ksiazki CISCOPRESS

kupie, sprzedam itp
Wiadomość
Autor
horhe358
wannabe
wannabe
Posty: 171
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:04
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#31

#31 Post autor: horhe358 »

luka pisze:no z lekka kosmicznie - zastanawiam sie czy brac czy jakos online zamawiac
ile mniej wiecej wychodzi za ta ksiazke z amazona razem z shippingiem do PL?
Mnie skasowali w sumie niecale 47$. Tyle ze wzialem standard shipping, wiec pewnie poczekam jeszcze z tydzien-dwa (wyslali 25 maja). Ale - jak sie komus nie spieszy, to cena imho dobra.

pozdr.Pawel

Awatar użytkownika
simer
wannabe
wannabe
Posty: 337
Rejestracja: 12 kwie 2005, 00:40

#32

#32 Post autor: simer »

Paulus pisze:Za to mozna usiasc w fotelu i spokojnie przejrzec najnowsze ksiazki (calkiem szybko je maja).
To tak jak w Bordersie (siec) w uk. Ja jednak kupuje i polecam http://www.compman.co.uk. Ta ksiazka akurat kosztuje GBP29 (Odom 2nd ed.).

Ciekaw jestem ile ta ksiazka kosztuje po przesylce i ze wszystkimi znizkami bezposrednio w CP ? (wiem ze jest klubowa znizka ale mowa tu jeszcze byla o innego rodzaj discountach i troche sie zamieszalem)- - z wyliczenia 40% wyszlo mi $60 - 40% = $36 +przesylka ($ 9 jak ktos napisal) = $45 (GBP 25). Myle sie ? Jakies clo na to ?
pozdrawiam
Szymon

"It's always a long day, 86,400 won't fit into a short."

Paulus
CCIE
CCIE
Posty: 241
Rejestracja: 04 cze 2005, 18:23

#33

#33 Post autor: Paulus »

9$ tylko z amazon.com. 5 GBP z amazon.co.uk ale tu cena ksiazki jest wyzsza. Wg Ciscopressu i bookpool polska w europie nie lezy i przesylka wychodzi 25$. Jezeli przesylka idzie na wyspy to Ciscopress policzy tez 9$, ale rzad sciagnie ok. 30% podatku (ciscopress wysla tylko kurierem i podatek placi sie zawsze, amazon standart to wysylka zwykla poczta i jest szansa ze celnik pudelka nie otworzy). Zreszta mi wypada juz kupowac tylko u pracodawcy :-).

Awatar użytkownika
simer
wannabe
wannabe
Posty: 337
Rejestracja: 12 kwie 2005, 00:40

#34

#34 Post autor: simer »

Paulus pisze:9$ tylko z amazon.com. 5 GBP z amazon.co.uk ale tu cena ksiazki jest wyzsza. Wg Ciscopressu i bookpool polska w europie nie lezy i przesylka wychodzi 25$. Jezeli przesylka idzie na wyspy to Ciscopress policzy tez 9$, ale rzad sciagnie ok. 30% podatku (ciscopress wysla tylko kurierem i podatek placi sie zawsze, amazon standart to wysylka zwykla poczta i jest szansa ze celnik pudelka nie otworzy). Zreszta mi wypada juz kupowac tylko u pracodawcy :-).
Czyli z tego wynika ze nie oplaca sie kupowac bezposrednio w Cisco Press z wysp bo wychodzi to samo albo i drozej a czeka sie duzo dluzej. To przynajmniej nie bede sie juz zastanawial jak tutaj tocza sie rozmowy o 50% znizkach bezposrednio w CiscoPress. To juz moge spac spokojnie :mrgreen:
pozdrawiam
Szymon

"It's always a long day, 86,400 won't fit into a short."

