Kontroler Cisco 2504 i AP-ki - kilka pytań.

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
krisfour
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 15 lut 2007, 21:40

Kontroler Cisco 2504 i AP-ki - kilka pytań.

#1

#1 Post autor: krisfour »

Witam,

Do tej pory z Cisco Wifi nie miałem dużo do czynienia, a z kontrolerami Wifi to jest moja pierwsza styczność, więc proszę o wyrozumiałość (czyli please o odpowiedzi bez linczu). Jakby ktoś miał jakiegoś fajnego manuala jak to najlepiej skonfigurować to z góry dzięki.
Trochę się bawiłem i mam kilka pytań.

Może najpierw co mam:
Cisco 2504 Wireless Controller AIR-CT2504-25-K9
AP-ki: AIR-LAP1141N-E-K9 i AIR-LAP1242G-E-K9

Na razie podłączyłem to tak:
AP-ki są zasilane po ethernet. Switch, do którego są podłączone AP-ki podłączony jest do głównego switch'a (od sieci LAN).
Kontroler podłączyłem przez management port do switch'a LAN.
Kontroler z podstawowa konfiguracją. Jak podpiąłem AP-ki to automatycznie zaczęły się dodawać do default grupy.

Tu mam pytanie 1.
Czyli jak podłącze jakikolwiek AP-ek to automatycznie będzie mi się podpinał? Jak to działa? Jak zrobić aby tak nie było? Co by było gdyby ktoś do tej sieci podpiął drugi kontroler? Mógłby przejąć moje AP-ki?

Pytanie 2.
Bawiłem się też proxy dhcp w kontrolerze i nie za bardzo kumam. Mógłby mi ktoś tak skrótowo wytłumaczyć jak to działa, jak to najlepiej konfigurować i czy to stosować ? Jak AP-ki są podpięte przez switch'a LAN to zazwyczaj dostawały adres z tej puli proxy (oczywiście na routerze ustawione potrzebne parametry). Jak były podpięte do kontrolera to dostawały adres z dhcp standardowego, ale nie można było na nie zapingować.

Pytanie 3.
W sieci działały do tej pory dwa AP-ki Cisco AIR-AP1232AG-E-K9 (konfiguracja bez kontrolera czy standardowa konfiguracja pojedyńczego AP-ka). Co muszą zrobić aby je tez dodać do kontrolera, bo w chwili obecnej kontroler ich nie widzi?

z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam

kkub
wannabe
wannabe
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2011, 21:39

#2

#2 Post autor: kkub »

ad 1
http://www.cisco.com/en/US/tech/tk722/t ... tml#topic2
czyli u ciebie pewnie wykryly sie po broadcast w lanie czyli 1a w dokumencie
ad 2
z tego co sie orientuje porty na 2504 nie sluza do podlanczania ap bezposrednio
chyba najlepiej wydzielic sobie osobny vlan na potrzeby ruchu capwap miedzy ap i kontrolerem .

ad 3
trzeba wgrac ios w wersji LAP
http://www.cisco.com/en/US/docs/wireles ... pnote.html

ODPOWIEDZ