nexus 5548up a CNA

Problemy i dyskusje z zakresu rozwiązań i technologii Data Center
Wiadomość
Autor
osk
member
member
Posty: 18
Rejestracja: 05 paź 2013, 19:05

nexus 5548up a CNA

#1

#1 Post autor: osk »

Witam,

Proszę o pomoc znawców tematu. Muszę dokupić serwery do infrastruktury wirtualnej vsphere 5.5. Switche do których podpinam hosty esx to nexus 5548UP. Podłączenie storage'u po FCoE za pośrednictwem kart CNA. Teraz mam coś takiego jak Storage Interoperability Matrix gdzie wylistowane są kompatybilne serie kart między innymi dla nexus 5k:
link

Czy mam rozumieć że inne nowsze karty CNA producentów wylistowanych, których nie ma na tej liście nie będą działać z nexusami 5k pod kątem FCoE?

Zastanawia mnie dlaczego tak jest i co może mi nie działać stosując inne karty CNA. Ethernet pójdzie zawsze bo tu pewnie żadnej filozofii nie ma a jak ze storage?

Pozdrawiam

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: nexus 5548up a CNA

#2

#2 Post autor: martino76 »

osk pisze:Witam,

Proszę o pomoc znawców tematu. Muszę dokupić serwery do infrastruktury wirtualnej vsphere 5.5. Switche do których podpinam hosty esx to nexus 5548UP. Podłączenie storage'u po FCoE za pośrednictwem kart CNA. Teraz mam coś takiego jak Storage Interoperability Matrix gdzie wylistowane są kompatybilne serie kart między innymi dla nexus 5k:
link

Czy mam rozumieć że inne nowsze karty CNA producentów wylistowanych, których nie ma na tej liście nie będą działać z nexusami 5k pod kątem FCoE?

Zastanawia mnie dlaczego tak jest i co może mi nie działać stosując inne karty CNA. Ethernet pójdzie zawsze bo tu pewnie żadnej filozofii nie ma a jak ze storage?

Pozdrawiam
Nie powinno byc problemu z nowszymi kartami CNA.

Zerknij na link

Szczegolnie zobacz sekcje Directly Connected CNA Best Practice w ktorej mowia
All Gen-1 (pre-FIP) and Gen-2 (FIP) CNAs are supported in a directly connected topology.
oraz Remotely Connected CNA Best Practice


A remotely connected topology is supported only with Gen-2 (FIP) CNAs.
dodatkow w ograniczeniach wspominaja
FCoE on Cisco Nexus devices support the Gen-1 (pre-FIP) and Gen-2 (FIP) CNAs. FCoE on the Nexus 2232PP fabric extender supports Gen-2 CNAs only.
Pozdro,

osk
member
member
Posty: 18
Rejestracja: 05 paź 2013, 19:05

#3

#3 Post autor: osk »

Dzięki za info. Rzeczywiście z jednej strony wrzucą w opisie topologii taką wzmiankę z drugiej opublikują listę kompatybilnych kart nie wiadomo po co. Mogli by przecież napisać all CNAs with FIP support a nie podawać konkretne serie kart. Teraz trzeba szukać lub się domyślać co może nie chodzić jak należy.

Zastanawiam się teraz czy zaryzykowac czy iść po bezpiecznej linii w oddzielne karty HBA FC + ethernet zamiast CNA. Vendor który dostarcza mi serwery ma akurat w ofercie HBA z listy.

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#4

#4 Post autor: martino76 »

osk pisze:Dzięki za info. Rzeczywiście z jednej strony wrzucą w opisie topologii taką wzmiankę z drugiej opublikują listę kompatybilnych kart nie wiadomo po co. Mogli by przecież napisać all CNAs with FIP support a nie podawać konkretne serie kart. Teraz trzeba szukać lub się domyślać co może nie chodzić jak należy.

Zastanawiam się teraz czy zaryzykowac czy iść po bezpiecznej linii w oddzielne karty HBA FC + ethernet zamiast CNA. Vendor który dostarcza mi serwery ma akurat w ofercie HBA z listy.
To zalezy co preferujesz czysty FC czy FCoE wszystko zalezy od twojej topologi i istniejacej infrastruktury.


Jesli kupisz nowe karty napewna bede wspieraly FCoE wiec nie ma o co sie martiwc.

Stosujac FCoE mozesz zaoszczedzic porty na switchu, ktore bede mogly byc uzywane zarowno dla Ethernet oraz FC, jesli zastosujesz HBA czesc portow bedzie tylko dedykowana pod FC. Dodatkowo mozesz zaoszczedzic na okablowaniu, dodatkowych kartach itd. FCoE zapewni ci rowniez wieksza przepustowosc bo mozesz miec 40G a nawet 100G w przyszlosci :)

Pozdro

osk
member
member
Posty: 18
Rejestracja: 05 paź 2013, 19:05

#5

#5 Post autor: osk »

Preferuje jak najbardziej FCoE ze względów które opisałeś i w chwili obecnej tak właśnie mam podłączone hosty ESX do nexów. Tylko że przy pomocy VIC 1225 które są na liście...

Ok dostałem modele kart jakie mogę dostać:
Emulex OneConnect OCe14102-UX-D
http://www.emulex.com/products/ethernet ... fications/

Emulex OneConnect OCm14104-U1-D
http://www.emulex.com/products/ethernet ... fications/

Martino według Twojej opinii te karty bez problemu będą mi działać z nexusami 5548up po FCoE? W speckach jest Support for FIP and FCoE Ether Types.

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#6

#6 Post autor: martino76 »

osk pisze:Preferuje jak najbardziej FCoE ze względów które opisałeś i w chwili obecnej tak właśnie mam podłączone hosty ESX do nexów. Tylko że przy pomocy VIC 1225 które są na liście...

Ok dostałem modele kart jakie mogę dostać:
Emulex OneConnect OCe14102-UX-D
http://www.emulex.com/products/ethernet ... fications/

Emulex OneConnect OCm14104-U1-D
http://www.emulex.com/products/ethernet ... fications/

Martino według Twojej opinii te karty bez problemu będą mi działać z nexusami 5548up po FCoE? W speckach jest Support for FIP and FCoE Ether Types.
Standard jest standard, beda dzialac.

Pozdro,

ODPOWIEDZ