Paulus
CCIE
CCIE
Posty: 241
Rejestracja: 04 cze 2005, 18:23

#35

#35 Post autor: Paulus »

Wychodzi na to ze najlepiej jest z Amazon.com oczywiscie (jest szansa ze sie nie zaplaci podatku) albo Amazon.co.uk (troszke drozej ale napewno nie zaplacisz podatku). Zamawiajac z www.ciscopress.com zaplacisz 30% podatek na bank. Wez tez pod uwage ze cena na Amazonie jest czesto taka sama jak w Ciscopressie z 35% znizka.

Awatar użytkownika
digit
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 19 maja 2005, 22:05

#36

#36 Post autor: digit »

Paulus pisze:Wychodzi na to ze najlepiej jest z Amazon.com oczywiscie (jest szansa ze sie nie zaplaci podatku) albo Amazon.co.uk (troszke drozej ale napewno nie zaplacisz podatku). Zamawiajac z www.ciscopress.com zaplacisz 30% podatek na bank. Wez tez pod uwage ze cena na Amazonie jest czesto taka sama jak w Ciscopressie z 35% znizka.
hmm... przeciez podatku na ksiazki z us nie ma, albo mam zle informacje.
Tak w ogole, bede bral ksiazki, takze jezeli ktos chce cos, niech mi da znac na pm, cena = amazon - per shipment. czyli tak z 15zl taniej wyjdzie. Bedzie trzeba jednak czekac ok. 4-8tyg. od teraz, bo tak jakos bede zamawial. Wiec jak komus sie nie spieszy + najlepiej zeby mieszkal krakow i okolice (takto wysylka jeszcze z pl dojdzie) to moge wziac.
pozdrawiam
DIGIT

horhe358
wannabe
wannabe
Posty: 171
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:04
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#37

#37 Post autor: horhe358 »

Muszę przyznać, że amazon całkiem sprawnie działa. Właśnie dostałem przesyłkę - wysłali ją 25.05 standard shipping - doszła dzisiaj. Czyli jakieś 10 dni za 9$ to naprawdę niezłe tempo zwłaszcza, że przewidywany termin był na 13-17.06.

pozdr.Paweł

pawel1025
wannabe
wannabe
Posty: 63
Rejestracja: 23 kwie 2006, 16:23
Lokalizacja: Olsztyn

#38

#38 Post autor: pawel1025 »

Ja tez zdecydowanie polecam amazon.com zamawailem juz u nich nie jedna ksiazke i zadnego podatku nie placilem(standard shipping).Zamowienie dochodzi szybciej niz wyliczony przez nich czas dostawy nawet do zabitej dziury:-)
Koszt wyslki w amazon.com czy tez ciscopress zalezy wylacznie o ilosci zamawainych pozycji (item), np.zamawiajac ccnp certification libraby ktory sklada sie z 4 ksiazek(waga 11 pounds) placisz tyle samo co za byle ksiaze niezaleznie od jej wagi.
I tak:
amazon.com - shipping costs ; 1 item -1 pozycja
- standard shipping 9-36 days - $8.98
- espedited shipping 6-22 days- $12.98
- priority courier 2-4 days $35.98
za kazdy dodatkowa pozycje w naszym zamowieniu trzeba doliczyc $4,5 do podanych wyzej stawek.
ciscopress.com
tylko international shipping 3-7 days
1 item- $25
2 item - $35
3 item - $45 i tak dalej.
oczywiscie czas dostawy to podane dni robocze.
reasumujac najtaniej wychodzi zamowic za wielkiej wody w amazon.com.tym bardziej iz kurs dolara jest slabiutki a nasza zlotowa dobrze stoi i po przeliczeniu wychodzi o polowe taniej niz zamawianie z polskich ksiegarni internetowych gdzie i tak trzeba czekac przewaznie 4 tygodnie zanim sciagna dana ksiazke.Odradzam zamawianie w europejskich filiach amazon(niemcy,uk) gdzie paradoksalnie koszt ksiazki i wysylki tej samej pozycji jest sporo drozszy.A co smieszniejsze zamawiajac z US i tak wysylaja ci ksiazke z fili najblizej kraju z ktorego zamawiasz w naszym przypadku niemcy.
Tak bylo w moim przypadku jak zamawialem z amazon.com,moze ktos ma inne doswiadczenia....?
zachecam do kupowania w amazon.com i ciscopress tym bardziej iz akceptuja nasze karty inteligo i mbank.
pozdrawaim

