WLC 8510 - APki nie dodają się do kontrolera

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
maciej_poznan
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2014, 10:49

WLC 8510 - APki nie dodają się do kontrolera

#1

#1 Post autor: maciej_poznan »

Witam, mam następujący problem:

Posiadam 2 WLC 8510 do pracy w trybie HA. Podstawowy WLC nie potrafi dodać APków.
Podczas uruchamiania WLC dostaję m.in. następujące komunikaty:

Initializing Licensing Storage: failed (22)

Starting VPN Services: Unable to load system certificate!!! Contact your Cisco Systems Inc. technical support representativeok

Secure Web: Web Admin Certificate not found (error).

W efekcie nie działa dostęp https do kontrolera, kontroler nie może zestawić tuneli capwap z access pointami co prowadzi do braku możliwości dodania ich do WLC.

Próbowałem zmienić soft do 8.0 lub 7.6, ale za każdym razem otrzymywałem komunikat:

Failure while validating the signature

TFTP Failure while storing in flash! (0)

Od razu zaznaczę, że nie jest to kwestia serwera TFTP, próbowałem z FTP i efekt jest ten sam.

Kontroler, który docelowo ma działać jako HA działa bezproblemowo.


Jakieś sugestie w czym tkwi problem?

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

Mam podejrzenie, że może to być problem sprzętowy i sugerowałbym otworzenie zgłoszenia w TAC; dokładnie do analizy i usuwania tego typów problemów ta organizacja służy.

A tak z ciekawości, czy tak było zawsze, czy też problemy pojawiły się nagle?
Jeśli to drugie, to co stało się tuż przed pojawieniem się problemu? Np. awaria zasilania, zmiana oprogramowania, instalacja certyfikatów, etc.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

maciej_poznan
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2014, 10:49

#3

#3 Post autor: maciej_poznan »

Dzięki za odpowiedź, zakładam właśnie zgłoszenie w TAC.

To są nowe kontrolery, świeża przesyłka z Cisco. Żadnego problemu w stylu awarii zasilania nie zauważyłem.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#4

#4 Post autor: Seba »

Jeśli nowe urządzenie i świeżo z pudełka tak mu się dzieje, to może się kwalifikować na DOA (Dead On Arrival); jeśli jesteś partnerem to sobie poradzisz (ewentualnie kontakt z opiekunem), a jeśli klientem końcowym, to zasugeruj to partnerowi, który Ci to sprzedał.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

maciej_poznan
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2014, 10:49

#5

#5 Post autor: maciej_poznan »

Ok, tak też zrobię.

Dzięki wielkie za pomoc

ODPOWIEDZ