BFD dla EIGRP w Nexusach 3100

Problemy i dyskusje z zakresu rozwiązań i technologii Data Center
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

BFD dla EIGRP w Nexusach 3100

#1

#1 Post autor: krisiasty »

Można dyskutować na wyższością jednych protokołów routingu nad innymi w DC, ale zagadką jest dla mnie dlaczego na Nexusach 3100 EIGRP nie ma wsparcia dla BFD?
Co ciekawe dla OSPFv2, BGP i tras starycznych BFD jest (ale OSPFv3 już nie).
Na innych platformach nie ma z tym problemu...

Jest jakiś konkretny powód? Wiecie może czy to wsparcie ma się pojawić w przyszłych wersjach softu?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: BFD dla EIGRP w Nexusach 3100

#2

#2 Post autor: lbromirs »

krisiasty pisze:Można dyskutować na wyższością jednych protokołów routingu nad innymi w DC, ale zagadką jest dla mnie dlaczego na Nexusach 3100 EIGRP nie ma wsparcia dla BFD?
Co ciekawe dla OSPFv2, BGP i tras starycznych BFD jest (ale OSPFv3 już nie).
Na innych platformach nie ma z tym problemu...

Jest jakiś konkretny powód? Wiecie może czy to wsparcie ma się pojawić w przyszłych wersjach softu?
Powinien się pojawić. Pisałem już dużo o tym jak w dużych firmach testuje się i portuje soft. Nie mówię, że u nas zawsze jest idealnie, ale bez konkretnego rzucania okiem w roadmapę, skoro jest BFD dla innych protokołów, będzie i dla EIGRP. Najwyraźniej wykryto jakiś defekt i nie ma w tej konkretnej wersji softu oficjalnego wsparcia.

Jak interesuje Cię to bardzo konkretnie, mogę rzucić po długim weekendzie do roadmapy.

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: BFD dla EIGRP w Nexusach 3100

#3

#3 Post autor: krisiasty »

lbromirs pisze:Nie mówię, że u nas zawsze jest idealnie, ale bez konkretnego rzucania okiem w roadmapę, skoro jest BFD dla innych protokołów, będzie i dla EIGRP. Najwyraźniej wykryto jakiś defekt i nie ma w tej konkretnej wersji softu oficjalnego wsparcia.

Jak interesuje Cię to bardzo konkretnie, mogę rzucić po długim weekendzie do roadmapy.
Ok, będę wdzięczny za info. 3172TQ to bardzo fajne switche do małych projektów zamykających się w obrębie jednej-dwóch szaf, ale pod względem softu wyraźnie są w tyle za N5k (pomijam oczywiście kwestie związane z różnicami w samym sprzęcie).

Dziwi mnie także brak konsekwencji w sposobie konfiguracji niektórych rzeczy pomiędzy platformami - choćby wspomnianego EIGRP. Ani nie przypomina to klasycznej konfiguracji znanej z Catalystów i routerów, ani nowego trybu "named mode" z nowych IOS-ów (15.x).
Jest jakby gdzieś pomiędzy...
Wiem że tworzą to zupełnie inne zespoły ludzi, ale momentami można odnieść wrażenie że prowadzą tam jakieś zawodu w stylu w jaki sposób zrobić coś ZUPEŁNIE INACZEJ niż pozostali. Nie ma jakiejś odgórnej polityki czy wytycznych jak ma wyglądać CLI?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: BFD dla EIGRP w Nexusach 3100

#4

#4 Post autor: lbromirs »

Każdy z systemów (IOS/IOS-XE, NX-OS i IOS-XR) ma swoją grupę ludzi i politykę budowy parsera. Są również ogólne wytyczne dla konstrukcji parsera i polityki.

Wszystko się zbiega, ale z czasem.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: BFD dla EIGRP w Nexusach 3100

#5

#5 Post autor: lbromirs »

krisiasty pisze:
lbromirs pisze:Nie mówię, że u nas zawsze jest idealnie, ale bez konkretnego rzucania okiem w roadmapę, skoro jest BFD dla innych protokołów, będzie i dla EIGRP. Najwyraźniej wykryto jakiś defekt i nie ma w tej konkretnej wersji softu oficjalnego wsparcia.

Jak interesuje Cię to bardzo konkretnie, mogę rzucić po długim weekendzie do roadmapy.
Ok, będę wdzięczny za info. 3172TQ to bardzo fajne switche do małych projektów zamykających się w obrębie jednej-dwóch szaf, ale pod względem softu wyraźnie są w tyle za N5k (pomijam oczywiście kwestie związane z różnicami w samym sprzęcie).
OK, jest na roadmapie, nie mogę niestety na razie zdradzić jak daleko albo jak blisko (znasz sposób dotarcia do tej informacji oficjalnie :P). Generalnie linie softu na 31xx i 35xx powinny się w czasie zbiec. Szczęście i radość będzie wtedy wielka.

ODPOWIEDZ