CCSP SNRS - jest nowa książka

kupie, sprzedam itp
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
śniegu
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2005, 23:26
Lokalizacja: Warszawa

CCSP SNRS - jest nowa książka

#1

#1 Post autor: śniegu »

Witam :)

Jestem stosunkowo nowy jeśli chodzi o ccie.pl. Tzn. od jakiegoś czasu obserwuję i czytam. Teraz postanowiłem sam coś napisać :)

Mianowicie, własnie wyszła nowa ksiązka do CCSP SNRS :) Ta do Pixów będzie, o ile się nie mylę dopiero w kwietniu 2006 :(

Ogólnie rzecz biorąc, jestem zwolennikiem książek w.w. wydawnictwa, szczególnie po nauce do CCNA, kiedy to odpowiednie ksiażki bardzo pomogły mi osiągnąć mój cel. Aktualnie zgłębiam tajniki security i tak, jak poprzednio, chciałbym pouczyć się z odpowiednich książek. I tu pojawiają się wątpliwości i pytania.

Czy ktoś już coś kupował bezpośrednio z Cisco Press?
I w ogóle jakie macie zdanie na temat wchodzenia w posiadanie książek tą drogą?
A może znacie inną, lepszą drogę? Może jakieś zbiorowe zamówionko dla chętnych? :)
A może polecacie starą ksiązkę do NFS?
Mimo iż jej zawartość trochę rozmija się z nowym kursem NS, zawiera one przecież sporą dawkę wiedzy z dziedziny security.

Pełen wątpliwości czekam na wyczerpujące komentarze ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#2

#2 Post autor: em_er »

co do zakresu wiedzy to napewno byloby korzystniej przeczytac aktualną wersje.

z czesci fajerłolowej zmienia sie soft na 7.0 oraz dochodzi ASA, a do części routerowej dochodzi Securing networks with switches...

pomysl o aktualnej ksiazce, ewentualnie CNAP i curriculum

Awatar użytkownika
śniegu
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2005, 23:26
Lokalizacja: Warszawa

#3

#3 Post autor: śniegu »

Tzn. w ogóle to jestem na kursie NS :) od jakiegoś czasu. Niemniej jednak chciałbym się podeprzeć książką, bowiem wydawnictwa Cisco Press są naprawdę niezłe.
Dzięki za opinię - utwierdziła mnie w przekonaniu, że trzeba jakoś zdobyć najnowszą ksiązkę. Tylko nie za bardzo mam pomysł jak i nie jestem przekonany czy ściąganie jej ze Stanów na własną rękę to dobry pomysł.

Awatar użytkownika
krisator
wannabe
wannabe
Posty: 446
Rejestracja: 06 maja 2005, 18:35

#4

#4 Post autor: krisator »

ja bede w styczniu kupowal w berlinie pozycje do SNRS, koszt ok. 58 Euro, a wiec w porownaniu ceny ksiazki w cisco press + $25 shiipping do polski - wychodzi pi razy drzwi oplacalnie, a i mniej bedzie trzeba czekac...bo sie pojedzie i kupi 8)

poza tym jest juz dostepna nowa wersja Flash Cards do CCSP uwzgledniajaca zmiane certyfikacji, koszt ok. 70 Euro.

na reszte nowych pozycji niestety trzeba czekac...

pozdro.

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#5

#5 Post autor: em_er »

Tzn. w ogóle to jestem na kursie NS od jakiegoś czasu
a masz juz nowe curriculum czy jeszcze to poprzednie do SECURE'a i CSPFA?

Awatar użytkownika
gaph
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 419
Rejestracja: 23 lip 2004, 21:16
Lokalizacja: Wrocław, Polska
Kontakt:

#6

#6 Post autor: gaph »

em_er pisze:
Tzn. w ogóle to jestem na kursie NS od jakiegoś czasu
a masz juz nowe curriculum czy jeszcze to poprzednie do SECURE'a i CSPFA?
Przecież śniegu pisze że chodzi na kurs NS. Czy to nie jest zrozumiałe?
| Few people know what actually goes on in the CCIE Lab, it's shrouded in mystery |
| and of course there's the NDA. | Sometimes our friends go to the lab |
| and return CCIEs. | Sometimes they don't return at all. |

Awatar użytkownika
śniegu
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2005, 23:26
Lokalizacja: Warszawa

