WLC 5508 i external DHCP na linksysie

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
presarioPL
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 25 paź 2009, 21:33

WLC 5508 i external DHCP na linksysie

#1

#1 Post autor: presarioPL »

Hej,

Mam pewien problem, mianowicie, padł mi router cisco na którym miałem dhcp-a dla wireless lanu. Postanowiłem na szybko podłączyć jakiegoś linksysa RV042 i ustawić na nim samego dhcpa ( wszystkie inne usługi łącznie z firewallem są wyłączone ) no i niestety ale klienci nie otrzymują adresów z tegoż dhcp-a ; ( po kablu otrzymują )/ Wszystkie ustawienia są dobre, na WLC wlączone jest dhcp proxy i ustawiony jest adres IP dhcp-a. Nie jest to na pewno problem z infrastrukturą sieciową, ponieważ postawiłem sobie dhcpa na win 2008 r2 i ten przydziela adresy bez problemu, pytanie brzmi: Czy Cisco Lan Controller dodaje jakies informacje do wiadomości dhcp tak, że nie są one rozpoznawane przez linksysa ? Czy dodaje jakąś opcje dhcp, której ten linksys może nie rozpoznawać a z którą przy domyślnych ustawieniach daje sobie radę win 2008 r2 ? Wiem, że nie umieściłem żadnych informacji technicznych logów itd..ale nie sądzę, żeby miały one jakiekolwiek znaczenie ( przy tych samych ustawieniach, odłączając linksysa i podłączając lapka z ustawionym dhcp-em wszystko działa poprawnie). Jakieś pomysły ?

Gizmo
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:55

#2

#2 Post autor: Gizmo »

A dlaczego kombinujesz jak koń pod górę? WLC ma funkcjonalność DHCP. Nie mam pojęcia po co Ci taka proteza?
“Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” - A.C.Clark

ODPOWIEDZ