Mapowanie Vlan do WLAN w Mesh

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

Mapowanie Vlan do WLAN w Mesh

#1

#1 Post autor: kurđ »

Hej mam dość skomplikowany problem. Kiedyś udało mi się to rozwiązać z WGB ale chyba po aktualizacji Kontrolerów WLC przestało działać a chciałbym uzyskać to samo przy pomocy MESH, bo WGB jest niezarządzalny z poziomu WLC.

W skrócie to jest tak. WLC + Switch1 -- Centrala
Reszta -- Zdalna lokalizacja

Kod: Zaznacz cały

WLC -- Switch1 ===Link_nie_transportujący_Vlanów==
==Switch2----RAP----MAP-------WirelessClient
                    |
                    |
                    |
              WiredClient

Trunk z MAP do RAP skonfigurowany i wszystko pięknie działa dla klientów bezprzewodowych, dostępne dwa SSID: Korporacyjny i Goscie

Ja potrzebuję to samo osiągnąć dla klientów kablowych podłączonych do MAP-a. Część z nich ma się znaleźć w VLanie odpowienim dla SSID Korporacyjny a inni w Vlanie przypisanym do SSID Goscie.

Problem polega na tym, że jak gdzieś wyczytałem Vlany z klientów kablowych są transportowane przez MAP-a do RAP-a i następnie do Switcha (Switch2) przez Trunk i tam mają ostatecznie osiągnąć prawidłowy VLAN a nie jak w przypadku klientów bezprzewodowych gdzie Vlan jest mapowany do SIDa już na RAP-ie i następnie przez tunel CAPWAP transportowany do WLC i tam przez trunk do sieci.
Pytanie, da się to jakoś skonfigurować by dla klientów kablowych też RAP mapował vlan do SSIDa i dawał to przez tunel do WLC? Niestety Switch2 nie posiada jakiejkolwiek informacji o Vlanach z Centrali.
Czy pozostaje mi tylko rzeźba w WGB.
MfG
Kurđ

ODPOWIEDZ