CCIE.pl

site 4 CCIE wannabies
Dzisiaj jest 20 lut 2018, 10:59

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post #1 : 16 sty 2018, 16:36 
wannabe
wannabe

Chciałem zrobić prosty repeater na 1242AG-E zgodnie z tą instrukcją:
https://www.cisco.com/c/en/us/td/docs/w ... 11rep.html
Jednak dostają komunikat
Kod:
*Mar  1 00:08:02.847: %DOT11-4-CANT_ASSOC: Interface Dot11Radio0, cannot associate: No matching privacy setting (from 6cf3.7f63.f4c2)
Czyli chyba źle zrozumiałem jak to działa... to nie do końca jest taki repeater jak mi się wydawało - dostaje sygnał SSID i powiela go dalej?
Musi się najpierw zautentykować w antenie "bazowej", której sygnał powiela?
Czy mogę antenę 1242 wprowadzić w tryb, jeśli dobrze to nazywam, extendera sygnału?

Chodzi o powielenie sygnału z SSID (router mydelniczka) dalej nie tworząc nowego SSID, tak żeby urządzenia nie musiały rozłączać się z jednego SSID jeśli sygnał będzie kiepski i manualnie łączyły się do innego.

Post #2 : 24 sty 2018, 17:21 
wannabe
wannabe

Przy okazji tego temat... Zawsze mi się wydawało, że dostępne na rynku tanie repeatery/wzmacniacze sygnału powinny posłuchać sygnału danego SSID a następnie rozesłać go dalej. Jednak gdy zacząłem czytać informacje i ich instrukcje to tam jest logowanie do WiFi i rozgłaszanie nowego SSID... :-/

Czy ja trafiam na takie urządzenia, czy może takie powielanie sygnału nie jest możliwe? Coś źle rozumiem?

Post #3 : 24 sty 2018, 18:10 
wannabe
wannabe

Cytuj:
Przy okazji tego temat... Zawsze mi się wydawało, że dostępne na rynku tanie repeatery/wzmacniacze sygnału powinny posłuchać sygnału danego SSID a następnie rozesłać go dalej. Jednak gdy zacząłem czytać informacje i ich instrukcje to tam jest logowanie do WiFi i rozgłaszanie nowego SSID... :-/

Czy ja trafiam na takie urządzenia, czy może takie powielanie sygnału nie jest możliwe? Coś źle rozumiem?
To jest skomplikowane. Ale w dużym skrócie i uproszczeniu zacznijmy może od tych rysunków:

https://testhub.pl/wp-content/uploads/2018/01/2G.png

oraz

https://testhub.pl/wp-content/uploads/2018/01/5G.png

Pasma 2.4GHz oraz 5GHz podzielone są na kanały. Dla 2.4GHz jest tych kanałów 11-13 (w zależności od części świata). Niestety przy standardowej szerokości kanału 20 MHz tylko trzy się nie nakładają 1-6-11. W przypadku kanałów o szerokości 40 MHz (szersze kanały stosuje się celem zwiększenia przepustowości) jest już tragedia. Teoretycznie lepiej jest w paśmie 5GHz ale tam z kolei dopuszczalne są kanały 80MHz i 160 MHz ... słowem różowo też nie jest.

Opcja pierwsza - chciałbyś, żeby repeater brał całe pasmo, wzmacniał je i słał dalej.

W dalszej części ograniczę się tylko dla jednego pasma ale zasada będzie ta sama. Zwiększą się tylko liczby. Czyli dla 2.4GHz musiałbyś mieć 13 odbiorników - tyle co kanałów i tyle samo nadajników co odbiorników. Odebrany sygnał wzmacniać i ponownie nadawać. Skutek? Opłakany. Zakłócałbyś sam siebie, bo sygnał odebrany na kanale 1, transmitowałbyś na kanale .... też pierwszym. Czyli w czasie transmisji Twój odbiornik byłby ...... głuchy. Nie możesz odbierać na kanale 1 i transmitować na 6, bo na 6 słuchasz tego co potencjalnie jest na kanale 6.

Opcja druga- chciałbyś, żeby repeater brał konkretne SSID, wzmacniał je i słał dalej.

Przy kanale 20 MHz w paśmie 2.4GHz osiągalne ale ..... przy kanale 40 MHz mamy efekt jak wyżej. Bo nie ma "niezakłócających" się dwóch kanałów 40 MHz w tym paśmie.

Co robią producenci?

Kombinują ;)

Edit: Czemu nie można załączyć obrazków do posta? Dostaje komunikat że JPG i PNG nie są akceptowane.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00