Paulus
CCIE
CCIE
Posty: 241
Rejestracja: 04 cze 2005, 18:23

#39

#39 Post autor: Paulus »

digit pisze: hmm... przeciez podatku na ksiazki z us nie ma, albo mam zle informacje.
DIGIT
Do Polski podatku nie ma, ale kolega Simer chyba pytal o wyspy brytyjskie. Tam wysylka z Ciscopressu tez ok 9$ ale prawie napewno zaplaci sie ok. 30% custom tax (towar zakupiony poza unia). Ciscopress wysyla firmami kurierskimi, ktore same zglosza ten podatek. Amazon podobno wysyla zwykla poczta i jest spora szansa ze celnik ominie twoja paczke. Gdybym mieszkal w UK to zamawial bym w amazon.co.uk, mieszkam w Irlandii to wole z amazon.com. Przesylka z UK do Irlandii kosztuje drozej niz ze stanow.

Awatar użytkownika
digit
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 19 maja 2005, 22:05

#40

#40 Post autor: digit »

Paulus pisze: Do Polski podatku nie ma, ale kolega Simer chyba pytal o wyspy brytyjskie..
Aha, no tak. Jak sie czyta polskie forum to sie mysli, ze wszyscy ktorzy pisza o sciaganiu z wysp czy sciaganiu z jakichs *.co.uk sklepow to mysla o sciaganiu do Polski :). Nie czytalem dokladnie.

Awatar użytkownika
vnull
Site Admin
Site Admin
Posty: 116
Rejestracja: 22 lut 2006, 20:13
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#41

#41 Post autor: vnull »

ktos juz dostal ksiazeczki ?

Awatar użytkownika
luka
wannabe
wannabe
Posty: 323
Rejestracja: 14 lut 2005, 12:58

#42

#42 Post autor: luka »

ja jeszcze nie

Awatar użytkownika
simer
wannabe
wannabe
Posty: 337
Rejestracja: 12 kwie 2005, 00:40

#43

#43 Post autor: simer »

A to jeszcze taka kwestia zeby nie smiecic nowym watkiem - czy istnieje jakies miejsce oprocz tego mowiace o tym jakie ksiazki zostana raczej zupdatowane i ponownie wydane niz to co nowego zostanie w najblizszej przyszlosci wydane ? Pytanie sie wzielo z popatrzenia na ksiazki do CCDx i tego ze spory czas nie byly odswiezane (czy moze jest to polaczone ze zmianami w egzamach samych w sobie i wtedy wychodza update i raczej trzeba sledzic co sie z egzamami dzieje ?).
pozdrawiam
Szymon

"It's always a long day, 86,400 won't fit into a short."

stefanx
wannabe
wannabe
Posty: 314
Rejestracja: 24 mar 2005, 16:08
Lokalizacja: Zurych

#44

#44 Post autor: stefanx »

wlasnie zakupilem z Amazon.com:
CCNA Official Exam Certification Library (Exam #640-801), 2nd edition za $37.77 + $8.98 S&H


heh zastanawialem sie jakim cudem zdejma kase z mojej VISY (Inteligo) jak nie bylo pola w formularzu o kod CVV/CVC. Przed chwilka przyszedl jednak sms z banku ze zdjeli sobie :|


zobaczymy ile przesylka potrwa ;)

Awatar użytkownika
digit
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 19 maja 2005, 22:05

#45

#45 Post autor: digit »

Dla zainteresowanych. Książki do CCNA wreszcie doszly.

Zablokowany