Redundancja dla bridge'a

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
double.decode
wannabe
wannabe
Posty: 321
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:31

Redundancja dla bridge'a

#1

#1 Post autor: double.decode »

Rozważam migrację z kamer analogowych do IP i najpewniej zdecyduję się na komunikację po WiFi (optolinie zbyt kosztowne i delikatne a światłowody to problem z kopaniem). Scenariusz wygląda tak - kilka lokalizacji z kamerami (6 na początek, maksimum docelowo 16) z bezpośrednią widocznością - nazwijmy to - "huba" przyłączonego normalnie do LANu, odległości minimalne, nie przekraczają 500 metrów. Urządzenia prawdopodobnie 1242G po obu stronach. Pytanie brzmi czy i w jaki sposób mogę zagwarantować failover przy założeniu awarii po stronie "huba"? Zależy mi na maksymalnie szybkim fail-over, mile widziany load-balancing ale już nie koniecznie. Dla Aironetów 1310 widze jakiś tryb "redundant", ale nigdy nie miałem tych urządzeń w rękach a i opis dość lakoniczny. Proszę o sugestie i uwagi, chciałbym to dobrze rozpoznać zanim pójdę dalej.

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

#2

#2 Post autor: mhuba »

Witaj
Możesz wzorować się na projektach z sieci kablowej.
Dołóż redundantny bridge plus zepnij to WDS/MESH najlepiej po trójkątach.

Pozdrawiam
mhuba

Awatar użytkownika
M1siek
member
member
Posty: 49
Rejestracja: 01 lut 2011, 01:17
Lokalizacja: Wrocław

#3

#3 Post autor: M1siek »

Ja tutaj skorzystał bym z kontorlera (WLC) np. z seri 2500, do tego AP i tam będziesz miał opcje dynamicznego zarządzania mocą pokrycia, w zależności jak będzie widział dane urządzenie na danym linku.
Dobrego Inżyniera ogranicza tylko wyobraźnia.

W drodze do CCIE... :)
LinkedIn

double.decode
wannabe
wannabe
Posty: 321
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:31

#4

#4 Post autor: double.decode »

OK Panowie, dziękuję. Jako że jest WLC, idę w kierunku MESH.

ODPOWIEDZ