[pytanie] czy ktos z was kupowal cos z www.ciscokits.com

kupie, sprzedam itp
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kamyk
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 04 kwie 2007, 22:23
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin
Kontakt:

[pytanie] czy ktos z was kupowal cos z www.ciscokits.com

#1

#1 Post autor: Kamyk »

Witam,

Na wstepie sie przedstawie :) Nazywam sie Kamyk i pochodze z Bydgoszczy/Szczecina. Od dluzszego czasu (czyt. ponad rok) czytam forum, jednak jakos nie mialem potrzeby wczesniej sie rejestrowac ;)

Mam pytanie: czy ktokolwiek z forum kupowal sprzet na http://www.ciscokits.com ?

Interesuje mnie koszt przesylki i rowniez oplacalnosc tej przyjemnosci.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
lukas_da
inner circle
inner circle
Posty: 442
Rejestracja: 07 lut 2005, 13:15
Lokalizacja: Katowice

Re: [pytanie] czy ktos z was kupowal cos z www.ciscokits.com

#2

#2 Post autor: lukas_da »

Kamyk pisze:
Interesuje mnie koszt przesylki i rowniez oplacalnosc tej przyjemnosci.

Pozdrawiam
na allegro kupisz taniej nie mowiac juz o kosztach transportu.

Kiedys na tym forum byl pomysl aby zawawiac od nich ale to bylo w czasach jak goly 2610 po okazyjnej cenie byl na allegro za 600zl
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2007, 10:35 przez lukas_da, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kamyk
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 04 kwie 2007, 22:23
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin
Kontakt:

#3

#3 Post autor: Kamyk »

Tak tez myslalem :)

Ale wolalem zapytac. Spodobal mi sie u nich stojak 12U (http://www.ciscokits.com/cube/index.php ... oductId=84).

Dlatego pytalem :)

Pozdrawiam

Ps. W ktorym miejscu na forum (bo nie znalazlem) mozna poruszyc temat sprzetu? Routerow, switchy czy tez np. szaf :) Interesuje mnie czy ktos wykorzystuje np. takie stojaki? Czy sami ludzie robia? Czy tez kupuja cale szafy?

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#4

#4 Post autor: Kyniu »

Kamyk pisze:W ktorym miejscu na forum (bo nie znalazlem) mozna poruszyc temat sprzetu? Routerow, switchy czy tez np. szaf :) Interesuje mnie czy ktos wykorzystuje np. takie stojaki? Czy sami ludzie robia? Czy tez kupuja cale szafy?
A kto by takie rzeczy sam robił? To nie kącik miłośników DIY ;-)

Kyniu

Awatar użytkownika
Kamyk
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 04 kwie 2007, 22:23
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin
Kontakt:

#5

#5 Post autor: Kamyk »

Kyniu pisze: A kto by takie rzeczy sam robił? To nie kącik miłośników DIY ;-)
No ale zawsze taniej wychodzi :) A nie warto chyba stawiac gdzie popadnie sprzet :)

No ale rozumiem ze nie ma takiego zwyczaju :)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#6

#6 Post autor: Kyniu »

Kamyk pisze: No ale zawsze taniej wychodzi :) A nie warto chyba stawiac gdzie popadnie sprzet :)
No ale rozumiem ze nie ma takiego zwyczaju :)
Cóż, może i ja mam zboczenie bo pracuje w firmie dystrybutorsko-resellerskiej więc jak coś potrzebuje to telefon do działu sprzedaży z prośbą o przesunięcie towaru na potrzeby wewnętrzne i idę zabrać sobie co mi potrzebne z magazynu.

Ale jest inny aspekt sprawy. Często pojawia sie dyskusja o pensjach, o tym czy dana płaca to mało czy dużo, i tak dalej. Otóż pensja jest taka ile wart jest pracownik dla firmy. Jeśli np. posiadacz CCNP siedzi i sam sobie zarabia kabelki krosowe to on siłą rzeczy dużo nie zarobi bo to może robić pracownik fizyczny za 1 kPLN miesięcznie. Gdyby mnie szef złapał na takiej czynności to za pierwszym razem są dwie możliwości. Gdyby miał dobry dzień to by mnie wyśmiał, jakby miał zły to by opierdolił. Ale za drugim razem stwierdziłby że marnuje czas i za ten dzień mi nie da wypłaty. I w sumie ma rację. Bo jestem dla niego zbyt drogim pracownikiem bym tracił czas na pierdoły.

Kyniu

Awatar użytkownika
Kamyk
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 04 kwie 2007, 22:23
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin
Kontakt:

#7

#7 Post autor: Kamyk »

Zgadzam sie z Toba, jednak mi chodzilo o zupelnie cos innego. To ze w pracy posiadam dany sprzet i do tego szafy itp. itd. nie znaczy ze w domu mam na to miejsce i dodatkowa kase, na to zeby sobie szafe kupowac :) Dlatego pytalem sie czy ktos mial pomysla na ustawienie sprzetu.
Racje masz tez jesli chodzi o strate czasu w pracy na takie sprawy i z szefami ktorzy mieli by takie podejscie. Nie dziwie sie tez im ze nie chca placic specjalistom/inzynierom za takie marnotrastwo czasu/pieniedzy.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
lukas_da
inner circle
inner circle
Posty: 442
Rejestracja: 07 lut 2005, 13:15
Lokalizacja: Katowice

#8

#8 Post autor: lukas_da »

masz 2 opcje albo szafa, stojak albo biurko, podloga. Co do szaf np 42U to jakos nie wyobrazam sobie postawic czegos takiego w domu, juz predzej stojak. Mialem kiedys nawet zajawke na wyprodukowanie takiego stojaka z mozliwoscia rozsuwania, ale jak zrobilem wycene to srednio oplacalna zabawa. No chyba ze zrobi sie tego z 100szt.

Awatar użytkownika
Kamyk
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 04 kwie 2007, 22:23
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin
Kontakt:

#9

#9 Post autor: Kamyk »

No wlasnie o takim stoajku mowie :)

Szafa to nie ma szans ale stojak z podzespolow :) Castoramowo/Obi/LM - nowych mozna zrobic :)

MiKel
wannabe
wannabe
Posty: 74
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:26

#10

#10 Post autor: MiKel »

Kamyk pisze:Zgadzam sie z Toba, jednak mi chodzilo o zupelnie cos innego. To ze w pracy posiadam dany sprzet i do tego szafy itp. itd. nie znaczy ze w domu mam na to miejsce i dodatkowa kase, na to zeby sobie szafe kupowac :) Dlatego pytalem sie czy ktos mial pomysla na ustawienie sprzetu.
Ja mam zrobione tak - byla sobie polka z ksiazkami, szerokosc ~50cm, oba boki z plyty drewnianej.
Do tego takie male katowniki o dlugosci 10-15cm, szerokosci 6cm, przykrecone do obu bokow.
Efekt - home made szafa 12U, z mozliwoscia zwiekszenia lub zmniejszenia ilosci urzadzen przez dokrecenie dodatkowych katownikow ;), bez koniecznosci kupowania uszu, wstawiania czegos do pokoju itp. Routery sobie ladnie leza na tych niby poleczkach, generalnie cud i miod ;) Koszt wykonania - minimalny :)

Awatar użytkownika
Kamyk
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 04 kwie 2007, 22:23
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin
Kontakt:

#11

#11 Post autor: Kamyk »

Ja myslalem zeby zrobic cos takiego z ceownikow. No zobaczymy jak mi wyjdzie. Jesli dam rade napewno pokaze fotke :)

Pozdrawiam

Zablokowany