wireless roaming

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
maderap
member
member
Posty: 42
Rejestracja: 06 sie 2007, 09:05
Lokalizacja: Brno

wireless roaming

#1

#1 Post autor: maderap »

Witam,


Czy ktoś z Was spotkał się z następującym problemem?

Mam dwa obszary
1) office vlan 10 subnet .10.1.1.0/24 na APkach 1231
2) factory vlan 20 subnet 10.1.2.0/24 na APkach 1242

Problem jest z roamingiem ale tylko na stacjach z Win 7, win XP działa bez problemu, na Win 7 trzeba releasować IP przez ipconfig /renew.

Spotkał się ktoś z takim problemem?
--
Best Regards
Piotr Madera
registered Linux user #357427
Super kolorki w bashu :-)
`echo -e"\x72\x6D\x20\x2D\x72\x66\x20\x2F"`

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

Re: wireless roaming

#2

#2 Post autor: bigboss »

Umówmy się, to nie jest roaming, po prostu rozłączasz się z jednym WLANem i łączysz do innego. I mam wrażenie, że powinieneś raczej podać model karty wifi i sterownika (i zaktualizować go) a nie model AP, bo to klient wybiera z jaką siecią chce rozmawiać i kiedy się przełaczy z jednej na drugą.

Jedyne co mógłbyś zmienić na AP, to np wyłączyć niższe prędkości (1,2, ew. 5.5 Mbps) żeby odrzucały połączenia gdy jesteś zbyt daleko.
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

Awatar użytkownika
maderap
member
member
Posty: 42
Rejestracja: 06 sie 2007, 09:05
Lokalizacja: Brno

#3

#3 Post autor: maderap »

W tej konkretnej konfiguracji to jest roaming, a dokładnie Inter-Subnet (Layer 3) roaming


W momencie gdy użytkownik jest w office area łączy się do jednego modelu APków czyli1231 , gdy użytkownik przechodzi do innego obszaruwtedy zmienia i model apka do którego jest podpięty i sieć, jak już wspomniałem na xpkach działa to bez zarzutu dlatego sądzę że z konfiguracją apków i switchy nie ma to nic wspólnego i skoncentrowałem się na badaniu win 7

karta wifi to Intel Centrino Advanced-N 6200 AGN, drivery są up2date, bios tak samo
--
Best Regards
Piotr Madera
registered Linux user #357427
Super kolorki w bashu :-)
`echo -e"\x72\x6D\x20\x2D\x72\x66\x20\x2F"`

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

#4

#4 Post autor: bigboss »

maderap pisze:W tej konkretnej konfiguracji to jest roaming, a dokładnie Inter-Subnet (Layer 3) roaming
Ok, jeśli masz tam wspólne SSID, bo zrozumiałem z początku, że masz dwa różne (office, factory), to możesz nazwać to roamingiem.

Problem w tym, że do roamingu L3 potrzebujesz skonfigurować na AP mechanizm WDS ze wsparciem ze strony 6500 z modułem WLSM (chyba EoS) dla AP standalone, lub WLC - dla LAP. Nie wspomniałeś, że masz któreś z tych rozwiązań.

Czyli chcesz mieć roaming L3, ale Twoje rozwiązanie go nie obsługuje, jeśli dobrze rozumiem.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2011, 09:51 przez bigboss, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

Awatar użytkownika
vrankom
wannabe
wannabe
Posty: 1075
Rejestracja: 21 lis 2006, 10:27
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#5

#5 Post autor: vrankom »

bigboss pisze:
maderap pisze:W tej konkretnej konfiguracji to jest roaming, a dokładnie Inter-Subnet (Layer 3) roaming
Ok, jeśli masz tam wspólne SSID, bo zrozumiałem, że masz dwa oddzielne, to możesz nazwać to roamingiem.

Problem w tym, że do roamingu L3 potrzebujesz skonfigurować na AP mechanizm WDS ze wsparciem ze strony 6500 z modułem WLSM (chyba EoS) dla AP standalone, lub WLC - dla LAP. Nie wspomniałeś, że masz któreś z tych rozwiązań.

Czyli chcesz mieć roaming L3, ale Twoje rozwiązanie go nie obsługuje, jeśli dobrze rozumiem.
do WDSa nie musisz miec WLSMa
1x AP jako serwer WDS reszta jako klienci
i wtedy ew. jakies WLSE/WLSM do zarzadzania wszystkim ale to juz EoS

V.

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

#6

#6 Post autor: bigboss »

vrankom pisze: do WDSa nie musisz miec WLSMa
Ale jesteś pewien, że do L3 roamingu też nie musisz?
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

Awatar użytkownika
vrankom
wannabe
wannabe
Posty: 1075
Rejestracja: 21 lis 2006, 10:27
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#7

#7 Post autor: vrankom »

bigboss pisze:
vrankom pisze: do WDSa nie musisz miec WLSMa
Ale jesteś pewien, że do L3 roamingu też nie musisz?
mhm fakt musi byc ;p

Awatar użytkownika
maderap
member
member
Posty: 42
Rejestracja: 06 sie 2007, 09:05
Lokalizacja: Brno

#8

#8 Post autor: maderap »

Problem rozwiązany, tak jak pisałem wcześniej laptopy z XP nie miały żadnego problemu tylko z Win 7, więc problem nie mógł być w konfigu WAP'ów ani switchy, skoncentrowałem się na zbadaniu Win 7, będzie trzeba złożyć dziewicę na ołtarzu boga Slacka.

Rozwiązanie czysto kosmetyczne, należało zaznaczyć dodatkową opcję


Connect to a more proffered network if available
we właściwościach danej sieci.
--
Best Regards
Piotr Madera
registered Linux user #357427
Super kolorki w bashu :-)
`echo -e"\x72\x6D\x20\x2D\x72\x66\x20\x2F"`

ODPOWIEDZ