Cisco i 3G/LTE

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

Cisco i 3G/LTE

#1

#1 Post autor: drake »

Hej,

mam generalne pytanie do kolegow odnosnie doswiadczen ze sprzetem Cisco i dostepem 3G/4G. Ostatnimi czasy mam dosyc sporo do czynienia z C819HG-4G-G-K9 i roznymi operatorami 3G/4G w Europie, chcialem wiec zapytac jakie wy macie doswiadczenia z np. powyzsza platforma lub np. HWICami umozliwiajacymi 3G/4G w Polsce/Europie.

Pozdruffka!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

jachu_87
CCIE
CCIE
Posty: 100
Rejestracja: 22 cze 2010, 16:27

#2

#2 Post autor: jachu_87 »

Cześć,

Testowałem EHWIC-4G-LTE w OPL i nie miałem najmniejszego problemu z tą kartą, działała absolutnie bez żadnych zarzutów a konfiguracja była analogiczna do tej, którą stosowaliśmy do dostępów 2G oraz 3G.

Jakbyś chciał się czegoś konkretniejszego dowiedzieć to daj znać.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
lxs
wannabe
wannabe
Posty: 177
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:27
Lokalizacja: 52.182098, 21.005445

Re: Cisco i 3G/LTE

#3

#3 Post autor: lxs »

drake pisze: Ostatnimi czasy mam dosyc sporo do czynienia z C819HG-4G-G-K9 i roznymi operatorami 3G/4G w Europie,
Cześć,
Ja mam doświadczenie z siecią 3G,4G od strony operatora i szczerze przyznam, że nie znam klientów, którzy korzystają z tak DROGICH rozwiązań (a naprawdę są grubi klienci). Do czego to można wykorzystać? Łącze backupowe? M2M?
Z doświadczenia, dedykowani klienci bardziej idą w miniaturyzację sprzętu pod kątem M2M (liczniki zużycia energii, wody itp.), a tym bardziej biznesowym, to wystarczy settop box za 1000 zł.

Pozdrawiam
Łukasz

jachu_87
CCIE
CCIE
Posty: 100
Rejestracja: 22 cze 2010, 16:27

#4

#4 Post autor: jachu_87 »

Kwestia zastosowania, ja głównie pracuję od strony operatora przy sieci MPLS i wykorzystujemy takie karty jako łącza backup'owe do MPLSa albo łącza podstawowe w trudno dostępnym lokalizacjach, a gdzie mamy zasięg.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