Wsparcie dla ipv6 na WiSM

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
zawierta
wannabe
wannabe
Posty: 125
Rejestracja: 08 lis 2007, 09:49

Wsparcie dla ipv6 na WiSM

#1

#1 Post autor: zawierta »

Hej,

Jak to jest ze wsparciem dla ipv6 w kontrolerach wifi?
Chciałem zdobić kulturalnie dual-stack ale widzę, że nie bardzo.

W tej chwili mam wlan tak zrobiony, że na switchu L3 jest SVI i tam robię routing. Ten vlan przekazuję do WiSMa, WiSM ma tam swój IP na tym interfejsie. No i tu zaczynają się schody - bo już ipv6 na interfejsie wismowym nie zrobię (w sumie nie wiem czy jest taka potrzeba).

Fakt faktem, laptop podłaczony do tej sieci nie skonfigurował sobie ipv6 mimo zaznaczonego checkboxa o ipv6 w tym konkretnym wlanie.

Ma to prawo działać, czy trzeba być cierpliwym i czekać aż się kiedyś (?) pojawi?

R.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

Nie ma natywnego wsparcia dla IPv6 na kontrolerach WLAN, czyli cala konfiguracja IP level odbywa sie z IPv4. Natomiast mozesz skonfigurowac IPv6 dla danego SSID, z tym, ze jest to bridge'owanie.
Rzuc okiem TUTAJ
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

zawierta
wannabe
wannabe
Posty: 125
Rejestracja: 08 lis 2007, 09:49

#3

#3 Post autor: zawierta »

Ok,

Ale z tego co widzę, jak mam WPA2-Enterprise to pozamiatane, racja?

Czy koledzy z Cisco mogą podpowiedzieć jak ipv6 było na ssid:CF2011 odpalone?

R.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#4

#4 Post autor: Seba »

zawierta pisze:Ok,

Ale z tego co widzę, jak mam WPA2-Enterprise to pozamiatane, racja?

Czy koledzy z Cisco mogą podpowiedzieć jak ipv6 było na ssid:CF2011 odpalone?
A dlaczego pozamiatane? W dokumencie z mojego linka jest napisane m.in.
With WLC 6.0 release and later, IPv6 pass-thru with Layer-2 security supported
Czyli dot1x ktore jest istotna czescia WPA2-Enterprise jak najbardziej powinno chodzic.

Odnosnie CF2011 to oczywiscie CI co budowali ta siec moga odpowiedziec dokladnie, a jak dla mnie, jako uzytkownika, wygladalo to jak konfiguracja z IPv6 bridgowane, broadcast SSID, bez security L2 (WEP, WPA, etc) i L3 (web-auth).

Sprawdz materialy z ostatniego PLNOGa, tam Peper poruszyl temat WLAN + IPv6 w swojej prezentacji.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

zawierta
wannabe
wannabe
Posty: 125
Rejestracja: 08 lis 2007, 09:49

#5

#5 Post autor: zawierta »

Ok, jak zwykle przeczytałem jedno zdanie z tego linka co mi podesłałeś, a w zasadzie na skróty wyłapałem "not supported" i wyszło jak wyszło ;)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#6

#6 Post autor: lbromirs »

zawierta pisze:Czy koledzy z Cisco mogą podpowiedzieć jak ipv6 było na ssid:CF2011 odpalone?
Wszystko odpalał Chomik i tu jak zwykle kudos dla niego - generalnie kontroler 5500, APeki 1142 oraz trochę przełączników 2960S z PoE oraz 4900M jako szkielet (tu z kolei kudos dla Longina - który jest lab adminem - to tak w kontekście innego wątku o pozycji interna do nas!). WiSMa mamy faktycznie jednego w labie, ale dźwigać 6500 na Forum tylko do infrastruktury jeszcze nam nie przyszło do głowy :) Gdzieś jeszcze 7200 robiące routing, tunel IPv6 i różne tam inne QoSy.

ODPOWIEDZ