N5K i VPC Enhanced

Problemy i dyskusje z zakresu rozwiązań i technologii Data Center
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

#16

#16 Post autor: konradrz »

redhead pisze:Wg WK INE, oni to biora wtedy gdy fex ma tylko link do jednego N5k - FEX Active Active Host vPC
A gdy fex hest podlaczony do dwoch N5K to FEX Active Active Fabric vPC.
Powiem tak. Do (dużego) egzaminu przećwicz wszystko.
- straight-through FEX, host z port-channelem (po ichniemu bonding)
- cross-connected FEX z jednym linkiem do serwera
- cross-connected FEX z port-channelem (bondingiem) do serwera.
I to z/bez FabricPath, i z/bez FCoE.

michal_basta
CCIE
CCIE
Posty: 213
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

#17

#17 Post autor: michal_basta »

Przy FEXach cross-connected podczas upgrade'u należy trzasnąć pierwszego 5k, jak wstanie to z palca zrobić reload każdego FEXa (jeden na raz), jak te wstaną na nowym sofcie widoczne z pierwszego 5k to na konńcu trzasnąć drugiego 5k (bez zapisywania konfiguracji).

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#18

#18 Post autor: martino76 »

konradrz pisze:
martino76 pisze:a po drugie zacząłem się zastanawiać, który N5K kontroluje który FEX.
Oba kontrolują oba. Co samo w sobie nie jest trywialne (programistycznie) i jest koszmarem przy konfiguracji (musi być taka sama na obu słiczach, w zakresie vPC - stąd potworki w stylu `config sync'), i szczególnie troubleshootingu.
Wiem, ze muszą mieć taka sama konfiguracje ale zastanawiałem się który N5K kontroluje N2K podczas upgrade. Jeśli mamy 2 FEX-y podpięte do tego samego N5K to czy podczas upgrade nie pójdą oba w dol i nie zaczyna zaciągać nowego NX-OS, jeśli nie to pytanie jest, który tylko pobierze nowy NX-OS.
konradrz pisze: Edit: zwróć też uwagę, że - między innymi z powyższych powodów - koledzy od 7k stwierdzili że to durna topologia i nie będą jej supportować.
(no, chyba że się coś ostatnio zmieniło - dawno NXOSa nie tykałem, ostatnio cały czas ACI i ACI i ACI (i NSX)).
Od wersji 7.X N7K wspiera A/A FEX :) link wiec poszli również w ta stronę.
konradrz pisze:
martino76 pisze:przy Enhanced vPC już takiej pewności nie mam i nie widziałem nigdzie dokumentu, który jasno to opisuje.
Poszukam, jutro w pracy będę. Się miało urlop ;)
Byłbym wdzięczny za jakieś info może Cisco ma coś internal only :) i piszą o dokładnym zachowaniu FEX-ów z Enhanced vPC.

Pozdro,

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#19

#19 Post autor: martino76 »

michal_basta pisze:Przy FEXach cross-connected podczas upgrade'u należy trzasnąć pierwszego 5k, jak wstanie to z palca zrobić reload każdego FEXa (jeden na raz), jak te wstaną na nowym sofcie widoczne z pierwszego 5k to na konńcu trzasnąć drugiego 5k (bez zapisywania konfiguracji).
Witam,


Myślałem ze podczas upgrade jak tylko zrobisz reload to FEX sam zaciąga nowy NX-OS i nie trzeba ich restartować z palca. No chyba, ze się mylę ale sprawdzę to jutro w labie.

Pozdro,

michal_basta
CCIE
CCIE
Posty: 213
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

#20

#20 Post autor: michal_basta »

Tzn ja mowilem o dual-homed, bo zrozumialem, ze tego dotyczylo pytanie. Podejrzewam, ze nie trzeba tego robic z palca i stanie sie to automatycznie wraz z rebootem drugiego 5k w parze, ale reload jednego FEXa na raz z palca daje mozliwosc utrzymania serwerow online jesli sa podlaczone do dwoch.
Single-homed nie mialem okazji upgrade'owac ale tam chyba FEXy leca automatycznie razem z parentem.

ODPOWIEDZ