L3 over vPC DCI dla platformy N5K

Problemy i dyskusje z zakresu rozwiązań i technologii Data Center
Wiadomość
Autor
martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

L3 over vPC DCI dla platformy N5K

#1

#1 Post autor: martino76 »

Witam,

Czytam dokumentacje do Nexus 7.X link i widzę, ze od wersji 7.2 wspierany jest design gdzie mamy L3 peering dla topologii back-to-back vPC, co jest bardzo dobra wiadomością Figure 17.

Zerknąłem również w dokumentacje dla Nexus 5500 7.x ale nie widzę, by w dokumentacji było coś wspomniane na temat wsparcia dla takiej topologii.

Teraz moje pytanie do kolegów z Cisco :). Czy taki design jest wspierany na N5K i może macie jakieś info na ten temat, jeśli nie to czy jest to w roadmap dla tej platformy?

Pozdro,

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#2

#2 Post autor: xal »

Ale na N5K działa tak czy inaczej. Ze względu na osobny engine L3, w którym zatracana jest informacja o vPC jak pakiet tam trafia. Nie jest to co prawda to samo co w N7K (oficjalne wsparcie), ale działa.

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#3

#3 Post autor: martino76 »

xal pisze:Ale na N5K działa tak czy inaczej. Ze względu na osobny engine L3, w którym zatracana jest informacja o vPC jak pakiet tam trafia. Nie jest to co prawda to samo co w N7K (oficjalne wsparcie), ale działa.
Witam,

Nie widziałem nigdzie oficjalnego dokumentu, który by wspominał o wsparciu dla takiej topologii. Wiem, że dla N5K było już od dawna wsparcie dla L3 over vPC czego nie było do tej pory na N7K i co się pojawiła w wersji 7.2.

Myslalem, że back-to-back vPC z L3 dla N5K ma takie same restrykcje jak w przypadku N7K fajnie jak by Cisco to gdzieś opisalo 😃.

Pozdro,

ODPOWIEDZ