UCS 5108 + Nexus5672UP + FC storage

Problemy i dyskusje z zakresu rozwiązań i technologii Data Center
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

#16

#16 Post autor: konradrz »

redhead pisze:Ale Brokejd i tak duzo traci jak sie go podepnie pod FI nawet w hostmode. Monitoringu nie ma i wgladu co sie dzieje w traffikiem i chyba tez inne funkcje brokejdowe cierpią.
Huh? Pierwsze słyszę.
BRCD widzi FIs jako "duże hosty z dużą ilością WWNów". Tylko i wyłącznie. Nie znam żadnej funkcji która przestaje działać na BRCD po podpięciu UCSa.

Awatar użytkownika
redhead
wannabe
wannabe
Posty: 99
Rejestracja: 19 lut 2009, 00:31

#17

#17 Post autor: redhead »

Hmmm moj storage team uwaza troche inaczej i dlatego nie chcieli nowego UCS podlaczac do brokejdowego fabrica. I teraz usuwamy tez UCS M1.
Oczywiscie dostalem jeszcze propagandowy dokument od brokejda
https://www.brocade.com/content/dam/com ... coe-wp.pdf

Bede musial poprosic o szczegoly. Szkoda czasu na C7000, ktore strasznie kuleją i po dwoch tygodniach mam juz ich dosc.

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

#18

#18 Post autor: konradrz »

redhead pisze:Hmmm moj storage team uwaza troche inaczej i dlatego nie chcieli nowego UCS podlaczac do brokejdowego fabrica. I teraz usuwamy tez UCS M1.
A sprawdzili sami (w labie), czy po prostu uwierzyli w to, co im koleś od sprzedaży powiedział?
(jedyne co mi wpada do głowy, to że musieliby - być może - zmienić fill-word, komendą 'portcfgfillword', dla tego portu - ale skoro FI nie jest słiczem, to na 95% nawet tego by nie robili)
redhead pisze:Oczywiscie dostalem jeszcze propagandowy dokument od brokejda
https://www.brocade.com/content/dam/com ... coe-wp.pdf
Ach, ten dokument :)
Po prawdzie, taki niedopracowany trochę. Koleś po prostu nie rozumiał jaka jest różnica między Brokejdowym trunkiem (z licencją "spray frame over ports") vs standardowy nielicencjonowany Ciscowy port-channel (single flow on single cable).
Ale, co ja się będę rozpisywał. Tutaj masz jeden (wyczerpujący) opis, tutaj inny (od gościa z WWT, które jest dystrybutorem zarówno CSCO jak i BRCD), i wreszcie od weganina (dobrze, że nie cyklisty)

ODPOWIEDZ