guest access na 5508 ingress interface

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
BartB
wannabe
wannabe
Posty: 54
Rejestracja: 25 cze 2010, 00:27
Lokalizacja: Leeds

guest access na 5508 ingress interface

#1

#1 Post autor: BartB »

Witam

Probuje skonfigurowac wlan guest access na 5508. Sprawa wyglada dosyc prosto na papierze ale w praktyce nie wiem jak skonfigurawac ingress interface. W labie mam jeden kontroler i on bedzie moim mobility anchor, ktory jest potrzebny do EoIP. Wiec mam skonfigurowany interface (guest_wlan_interface) na kontrolerze z vlan 6 z ip 10.6.6.2. Na switchu mam interface vlan 6 z ip 10.6.6.1. Na kotrolerze tworze wlan guest lan z id1. Teraz konfiguracja Ingress Interface gdzie mam none, tu trzeba miec skonfigurawany mobility anchor i w Egress Interface wybieram interface guest_wlan_interface. Tworze moblity anchor na guest wlan. Wracam do edycji guest_wlan i dalej mam w czesc ingress interface none. Nie wiem jak to teraz ogarnac.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

Hej,

A to jest dla wireless czy wired? Piszesz, ze wlan, ale rzeczy takie jak Ingress interfejs to tylko dla wired guest access.

Po wyjasnieniu pociagniemy temat, albo w jedna, albo w druga strone.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

BartB
wannabe
wannabe
Posty: 54
Rejestracja: 25 cze 2010, 00:27
Lokalizacja: Leeds

#3

#3 Post autor: BartB »

Wiec chodzi mi to wireless, chodz w przyszlosci pewnie bedzie trzeba zrobic wired rowniez. Jezeli chodzi o wireless czy to nie jest poprostu wlan z l3 web authentication przypadkiem???

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#4

#4 Post autor: Seba »

Moze byc L3 WebAuth, ale nie musi. Wszystko zalezy od Twojego pomyslu, wymagan i potrzeb.
Fakt, ze najczesciej jest to uwierzytelnianie gosci w oparciu o specjalny portal web.

Rzuc okiem TUTAJ
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

#5

#5 Post autor: art »

Wszystko zależy do czego to potrzebujesz, jeśli to będzie dla małej liczby userów to myślę że sam portal z WLC Ci styknie, masz może kupiony WCS ? Jeśli tak to tam masz już taki bardziej rozbudowany. Jeśli szukasz jeszcze czegoś innego, popatrz na ofertę Passusa (webinarium się na coś przydało :D ), mają tam też taki portalik do uwierzytelniania, nawet fajnie i zmyślnie to wyglądało. Tak jak Seba napisał, wszystko zależy do czego to potrzebujesz, jakie masz fundusze itp :)

ODPOWIEDZ