AIR-AP1242AG-E-K9 i wzocnienie sygnału

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
busyboy
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2015, 14:20

AIR-AP1242AG-E-K9 i wzocnienie sygnału

#1

#1 Post autor: busyboy »

Witam

Posiadam na magazynie AIR-AP1242AG-E-K9. Problem jest tego typu że w niektórych miejscach sygnał zanika :( dlatego chciałbym go wzmocnić tak aby sygnał na cały magazynie był w jednej sieci a nie np. dwie sieci i się trzeba było przełączać.

Nie jestem specjalistą w sieci WiFi ale myślałem nad typowymi wzmacniaczami sygnału - tak aby wzmocnić sygnał na cały magazyn.

Co proponujecie do tego AP ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
vrankom
wannabe
wannabe
Posty: 1075
Rejestracja: 21 lis 2006, 10:27
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: AIR-AP1242AG-E-K9 i wzocnienie sygnału

#2

#2 Post autor: vrankom »

busyboy pisze:Witam

Posiadam na magazynie AIR-AP1242AG-E-K9. Problem jest tego typu że w niektórych miejscach sygnał zanika :( dlatego chciałbym go wzmocnić tak aby sygnał na cały magazynie był w jednej sieci a nie np. dwie sieci i się trzeba było przełączać.

Nie jestem specjalistą w sieci WiFi ale myślałem nad typowymi wzmacniaczami sygnału - tak aby wzmocnić sygnał na cały magazyn.

Co proponujecie do tego AP ?

Pozdrawiam
a jakie masz anteny?
masz 1 AP na caly magazyn? jaka powierzchnia, jaki uklad? co jest na magazynie?
gdzie jest ten AP zamontowany? co sie laczy do tego APka? skanery? kompy? drukarki?

/V.

busyboy
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2015, 14:20

#3

#3 Post autor: busyboy »

Mam jedną antenę, niestety nie pamiętam nazwy ale to nie jest tak mała standardowa,

AP jest jeden na cały magazyn - niestety nie sięga zasięgiem całego magazyny dlatego chce wzmocnić sygnał,

AP znajduje się bocznej ścianie magazynu, jest to magazyn wysokiego składowania

Do AP łączą się kolektory - sztuk 6.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#4

#4 Post autor: Kyniu »

Obawiam się, że swoimi działaniami bardziej zaszkodzisz niż pomożesz. Odezwij się do partnera Cisco w Twojej okolicy - możesz skorzystać z Cisco Partner Locator Tool - i wspólnie poszukajcie rozwiązania problemu.

ronnie
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 30 lip 2006, 15:08
Lokalizacja: UK

#5

#5 Post autor: ronnie »

A jakie uzywasz urzadzenia mobilne? Pamietaj, ze anteny w urzadzeniu mobilnym moga wysylac sygnal z moca 11-14dBm, wiec wysylany sygnal z Access Pointa na poziomie 20dBm to nieporozumienie.
Druga sprawa to z jakich aplikacji korzystasz na urzadzeniach mobilnych?

Zrob passive site survey z AirMagnet Survey albo Ekahau. Jezeli nie masz dostepu do tych urzadzen/softu to zlec to komus profesjonalnie. Dodatkowo mozna by sprawdzic czy zadne inne urzadzenia nie nadaja w czestotliwosciach WiFi, mozna to zrobic miedzy innymi z Wi-Spy DBx i Chanalyzer'em. Na tej podstawie bedziesz mial informacje na temat aktualnego zasiegu w magazynie, czyli RSSI i SNR i bedzie mozna podjac decyzje co dalej.

ODPOWIEDZ