H-REAP + Web Auth

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
zahir
wannabe
wannabe
Posty: 101
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:59

H-REAP + Web Auth

#1

#1 Post autor: zahir »

Witam.
Mam problem dotyczący konfiguracji autentykacji dla sieci gości w biurze, w którym AP działa w trybie H-REAP. Problem polega na tym, iż wyświetla się grzecznie regulamin (autentykacja internal, nie ma przekierowania na zew serwer), ale po kliknięciu Accept nie przekierowywuje mnie na stronę, na którą docelowo chciałem wejść. Poprostu jest request timeout. Co ciekawe kliknięcie przycisku Accept "działa" otwierając tą stronę w nowej karcie po akceptacji regulaminu, możliwe jest normalne przeglądanie stron. Tam gdzie APki działają lokalnie nie ma tego problemu. Teraz pytanie co się dzieje po kliknięciu przycisku Accept? Jaką akcję próbuje wykonać kontroler? Nie doszukałem się w dokumentacji takich informacji, a bez tego ciężko zdiagnozować problem.



Przy okazji podbije pytanie z poprzedniego wątku, bo chyba umarł ;)
"Mam jednak jeszcze pytanie odnośnie trybów działania:
Drop albo Forward-Upstream

Wg dokumentacji DROP oznacza, że pakiety będą odrzucane natychmiast na AP, natomiast Forward-UPstream powoduje, że pakiety są przepuszczane i przetwarzane przez kolejne urządzenie, którym zazwyczaj jest przełącznik i da to podobny efekt, gdyż ramka wchodząca jednym portem nie będzie wysłana tym samym portem.
Tylko teraz pytanie jest takie:
Co jeżeli mam 10 APków podłączonych do kontroloera? Da się blokować dwóch klientów podłączonych do różnych AP? Opcja DROP na pewno tego nie załatwi, ale co mi daje opcja Forward Upstream skoro APki i tak są podłączone do różnych portów przełącznika? Chyba, że tutaj chodzi nie o następne urządzenie za AP tylko za kontroloeram, bo przecież cały ruch idzie przez kontroler (tryb local) ?
Jeżeli tak to jak to zrobić na APkach w trybie H-REAP w standalone (dane są przełączane lokalnie) ?"

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

Jaki masz software? Czy to SSID jest local switched czy central?

Co do peer2peer, to przy odrobinie wolnego czasu, odpowiem w oryginalnym watku :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

zahir
wannabe
wannabe
Posty: 101
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:59

#3

#3 Post autor: zahir »

Soft: 7.0.116.0
Wszystkie AP w H-REAP jako local switched dla tego SSID.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