CCNA/CCxP i ksiazki [kupie]

kupie, sprzedam itp
Wiadomość
Autor
strusiu
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 09 lis 2006, 22:19
Lokalizacja: Warsaw

#16

#16 Post autor: strusiu »

kt pisze: Są wersje z obsługą vlanów mieszczące się na 8MB flash, kiedyś z takiego korzystałem akurat... (była to chyba wersja 12.1 w feature-set IP PLUS, jak dobrze pamiętam).
Ja się sugerowałem tymi informacjami:
http://www.cisco.com/en/US/products/hw/ ... 921e4.html
I żeby odpalić tą wersję ładowałem z TFTP'a.
Ludzie są nieodzownie szaleni, iż nie być szalonym znaczyłoby być szalonym innym rodzajem szaleństwa - Blaise Pascal

Awatar użytkownika
Sindar
wannabe
wannabe
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2006, 20:37
Lokalizacja: Wrocek

#17

#17 Post autor: Sindar »

strusiu pisze: Mi się zeszło z miesiąc czasu zanim znalazłem jakąś ofertę, która była dla mnie
powiedzmy "atrakcyjna"- i jestem zadowolony bo kompletując sprzęt jeden po drugim
napotkałem się na szereg problemów, które trzeba było jakoś rozwiązać,
a chyba o to chodzi, żeby się czegoś na sprzęcie nauczyć :)
I zgadzam się, że wybór oferty jest trudny - szczególnie gdy na początku nie miałem
zielonego pojęcia czego tak na prawdę powinienem szukać - wtedy przyszło na pomoc
forum ccie.pl :)

Według mnie 2610 - bo możliwości do ceny wychodzą chyba najlepiej, XM czy 2620 są już 3,4x droższe. Tak samo 2900. Na tych pudełkach zrobisz wszystko z CCNA.
miesiac czas mowisz :wink:
Wiem, ze z czasem sie naucze .. ale jak narazie to ... :wink:
a co powiesz o routerku 2509 , max flash i ram.. ? ze wszystkimi kablami itd..

Awatar użytkownika
LukaszM
wannabe
wannabe
Posty: 408
Rejestracja: 20 lis 2005, 18:39
Lokalizacja: Radom/Wroclaw

#18

#18 Post autor: LukaszM »

Router z serii 2509 bedzie dosyć drogi ok 500-600zł.
Jego głównym zastosowaniem jest praca jako terminal serwer, cyli podłączasz do niego za pomocą ośmiorniczki console z innych routerów.
Jeżeli masz kilka routerów to możesz się w niego zaopatrzyć, ułatwi ci to znacznie zarządzanie.
Jeśli nie masz jeszcze żadnego sprzętu to go nie kupuj, bo jednak jest to jakiś wydatek, a wskazaną sumę można spozytkować w lepszy sposób :D .
Zacznij na początku od 3 routerów tj. 3x2500 lub 3x2600, bo na poziomie CCNA spokojnie ci wystarczą.
Ofert w dobrych cenach szukaj na allegro lub ebay.de.
"....Inwestowanie w wiedzę daje największe dywidendy."

Awatar użytkownika
karmazynowy
wannabe
wannabe
Posty: 82
Rejestracja: 11 gru 2005, 19:58
Lokalizacja: Radom

#19

#19 Post autor: karmazynowy »

Na początek
3x2610 + seriale + kabelki okolo 1100-1200 zalezy od promocji :wink: (oczywiscie nie beda to oferty z maksymalna iloscia pamieci)
jesli nie mozesz dolozyc kasy to 3x25xx (tylko bez token ringa)
jak dozbierasz kasy to trzeba dokupic 2 switche
najlepiej 2950 (ceny od 800 szt) ale rownie dobrze sprawdzaja sie 2912,2924 w wersi EN(400 szt)
i na koniec cos z serii 2500 jako switch FR
Z tym labikiem spokojnie zrobisz CCNA i bedzie sie nadawal do dalszej rozbudowy pod CCNP

Awatar użytkownika
FrozenShadoow
wannabe
wannabe
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2005, 23:06

#20

#20 Post autor: FrozenShadoow »

Witam,
Na poczatek oczywiscie wystarcza Ci ze 3 routeru serii 2500, ale tylko na poczatek, wiec proponuje zakup odrazu ze 3 routerów serii 2600, bo np na nich da sie wykonac trunki a np na 2500 tego nie da sie zrobic. Reasymujac 3x2600 i switch EN spokojnie wystarczy do CCNA a w pozniejszym okresie do CCNP.
Nie wyrażaj małej rzeczy w wielu słowach, lecz wielką w niewielu

Awatar użytkownika
Sindar
wannabe
wannabe
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2006, 20:37
Lokalizacja: Wrocek

#21

#21 Post autor: Sindar »

ps: a co myslicie o takich ofertach : http://www.allegro.pl/item177881383_cis ... asetx.html

no oczywiscie wiem,ze lepiej kupic 2950..
z ciekawosci sie pytam :)

ps: poniewaz dopiero zaczna mi sie switche .. wiec moje pytanie co oznaczaja te "wersje EN" XL,EI,WS itd :wink:

Awatar użytkownika
glowas
wannabe
wannabe
Posty: 320
Rejestracja: 28 lip 2005, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#22

#22 Post autor: glowas »

Sindar pisze: ps: poniewaz dopiero zaczna mi sie switche .. wiec moje pytanie co oznaczaja te "wersje EN" XL,EI,WS
Wykaż trochę inicjatywy własnej i poszukaj w sieci, wszystko jest na cisco.com/google.pl.
Pierwszy przykład:
http://www.cisco.com/en/US/products/sw/ ... .shtml#t14
Dalej chyba możesz poszukać sama, prawda?
Marcin

Awatar użytkownika
Sindar
wannabe
wannabe
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2006, 20:37
Lokalizacja: Wrocek

#23

#23 Post autor: Sindar »

heheh sorry....
:oops:

Nie mam zwyczaju sie pytac ,ale to forum jest bardzo przyjazne , ze wole tu zadac pytanie niz google :P

W sumie pierwsze takie forum :?

ok juz sie nie narzucam, dzieki

Zablokowany