WLC DHCP

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kiloparowek
member
member
Posty: 41
Rejestracja: 26 cze 2014, 09:41
Lokalizacja: Gliwice

WLC DHCP

#1

#1 Post autor: kiloparowek »

Witam,
Proszę o sugestię bardziej doświadczonych. W razie pytań odpowiem i do precyzuję wszystko.
Mam WLC w zdalnej lokalizacji głównej gdzie jest serwer DHCP stacjonarny. Mam AP z zdalnych lokalizacjach biurach także ze swoimi stacjonarnymi serwerami DHCP.

Chciałbym aby lokalne AP korzystały z lokalnego serwera DHCP stojącego w każdej lokalizacji a nie centralnego który jest przypisany do profili.
Obecnie rozgłaszam dwie sieci dla usersów i gości. Każdy korzystający z wifi w biurze zdalnym dostaje paczkę DHCP z konfiguracją serwera w lokalizacji głównej (czyli podsieć jest inna) Przez to ruch po wifi idzie złą trasą ponieważ dostaję złe parametry IP. Klienty rejestrują się w DHCP w lokalizacji głównej. Powinny dostawać IP z lokalnego DHCP (adresacja też będzie lokalna). Wtedy też ruch do internetu z WiFi bym miał bezpośrednio z bramki lokalnej a przez lokalizację główną.
Love and compassion are necessities, not luxuries. Without them humanity cannot survive.

Dalai Lama

Gizmo
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:55

#2

#2 Post autor: Gizmo »

Musisz skonfigurować zdalne APki w trybie local switching, najlepiej jako osobne grupy AP, dodac do tego FlexConnect (na starszym sofcie H-REAP). Port switcha konfigurujesz jako trunk (mgmt jako native Vlan, SSID mapujesz to VLANów tagowanych)
“Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” - A.C.Clark

Awatar użytkownika
kiloparowek
member
member
Posty: 41
Rejestracja: 26 cze 2014, 09:41
Lokalizacja: Gliwice

#3

#3 Post autor: kiloparowek »

Gizmo pisze:Musisz skonfigurować zdalne APki w trybie local switching, najlepiej jako osobne grupy AP, dodac do tego FlexConnect (na starszym sofcie H-REAP). Port switcha konfigurujesz jako trunk (mgmt jako native Vlan, SSID mapujesz to VLANów tagowanych)
Mam AP w trybach FlexConnect więc tutaj jest OK.
Local switching to był klucz. Dziękuję za pomoc.
Love and compassion are necessities, not luxuries. Without them humanity cannot survive.

Dalai Lama

ODPOWIEDZ