Cisco Nexus 1000v vs VMware vDS

Problemy i dyskusje z zakresu rozwiązań i technologii Data Center

Moderatorzy: mikrobi, aron, garfield, gangrena, Seba

Wiadomość
Autor
Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3477
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Cisco Nexus 1000v vs VMware vDS

#31

#31 Post autor: Kyniu » 13 maja 2017, 00:40

gangrena pisze:Ubiłoby to całą strategię wokół hybrid cloud
Jeden buzz word zastąpi inny buzz word. Jedną strategię zastąpi druga strategia. Wyskoczy taki chmurowy "czarny łabędź" [1] i może się okazać, że za rok albo dwa wszyscy z chmury będą wiać na potęgę. A może i nie. Kto to wie.


1. „The Black Swan: The Impact of Highly Impropable”. „Czarny łabędź” to w terminologii Taleba nieprzewidywalne zdarzenie o olbrzymim wpływie na rzeczywistość. To na przykład atak terrorystyczny na Word Trade Center z 11 września 2011 r. Taleb zwraca uwagę na bezużyteczność danych historycznych przy próbach przewidywania „czarnych łabędzi”.(...) „Czarne łabędzie” zdarzają się znacznie częściej, niż się powszechnie uważa. Taleb podaje przykład Edwarda J. Smitha kapitana Titanica, który w 1907 r. (na pięć lat przed katastrofą tego statku) mówił, że „w całym swoim zawodowym doświadczeniu nigdy nie miał do czynienia z żadnym wypadkiem, o którym warto by wspominać, wręcz nigdy na oczy nie widział wraku statku.” Problem z „czarnymi łabędziami” polega na tym, że ponieważ nie potrafimy ich przewidywać, to je w ogóle ignorujemy. Co sprawia, że narażamy się na większe ryzyko, niż gdybyśmy brali pod uwagę ich istnienie.
Always start with why do you need this?, not how will we do it?.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)

Awatar użytkownika
rack
wannabe
wannabe
Posty: 83
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:22

Re: Cisco Nexus 1000v vs VMware vDS

#32

#32 Post autor: rack » 15 maja 2017, 09:06

Fajnie by było tez usłyszeć jakas opinie spoza dzialu handlowego VMWare lub tez od kogos innego niz gangrena.

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2345
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

Re: Cisco Nexus 1000v vs VMware vDS

#33

#33 Post autor: gangrena » 15 maja 2017, 15:32

rack pisze:Fajnie by było tez usłyszeć jakas opinie spoza dzialu handlowego VMWare lub tez od kogos innego niz gangrena.
Zapytałeś się "Niestety nie słyszałem jeszcze technicznych argumentów. Jest na to jakis techniczny argument, czy to po prostu strategia handlowa?". Podałem argument techniczny, który nie pochodzi z działu handlowego. Myślałem, że podyskutujemy, a Ty wybrzydzasz. ;)
Teraz chcesz usłyszeć argument przeciw APIC sterującemu DVS od kogoś nie związanego z VMware. Musiałby to być klient, a takich wdrożeń za bardzo w PL nie ma. A jak jest, to nie na tym forum. Chyba, że chcesz poprzez skonstruowanie odwrotnego pytania usłyszeć zapewnienie, że nic się nie stanie APIC+VDS. To zapewne ktoś się taki znajdzie, ale będzie z kolei związany pośrednio lub bezpośrednio z Cisco. Dlatego dyskusje między vendorami lub ich wypowiedzi wbrew pozorom są bardzo przydatne. Można się dowiedzieć więcej, niż od klienta/użytkownika rozwiązania.

ODPOWIEDZ