vFC binding fizyczny interfejs czy port-channel

Problemy i dyskusje z zakresu rozwiązań i technologii Data Center
Wiadomość
Autor
martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

vFC binding fizyczny interfejs czy port-channel

#1

#1 Post autor: martino76 »

Witam,

Szybkie pytanko odnośnie vFC, zastanawiam się jak powinno przypisywać się taki interfejs a mianowicie do fizycznego linku czy maze do port-channel.

Jeśli mam taka topologie jak poniżej to osobiście bym przypisał vFC do vPC port-channel, bo i tak VLAN-y dla FCoE są mapowane tak by zapewnić VSAN A i VSAN B

Obrazek

Dokumentacja mówi cos takiego
The binding is to a physical Ethernet interface (when the converged network adapter (CNA) is directly connected to the Cisco Nexus device), a MAC address (when the CNA is remotely connected over a Layer 2 bridge), or an EtherChannel when the CNA connects to the Fibre Channel Forwarder (FCF) over a virtual port channel (vPC)
Ja to rozumiem tak, ze jeśli mam serwer podpięty do N5K za pomocą vPC to przypinam vFC własnie do port-channel, a w przypadku kiedy mam server podłączony bezpośrednio do N5K bez vPC (np NIC teaming) to wtedy przypinam vFC do fizycznego linku.

Czy w sytuacji takiej jak na załączonym obrazu podepnę vFC do port-channel, będzie to miało wpływ na zachowanie FCoE, czy raczej nie ma to żadnego znaczenia.

Pozdro,

ODPOWIEDZ