LAG on WLC 2504

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
iTSeba
member
member
Posty: 31
Rejestracja: 01 wrz 2015, 19:50

LAG on WLC 2504

#1

#1 Post autor: iTSeba »

Witam,


Nie spotkałem podobnego problemu.

Wyciągam z pudełka nowy WLC 2504. Przechodzę tryb pierwszej konfiguracji (mgmt). Po restarcie jego uruchamiam LAG. vlan mgmt 9

"config LAG enable" i restart WLC

Na switchu

int ra fa0/1-2
channel-group 1 mode on

int port-channel
swi mode tr
swi tra native vl 9
swi tru allowe vla all


i tyle co by mnie cieszyło z "działania" nie mogę po włączeniu LAG zalogować się na niego ani nie mogę go pingować - zarówno z kompa, switcha jak i nie mogę pingowac jego bramy.

sh cdp widzi switcha z wlc i odwrotnie.

Testowo ustawiłem mode passive i od razu port down i informacja że LACP nie jest obsługiwane przez podłączone urządzenie - więc zachował się poprawnie.


O czymś zapomniałem ? Może coś muszę jeszcze wcześniej skonfigurować ?Miał ktoś podobny problem ?


Nie ukrywam, że bardzo bym był wdzięczny za pomoc jakąkolwiek jeszcze dziś ;)

Pozdrawiam











Edit:

Rozwiązałem problem. Temat można zamknąć.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

A jak masz ustawiony Vlan na interfejsie management WLC?
Jeśli zero to jest untagged i wtedy ustawiasz Twój Vlan 9 tak jak podałeś w przykładzie jako Native, natomiast jeśli ustawiłeś na WLC Vlan 9, to musisz ustawić dowolny, może być nieużywany i nieistniejący Vlan na przełączniku.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

iTSeba
member
member
Posty: 31
Rejestracja: 01 wrz 2015, 19:50

#3

#3 Post autor: iTSeba »

Dzięki za odpowiedź, tak jak napisałem w edycji postu już udało mi się rozwiązać problem :)

chunkpunk
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 31 mar 2011, 10:40

#4

#4 Post autor: chunkpunk »

iTSeba pisze:Dzięki za odpowiedź, tak jak napisałem w edycji postu już udało mi się rozwiązać problem :)
Myslisz ze jak ktos bedzie mial podobny problem to pomoze mu Twoje rozwiazanie ?
Czy po prostu wklepie kolejne zapytanie i skwituje je 'Rozwiązałem problem. Temat można zamknąć.'

Rownei dobrze ty mogles sie natknac na cos takiego co sam tworzysz
:)

ODPOWIEDZ