#7

#7 Post autor: śniegu »

ja bede w styczniu kupowal w berlinie pozycje do SNRS
Rozumiem, że jest to propozycja :)
Jeśli tak , to niewykluczone, że skorzystam. Chciałbym się jednak upewnić, że o chodzi nam o tę samą książkę -> http://www.ciscopress.com/title/1587201534
Nie jestem pewien, ale chyba nie ma innych do SNRS. Tak czy siak, przezorny zawsze ubezpieczony ;)
Przecież śniegu pisze że chodzi na kurs NS
Nic dodać, nic ująć ;)

Awatar użytkownika
krisator
wannabe
wannabe
Posty: 446
Rejestracja: 06 maja 2005, 18:35

#8

#8 Post autor: krisator »

potwierdzam, nie widze przeszkod zeby wziac 2 i podeslac jedna koledze jesli bylby chetny, ale to w styczniu dopiero 8)

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#9

#9 Post autor: em_er »

gaph po co ta ironia????

zrozumiale jest, jak najbardziej, cieżko tego nie zrozumieć.

ale nie jest to jednoznaczna odpowiedź na moje pytanie, niestety...

nie wiem gdzie jesteś instruktorem ale niestety nie wszytskie akademie działają tak wzorcowo jak twoja. znam 2 z mojego miasta które prowadza kurs na starym curriculum.

czy moje pytanie jest bardzo dziwne w tym układzie?

EDIT: no chyba ze wlasnie wszystkie akademie uzywaja jeszcze starego curriculum i NS jest jednoznaczne z SECURE i CSPFA :) Jesli tak to moje pytanie faktycznie bylo zbedne, jednak nie wydaje mi sie ze to obowiazek wiedzieć jakich materiałów używa sie obecnie w akademiach ;)

Awatar użytkownika
krzysiek
inner circle
inner circle
Posty: 493
Rejestracja: 28 maja 2004, 23:23
Kontakt:

#10

#10 Post autor: krzysiek »

ej Panowie - spokojnie...

slowo wyjasnienia:

jesli chodzi o network security - to panuje tu pewien balagan. glowna/ogolna nazwa kursu to od poczatku Network Security badz w skrocie Security (analogia do CCNA) - ale fizyczna realizacja kursu do wersji 1.2 nazywala sie Fundamentals of Network Securiity czyli FNS (analogia do CCNA ver. 3.11). slowo Fundamentals zostalo usuniete, gdyz nie odzwierciedlalo poziomu kursu - Fundamentals - brzmi jak podstawy, a jest to kurs zaawansowany. stad ta zmiana.

czesc akademii w Polsce prowadzi kurs wg starego programu. kurs jest naprawde trudny i sadze, ze czesc akademii IMHO po prostu idzie na latwizne. analogia do CCNA ver.3 - czesc akademi wprowadzila te wersje dopiero po roku od premiery - czyli na jesieni 2004!

wnioski: warto zwracac na wersje kursu (tu NSv2), liczbe jego czesci (tu 2) i liczbe godzin (ok. 110-140 na caly kurs).

śniegu piszac NS - napisal niejednoznacznie- gdyby podal NSv2 wszystko byloby w 100% jasne.

a tak BTW: em_er - a jakim miescie mowisz?

Awatar użytkownika
krzysiek
inner circle
inner circle
Posty: 493
Rejestracja: 28 maja 2004, 23:23
Kontakt:

Re: CCSP SNRS - jest nowa książka

#11

#11 Post autor: krzysiek »

śniegu pisze: A może polecacie starą ksiązkę do NFS?
Mimo iż jej zawartość trochę rozmija się z nowym kursem NS, zawiera one przecież sporą dawkę wiedzy z dziedziny security.
stara ksiazka do FNS - jest do wersji 1.1 kursu. o ile do 1.2 dalo sie ja jeszcze jakos przelknac to do NS 2 jest mocno leciwa. chodzi tu ficzery PIX OS 7.0 i IOS 12.3T oraz pewna zmiana filozofii Cisco na bezpieczenstwo - samo-broniace sie sieci ;). poza tym ksiazka do FNS jest kalka 1:1 materialow kursowych. oczywiscie warto cos takiego miec zeby oszczedzac wzrok, ale obecnie jest to strata kasy. ale jesli ktos juz ja ma - to oprocz curricullum do NS2 (i pewnie po drodze do FNS 1.2) warto moze jeszcze przejrzec to: Cisco ASA: All-in-One Firewall, IPS, and VPN Adaptive Security Appliance - Jazib Frahim, Omar Santos; Publisher: Cisco Press; Pub Date: October 14, 2005 ISBN: 1-58705-209-1 Pages: 840 - http://www.ciscopress.com/title/1587052091 . ksiazka daje spojrzenie na PIX OS 7.0 i opowiada czym sie rozni ASA od PIXa co sie przyda pod katem Cisco SNPA (642-522) - Securing Networks with PIX and ASA (czyli nastepnika CSPFA)

