Cisco WLC i otoczenie sieciowe Windows

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
MagdalenaGoral
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2014, 11:02

Cisco WLC i otoczenie sieciowe Windows

#1

#1 Post autor: MagdalenaGoral »

Witam,

Moja infrastruktura to kontroler 2504 i AP serii 1600.

Sieć działa prawidłowo mam tylko problem z "otoczeniem sieciowym Windows" (network locations), a mianowicie klienci którzy podłączą się do sieci bezprzewodowej, nie widzą żadnych hostów w otoczeniu sieciowym. Klienci podłączeni "kablem" nie widzą użytkowników podłączonych bezprzewodowo. Jest jakaś możliwość, żeby użytkownicy sieci bezprzewodowej widzieli "otoczenie sieciowe Windows"?

Pozdrawiam
Magda

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

Re: Cisco WLC i otoczenie sieciowe Windows

#2

#2 Post autor: bigboss »

Czołem Magdo,

Prawdopodobnie otoczenie sieciowe (poprzez protokół NetBIOS) w Twojej sieci wykorzystuje broadcast, który domyślnie nie jest wysyłany do stacji bezprzewodowych, żeby nie generować niepotrzebnego ruchu.
Najlepiej, powinnaś skonfigurować w swojej sieci serwer WINS, podać jego adres (np w DHCP) stacjom, wówczas serwer ten będzie rejestrował stacje i udostępniał dane o nich innym poprzez unicast. Jeśli masz Active Directory, to zamiast WINS rolę tę pełni serwer DNS.

Rozwiązanie "quick and dirty" to włączenie broadcastu w sieci bezprzewodowej - menu Controller-> General, pole "Broadcast forwarding". Nie pamiętam, ale może to wymagać również konfiguracji typu i adresu multicast w polu poniżej, ewentualnie restartu kontrolera.
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

MagdalenaGoral
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2014, 11:02

#3

#3 Post autor: MagdalenaGoral »

Dziękuję Bardzo za pomoc :)

ODPOWIEDZ