WCS - zakadanie kont quest

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
blastamasta
member
member
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2009, 12:23

WCS - zakadanie kont quest

#1

#1 Post autor: blastamasta »

Hej,

Chcial bym sie dowiedziec czy istnieje jakis sposob na tworzenie kont guest na WCS za pomoca jakiegos skryptu ktory by przyspieszyl caly proces. Przykladowo teraz helpdesk musi utworzyc 100 takich kont tak wiec takowy skrypt byl by pomocny. Nie moge znalesc nic na podobny temat wiec moze nie jest to mozliwe. Jak by nie bylo wszelkie podpowiedzi mile widziane.

pozdro
BM

Awatar użytkownika
drozdov
CCIE
CCIE
Posty: 511
Rejestracja: 13 sie 2005, 23:34
Lokalizacja: Zurych

#2

#2 Post autor: drozdov »

Hej

Do WCS jest jakieś API ale na tą chwilę jeszcze nie mam do końca rozpoznanego tematu - też mnie to interesuje.

http://developer.cisco.com/web/gap/home
Zdobywanie certów jest jak zbieranie pokemonów: Wszystkie są fajne ale każdy chce mieć Pikachu :)

Awatar użytkownika
gkujawsk
wannabe
wannabe
Posty: 52
Rejestracja: 03 cze 2006, 17:54

#3

#3 Post autor: gkujawsk »

WCS czy WLC?

IMHO najprościej zapiąć uwierzytelnienie guest accessu do serwera radiusowego a nie korzystać z wewnętrznej bazy WLC.

Ja kiedyś korzystałem z freeradiusa z mysql w backendzie. Całkiem miło to śmigało. Trochę trzeba popracować nad tym, żeby radius dobrze podpowiadał jak długo ważne jest konto użytkownika. Za to dostajesz jeszcze accounting i widzisz kto, kiedy i ile.

Jak już tabelę z użyszkodnikami masz w bazie, to hulaj dusza piekła nie ma. Jednak aby nie odjeść zbyt daleko od ducha przewodniego tego forum, proponuję skrypty do dodawania użytkowników napisać w tcl ;)

--
Gab

Awatar użytkownika
scoon
wannabe
wannabe
Posty: 301
Rejestracja: 28 paź 2008, 12:24

#4

#4 Post autor: scoon »

Mozna zawsze napisac jakies api w php do zakladania kont czasowych ktory bedzie dzialal z baza mysql i freeradiusem. Kwestia dopracowania zapytan z radiusa do bazy i powinno smigac.

Awatar użytkownika
gaph
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 419
Rejestracja: 23 lip 2004, 21:16
Lokalizacja: Wrocław, Polska
Kontakt:

Re: WCS - zakadanie kont quest

#5

#5 Post autor: gaph »

Jest taki skrypt i nazywa się NAC Guest Server.

pozdrawiam.
| Few people know what actually goes on in the CCIE Lab, it's shrouded in mystery |
| and of course there's the NDA. | Sometimes our friends go to the lab |
| and return CCIEs. | Sometimes they don't return at all. |

Awatar użytkownika
drozdov
CCIE
CCIE
Posty: 511
Rejestracja: 13 sie 2005, 23:34
Lokalizacja: Zurych

#6

#6 Post autor: drozdov »

scoon pisze:Mozna zawsze napisac jakies api w php do zakladania kont czasowych ktory bedzie dzialal z baza mysql i freeradiusem. Kwestia dopracowania zapytan z radiusa do bazy i powinno smigac.
No ja kiedyś coś takiego zrobiłem i trudne to nie było.
Zdobywanie certów jest jak zbieranie pokemonów: Wszystkie są fajne ale każdy chce mieć Pikachu :)

Awatar użytkownika
chomicki
CCIE
CCIE
Posty: 30
Rejestracja: 29 paź 2003, 17:07
Lokalizacja: Warszawa / Białystok

#7

#7 Post autor: chomicki »

Od (archaicznego ;-)) 4.2 jest też możliwość importu listy takich delikwentów z .csv

"Bulk guest user provisioning—Multiple guest users can be provisioned simultaneously by uploading a flat file (csv to text). "
---------- = Chomicki = ------------
- kilka C(C)xx, w tym # 17593 -
---------------------------------------

Awatar użytkownika
scoon
wannabe
wannabe
Posty: 301
Rejestracja: 28 paź 2008, 12:24

#8

#8 Post autor: scoon »

drozdov pisze:
scoon pisze:Mozna zawsze napisac jakies api w php do zakladania kont czasowych ktory bedzie dzialal z baza mysql i freeradiusem. Kwestia dopracowania zapytan z radiusa do bazy i powinno smigac.
No ja kiedyś coś takiego zrobiłem i trudne to nie było.
Zadna filozofia :)

ODPOWIEDZ