrze zrobilismy z kolega z pracy. Topologia wstepna wyglada tak ze w access layer mamy 2960 switche dystibution mamy 3750 do nich beda podlaczone wlc 5508. Teraz astanawiam sie czy capwap zadziala poniewaz 2960 to tylko warstwa 2 a capwap dziala tylko na warstwie 3.

Pozdrawiam

kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

#2

#2 Post autor: kurđ »

Z tego co się orientuję to service-port służy do administracji out-of-band. Normalnie powinieneś używać Interface'u Management.

Po drugie musi być aktywowany web mode albo secure web mode. Sprawdź w konfigu.


Trzecie pytanie: będzie działać - komputery podpięte do 2960 też działają na warstwie 3 i wyżej i jakoś to funkcjonuje :wink:
MfG
Kurđ

kkub
wannabe
wannabe
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2011, 21:39

#3

#3 Post autor: kkub »

Podlącz sie konsolą i zobacz czy przypadkiem nie startuje Startup Wizard na starcie.
CAPWAP oczywiście zadziała :)

kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

#4

#4 Post autor: kurđ »

Widze że na service-port też może działać, więc albo http albo https, w zależności co jest aktywowane.

Oczywiście wstępna konfiguracja jak kolega wspomniał powinna być już zrobiona.
MfG
Kurđ

BartB
wannabe
wannabe
Posty: 54
Rejestracja: 25 cze 2010, 00:27
Lokalizacja: Leeds

#5

#5 Post autor: BartB »

dzieki za pomoc

oczywiscie web interface trzeba aktywowac prze cli, po zrobieniu tego dziala.

nastepna sprawa to konfiguracja wszystkiego. Zrovie jakas topologie w visio o podesle na forum. Przydlala by sie pomoc bo to pierwszy taki projekt moj.

Pozdrawaim

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#6

#6 Post autor: Seba »

Polecam dokumentacje do konfiguracji kontrolera, bo jest tam dokladnie wszystko czego mozesz potrzebowac - Pierwszy LINK 8)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

BartB
wannabe
wannabe
Posty: 54
Rejestracja: 25 cze 2010, 00:27
Lokalizacja: Leeds

#7

#7 Post autor: BartB »

Oczywiscie config guide juz widzialem ale dzieki za link.

Teraz mamy nastepny problem. Jeden z kontrolerow ma stary firmware, 6.XXXX nie pamietam dokladne ale na 100% nie jest kompatobilny z lap 1261. Oczywiscie zarowno my jak i firma z kturej kupilismy sprzet nie posiadamy moziwosci aby sciagnac najnowszy firmware ze strony cisco. Jest mozliwosc uzycia pirata z neta ale to odpada. Bedziemy kombinowac w poniedzialek w biurze.

Od kilku dni staramy sie o nowy firmware i zaczyna mnie to denerwowac, moze mi ktos wytlumaczyc jak dostac sie do konta z mozliwoscia sciagania firmware???


Pozdro

misha romanoff
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2012, 16:21

#8

#8 Post autor: misha romanoff »

BartB pisze: (...) moze mi ktos wytlumaczyc jak dostac sie do konta z mozliwoscia sciagania firmware???
Musisz mieć konto na cisco.com podpięte do firmy. Następnie podpinasz pod siebie numer kontraktu serwisowego (np Smartneta). Z tego co wiem, umożliwia to legalne pobieranie softu.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#9

#9 Post autor: Seba »

Musisz miec software minimum 7.0.x dla obslugi 1260.

Aby moc sciagnac software to trzeba miec wazny kontrakt serwisowy, jak juz pisal misha romanoff. Najczesciej roczny kontrakt jest sprzedawany wraz z nowym produktem, a pozniej mozna to oczywiscie przedluzac. Skoro masz software 6.x to zakladam, ze bylo to kupione ponad rok temu, i tu potwierdz.

Wyslij mi informacje na PM albo spastern@cisco.com od kogo to kupiliscie, bo partner powinien przynajmniej przedstawic co jest potrzebne, aby taki software sciagnac, a po drugie mialem juz takie zapytanie w pracy, i to byloby potwierdzenie czy to ten sam problem.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

BartB
wannabe
wannabe
Posty: 54
Rejestracja: 25 cze 2010, 00:27
Lokalizacja: Leeds

#10

#10 Post autor: BartB »

Dzieki za odpowiedz.

Sprzet jest kupiony w UK, tu pracuje w malej firmie, sami staramy sie kupowac najtaniej. Czesto nie jest to od partnera cisco. Tanio jest poniewaz sprzet nie jest przeznaczony na rynek uk. Wnioskuje to z nie brytyjskich wtyczei. Z tego co zauwazylem to wiekrzosc jest z eu lub usa. Firma na szczescie pomogla i zalatwila odpowiednie iosy, takze ten problem juz jest nieaktualny. W sumie nie mieli wyjscia bo bysmy oddali kontroler bez placenia. Oczywiscie nie zakupilismy kontraktu serwisowego poniewaz firma dla ktorej robimy siec byla nie zainteresowana.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