dwóch ISP na wifi

Wszystko co się wiąże z technologiami bezprzewodowymi
Wiadomość
Autor
2821
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 19 gru 2010, 13:10

dwóch ISP na wifi

#1

#1 Post autor: 2821 »

witajcie.
nie wiem czy tak się da zrobić jak myślę ale już opisuję co mam i co chcę robić
co mam
ISP1 - ROUTER1 - SWITCH(poe) - WLC2100(port 1) - kilka AP - które rozgłaszają SSID1 i SSID2
wszystko hula bardzo dobrze na każdym z SSID - na ROUTER1 jest DHCP1

co chcę zrobić
mam jeszcze jednego ISP2(orange)
chciałbym zrobić SSID3 które pójdzie przez ISP2

co udało mi się zrobić ?
1. na WLC2100 mam SSID3
2. ISP2(orange tu jest DHCP2) jest podpięte pod SWITCH(niezarządzany) który jest podpięty do WLC2100(port 2) na jednym z portów.
3. po wpięciu sie do SWITCH(niezarządzany) wszystko ładnie działa na kablu. dostaje IP od DHCP2.
4. niestety WLAN nie działa. Połączę się z SSID3 ale nie otrzymuję IP z tej sieci

na WLC2100 port1 jest na trunk (vlan 10 i 20) a port2 untagged (vlan 0)
teraz czy dobrze myślę co mam zrobić:
1. stworzyć VLAN30 i przypisać go do jednego z portów na SWITCH(poe) gdzie podepnę SWITCH(niezarządzany)?

qrczak
wannabe
wannabe
Posty: 95
Rejestracja: 07 lis 2009, 17:36

Re: dwóch ISP na wifi

#2

#2 Post autor: qrczak »

Pytanie dlaczego nie otrzymujesz IP? DHCP NAK, czy po prostu DHCP milczy? A co, jak sobie przypiszesz IP ręcznie?
Poza tym jeżeli pomijasz Router1, to czy nie jest aby tak, że bierzesz publiczne IP z DHCP od ISP2 a ten daje Ci ograniczenie na jedno powiązanie IP-MAC i póki ono nie wygaśnie to nie możesz dostać nowego, a że po WiFi zgłaszasz się z innym MACiem, to dostajesz odmowę?
Chyba te dwie kluczowe kwestie trzeba wyjaśnić - z którym DHCP gadają klienci WiFi oraz w jaki sposób żądanie IP kończy się niepowodzeniem - jaka odpowiedź serwera dhcp albo czy jej zupełny brak?

ODPOWIEDZ