zakup dwoch WLC

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

zakup dwoch WLC

#1

#1 Post autor: art »

Hej, załóżmy że kupię 2xWLC2504 do tego odpowiednie AP. Jeden WLC obsłuży budynek "1" i budynek "2", drugi zaś budynek "3" i "4". Ewentualne problemy z autoryzacją (802.1x) rozwiąże za pomocą "Mobility Groups" i o ile dobrze doczytałem mogę mieć problem przy generowaniu kont/haseł jednorazowych (dane konto działa tylko na WLC na ktorym zostalo wygenerowane), mam rację ?
Jeśli kupię PRIME (rozumiem, że to sukcesor WCS'a) to uniknę tego ostatniego problemu ? Ogólnie wolałbym jednego WLC np 5508 ale niestety nie jest on zbyt atrakcyjny cenowo :)
Ups I switched again =)

kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

#2

#2 Post autor: kurđ »

Jest dokładnie tak jak piszesz.
Mając Prime, nie masz problemu z obsługą wielu WLCs, poza synchronizacją użytkowników gości masz też ten plus, że konfigurację robisz z jednego miejsca, czy mając 2 WLC czy 10.
MfG
Kurđ

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: zakup dwoch WLC

#3

#3 Post autor: Kyniu »

art pisze:o ile dobrze doczytałem mogę mieć problem przy generowaniu kont/haseł jednorazowych (dane konto działa tylko na WLC na ktorym zostalo wygenerowane), mam rację ?
Częściowo odpowiedział Ci kurd ale problemy nie ograniczają się tylko do tych o których piszesz. 2504 nie wspiera w żaden sposób HA - jedyne co niejako Cię ratuje przed padem jednego 2504 to możliwość zdefiniowania na AP'ku do trzech (jeśli mnie pamięć nie myli) adresów kontrolerów z którymi AP'ek będzie usiłował się łączyć. Czyli całe "HA" (umownie HA stąd cudzysłów) masz po stronie AP który będzie szukał dostępnego WLC. O całą resztę musisz zadbać sam.

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

#4

#4 Post autor: art »

HA to nie problem, bo teraz mam jeden WLC i jakoś muszę żyć :) dzięki za odpowiedzi !
Ups I switched again =)

alhaz
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 28 sty 2011, 15:05

#5

#5 Post autor: alhaz »

Kup 2504 z licencjami AP + 2504 HA (inny part number). Drugi kontroler działa wtedy jako backup i mamy takie "pseudo HA" jak napisał Kyniu, ale cenowo wychodzi dużo lepiej (informacja od handlowców). Robiłem takie wdrożenie i mogę polecić jeśli budżet ograniczony.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#6

#6 Post autor: Seba »

Zgłoś się do partnera, który spozycjonuje Ci stosowne bundle, gdzie dokupisz sobie nówki AP z 802.11ac i WLC dostaniesz za naprawde małe pieniądze...

Albo możesz też zgłosić się do stosownego opiekuna w Cisco.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

ODPOWIEDZ