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#12

#12 Post autor: em_er »

fachowa odpowiedz ;)

krzysiek odpowiem na PM z roznych wzgledow

Awatar użytkownika
sebu
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 843
Rejestracja: 03 cze 2005, 02:08
Lokalizacja: Warsaw, Poland
Kontakt:

Re: CCSP SNRS - jest nowa książka

#13

#13 Post autor: sebu »

krzysiek pisze:
śniegu pisze: A może polecacie starą ksiązkę do NFS?
Mimo iż jej zawartość trochę rozmija się z nowym kursem NS, zawiera one przecież sporą dawkę wiedzy z dziedziny security.
stara ksiazka do FNS - jest do wersji 1.1 kursu. o ile do 1.2 dalo sie ja jeszcze jakos przelknac to do NS 2 jest mocno leciwa. chodzi tu ficzery PIX OS 7.0 i IOS 12.3T oraz pewna zmiana filozofii Cisco na bezpieczenstwo - samo-broniace sie sieci ;). poza tym ksiazka do FNS jest kalka 1:1 materialow kursowych. oczywiscie warto cos takiego miec zeby oszczedzac wzrok, ale obecnie jest to strata kasy. ale jesli ktos juz ja ma - to oprocz curricullum do NS2 (i pewnie po drodze do FNS 1.2) warto moze jeszcze przejrzec to: Cisco ASA: All-in-One Firewall, IPS, and VPN Adaptive Security Appliance - Jazib Frahim, Omar Santos; Publisher: Cisco Press; Pub Date: October 14, 2005 ISBN: 1-58705-209-1 Pages: 840 - http://www.ciscopress.com/title/1587052091 . ksiazka daje spojrzenie na PIX OS 7.0 i opowiada czym sie rozni ASA od PIXa co sie przyda pod katem Cisco SNPA (642-522) - Securing Networks with PIX and ASA (czyli nastepnika CSPFA)
a ja mysle ze warto przeczytac i starego FNS-a... jak sam krzysiek mowiles... wiekszosc srodowisk produkcyjnych pixOS-a 7.0 jeszcze na oczy nie widzialo i pewnie szybko nie zobaczy, zatem znajomosc starszej filozofii tez moze okazac sie cennym nabytkiem, mimo iz z samymi egzaminami certyfikacyjnymi moze to miec malo wspolnego...

no i druga strona medalu: franek pix pod biurkiem nie lyka jeszcze skladni z 7.0 :)
Jesteś ambitnym inżynierem i szukasz ciekawych projektów? Zapraszamy do współpracy w ramach NetFormers (stałej i projektowej). Info na PRV.

Work: http://netformers.pl
Linked-in: http://www.linkedin.com/in/strzelak

Awatar użytkownika
krzysiek
inner circle
inner circle
Posty: 493
Rejestracja: 28 maja 2004, 23:23
Kontakt:

Re: CCSP SNRS - jest nowa książka

#14

#14 Post autor: krzysiek »

oczywiscie, ze warto wiedziec wiecej i nie wycofuje sie z tego powiedzialem o srodowiskach produkcyjnych :). chodzi mi jedynie o przygotowanie sie pod katem certu i doboru literatury. latwiej bedzie skonfigurowac pix 7.0x jak znasz 6.3.x, ale nie na odwrot.

Awatar użytkownika
śniegu
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2005, 23:26
Lokalizacja: Warszawa

#15

#15 Post autor: śniegu »

Reasumując:

1. FNS - opcjonalnie (jak trafi się okazja)
2. SNRS - obowiązkowo (im szybciej, tym lepiej) :)
3. czekamy do kwietnia na książkę do PIX'ów

Dzięki wszystkim za komentarze i wyjaśnienia :)

Zablokowany