[WLC] Changing radio policy (802.11a/b/g) per LAP

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
jinx_20
wannabe
wannabe
Posty: 210
Rejestracja: 15 wrz 2009, 09:51

[WLC] Changing radio policy (802.11a/b/g) per LAP

#1

#1 Post autor: jinx_20 »

Czy możliwa jest modyfikacji polityki radiowej tj. ustawienie 802.11a only|b/g only|g only|All per wlan i per LAP?

Chciałbym mieć możliwość zdefiniowania, że w WLAN X na LAP1 i LAP2 mam politykę 802.11a only, oraz że ten sam WLAN X na LAP3 i LAP4 ma politykę 802.11b/g only?

Wydaje się, że można to robić tylko per WLAN, a nie per LAP. Może ktoś potwierdzić?

Gabriel
Pozdrawiam,
jinx

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

Wydaje mi sie, ze jest jak piszesz, ale musialbym poklikac na WLC, aby ostatecznie to potwierdzic.

Pytanie dlaczego dla tego samego SSID/WLAN, chcesz w roznych miejscach miec rozne polityki radia?

Z roznymi WLAN i AP Group moznaby cos na tkai ksztalt wyrzezbic, ale jak tylko o tym pomysle, to rzuca mi sie powyzsze pytania, do czego to jest potrzebne.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

jinx_20
wannabe
wannabe
Posty: 210
Rejestracja: 15 wrz 2009, 09:51

#3

#3 Post autor: jinx_20 »

Seba pisze:Wydaje mi sie, ze jest jak piszesz, ale musialbym poklikac na WLC, aby ostatecznie to potwierdzic.

Pytanie dlaczego dla tego samego SSID/WLAN, chcesz w roznych miejscach miec rozne polityki radia?

Z roznymi WLAN i AP Group moznaby cos na tkai ksztalt wyrzezbic, ale jak tylko o tym pomysle, to rzuca mi sie powyzsze pytania, do czego to jest potrzebne.
W części lokalizacji mam urządzenia, które strasznie się buntują i nie chcą działać w paśmie 2.4GHz. Z kolei w pozostałej części nie mam sprzętu wspierającego 5GHz. Chciałbym przy tym utrzymać ten sam SSID i nie robić "rzeźby" o której wspominasz. Polityka "All" odpada bo na urządzeniu nie da się wymusić czy ma się ono łączyć po 2.4 czy też po 5Ghz.

Gabriel
Pozdrawiam,
jinx

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#4

#4 Post autor: Seba »

Wyglada na to, ze mozna to jednak osiagnac z AP Group, tworzac kilka profili WLAN z tym samym SSID i przypisujac Radio-Policy per WLAN i AP group.
Sprawdzalem na 4402, wiec mialem tylko 7.0.x i w takim przypadku trzeba oprocz klasycznego wyklikania konfiguracji WLAN i AP Group przypisac Radio-Policy w CLI, przykladowo:

Kod: Zaznacz cały

(Cisco Controller) >config wlan apgroup radio-policy TEST1 1 802.11bg
Nie mam pod reka akurat nic chodzacego na 7.2/7.3, wiec nie moge potwierdzic, czy da sie to wyklikac, czy tez znowu trzeba uzyc CLI.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

jinx_20
wannabe
wannabe
Posty: 210
Rejestracja: 15 wrz 2009, 09:51

#5

#5 Post autor: jinx_20 »

Seba pisze:Wyglada na to, ze mozna to jednak osiagnac z AP Group, tworzac kilka profili WLAN z tym samym SSID i przypisujac Radio-Policy per WLAN i AP group.
Sprawdzalem na 4402, wiec mialem tylko 7.0.x i w takim przypadku trzeba oprocz klasycznego wyklikania konfiguracji WLAN i AP Group przypisac Radio-Policy w CLI, przykladowo:

Kod: Zaznacz cały

(Cisco Controller) >config wlan apgroup radio-policy TEST1 1 802.11bg
Nie mam pod reka akurat nic chodzacego na 7.2/7.3, wiec nie moge potwierdzic, czy da sie to wyklikac, czy tez znowu trzeba uzyc CLI.
Dokładnie o to mi chodziło. W najbliższym możliwym momencie przetestuję. Dzięki.

ps. Nie mogę znaleźć tej komendy ani w config guide ani w command reference. Jakaś ukryta? :)


Gabriel
Pozdrawiam,
jinx

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#6

#6 Post autor: Seba »

jinx_20 pisze:ps. Nie mogę znaleźć tej komendy ani w config guide ani w command reference. Jakaś ukryta? :)
Nie wiem czy ukryta, czy nie, poprostu zaczalem sie bawic na kontrolerze bez zagladania do dokumentacji, majac swiadomosc gdzie potencjalnie takie rzeczy jak Radio Policy moze byc zmienione/zaaplikowane.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
maroszka
wannabe
wannabe
Posty: 82
Rejestracja: 01 lut 2007, 23:16
Lokalizacja: Wrocław

#7

#7 Post autor: maroszka »

Seba pisze:

Kod: Zaznacz cały

(Cisco Controller) >config wlan apgroup radio-policy TEST1 1 802.11bg
Nie mam pod reka akurat nic chodzacego na 7.2/7.3, wiec nie moge potwierdzic, czy da sie to wyklikac, czy tez znowu trzeba uzyc CLI.
Zrodziło się pytanie, czy takie odstępstwo ma odzwierciedlenie w pliku konfiguracyjnym? (jak wypycham .cfg przed i po zmianie polityki radiowej w zadanej AP grupie, to konfiguracja niczym się nie różni)

jinx_20
wannabe
wannabe
Posty: 210
Rejestracja: 15 wrz 2009, 09:51

#8

#8 Post autor: jinx_20 »

maroszka pisze:
Seba pisze:

Kod: Zaznacz cały

(Cisco Controller) >config wlan apgroup radio-policy TEST1 1 802.11bg
Nie mam pod reka akurat nic chodzacego na 7.2/7.3, wiec nie moge potwierdzic, czy da sie to wyklikac, czy tez znowu trzeba uzyc CLI.
Zrodziło się pytanie, czy takie odstępstwo ma odzwierciedlenie w pliku konfiguracyjnym? (jak wypycham .cfg przed i po zmianie polityki radiowej w zadanej AP grupie, to konfiguracja niczym się nie różni)
CSCty50404

Pozdr.
Gabriel
Pozdrawiam,
jinx

Awatar użytkownika
maroszka
wannabe
wannabe
Posty: 82
Rejestracja: 01 lut 2007, 23:16
Lokalizacja: Wrocław

#9

#9 Post autor: maroszka »

jinx_20 pisze:CSCty50404
Dzięki. Czytam że Known Fixed Releases to m.in. 7.4(110.0) na której niestety nie obserwuję poprawy. Możliwe to? A więc raczej możliwe - podany Resolved Caveat tyczy się jedynie funkcjonalności RF Profile (BTW na 7.4(110.0) nadal jest z tym problem...CSCuj15593)

ODPOWIEDZ