Tester kabli i nne narzedzia

kupie, sprzedam itp
Wiadomość
Autor
Czerwek
member
member
Posty: 24
Rejestracja: 17 wrz 2007, 12:23

Tester kabli i nne narzedzia

#1

#1 Post autor: Czerwek »

Witam
Jestem tu nowy, wiec przy okazji przywitam sie :)
Mam takie pytanie (prosbe). Mozecie pomoc w wyborze testera kabli sieciowych (dla firmy). Oczywiscie najbardziej chodzi mi o sprawdzone w bojach (przez Was) testery, ktore wedlug Was sa warte uwagi.
Dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
vrankom
wannabe
wannabe
Posty: 1075
Rejestracja: 21 lis 2006, 10:27
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: Tester kabli i nne narzedzia

#2

#2 Post autor: vrankom »

Czerwek pisze:Witam
Jestem tu nowy, wiec przy okazji przywitam sie :)
Mam takie pytanie (prosbe). Mozecie pomoc w wyborze testera kabli sieciowych (dla firmy). Oczywiscie najbardziej chodzi mi o sprawdzone w bojach (przez Was) testery, ktore wedlug Was sa warte uwagi.
Dzieki za pomoc
Cokolwiek Fluke Networks :P o ile macie budzet na to ;)

V.

Czerwek
member
member
Posty: 24
Rejestracja: 17 wrz 2007, 12:23

Re: Tester kabli i nne narzedzia

#3

#3 Post autor: Czerwek »

vrankom pisze:
Czerwek pisze:Witam
Jestem tu nowy, wiec przy okazji przywitam sie :)
Mam takie pytanie (prosbe). Mozecie pomoc w wyborze testera kabli sieciowych (dla firmy). Oczywiscie najbardziej chodzi mi o sprawdzone w bojach (przez Was) testery, ktore wedlug Was sa warte uwagi.
Dzieki za pomoc
Cokolwiek Fluke Networks :P o ile macie budzet na to ;)

V.
Hmm... Bede namawial, ale nie wiem czy sie uda :)
Aczkolwiek widze, ze to cacuszka sa...

a w razie czego mozna prosic o jakies inne firmy (tak dla porownania, itp)?

Awatar użytkownika
vrankom
wannabe
wannabe
Posty: 1075
Rejestracja: 21 lis 2006, 10:27
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: Tester kabli i nne narzedzia

#4

#4 Post autor: vrankom »

Czerwek pisze:
vrankom pisze:
Czerwek pisze:Witam
Jestem tu nowy, wiec przy okazji przywitam sie :)
Mam takie pytanie (prosbe). Mozecie pomoc w wyborze testera kabli sieciowych (dla firmy). Oczywiscie najbardziej chodzi mi o sprawdzone w bojach (przez Was) testery, ktore wedlug Was sa warte uwagi.
Dzieki za pomoc
Cokolwiek Fluke Networks :P o ile macie budzet na to ;)

V.
Hmm... Bede namawial, ale nie wiem czy sie uda :)
Aczkolwiek widze, ze to cacuszka sa...

a w razie czego mozna prosic o jakies inne firmy (tak dla porownania, itp)?
to zalezy jak bardzo dokladny ma byc pomiar... jesli tylko czy "pary" sa zapiete ok to mozesz pojsc na gielde i kupic tester za 20pln :P

V.

max239
wannabe
wannabe
Posty: 270
Rejestracja: 04 paź 2007, 09:22

#5

#5 Post autor: max239 »

ja mam Fluke CIQ kit jest boski ;)


wszystko dokladnie dziala sprawdza pary rozkminia isdn/analog phone etc.etc. rozkminia kiedy przewod nadaje sie to 100Base a nie nadaje do 1000Base

jak trzeba powysylam fotki w placu boju


aha potrafi mrugac ledem na switchu
ma kilka koncowek mozna powpinac w pokojach i w crossroomie masz numery koncowek
pozatym ma sonde intelitone wpinasz tester i dziala jak generator

etc etc.

Czerwek
member
member
Posty: 24
Rejestracja: 17 wrz 2007, 12:23

#6

#6 Post autor: Czerwek »

chetnie zdjecia zobacze :)

a co do potrzeb do testera kabli sieciowych...
budynek (wlasciwie to 3 budynki w sensie prawnym) maja polozona siec strukturalna, ktora niestety ma mocno szczatkowa dokumentacje (w czesci budynku nawet takowej nie ma). Do tego dochodzi dziwna sytuacja sprzed lat kiedy to ktos od bylego wlasciciela budynku poprzecinal wszystkie kable w czesci budynku i teraz wszystkie dzialania na tamtych kablach przypominaja zabawe w chowanego. A niestety nie ma mozliwosci na polozenie od nowa okablowania. W budynku nie ma sieci bezprzewodowych, bo po prostu nie dzialaja :D Sciany zawieraja tak ogromne ilosci stali, ze na niektorych mozna wieszac magnesy... Do tego dochodzi coraz wieksza liczba niedzialajacych gniazdek. No i w takie "bagienko" zostalem rzucony z zadaniem utrzymania dzialania sieci informatycznej i telefonicznej.
Dzisiaj nie mialem mozliwosci pogadania z szefem odnosnie zakupow, ale jakos mam wrazenie, ze moze sie nie udac na poczatku zakupic testery firmy Fluke :) choc nie ukrywam, ze podobaja mi sie :D
I z tego powodu pytam o cos powiedzmy klasy sredniej (moze sredniej - wysokiej).

meehow_g
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2006, 08:16
Lokalizacja: Sosnowiec

#7

#7 Post autor: meehow_g »

Przepraszam z góry, że daje linka do allegro a nie od producenta - ale tak było mi najszybciej znaleźć. Tester posiadam takowy: http://www.allegro.pl/item254816090_pro ... r_f_v.html
Może nie jest to fluke ale dla moich potrzeb wystarcza - posiada to co najprostsze + mierzenie długości przewodów, lokalizacja miejsca przerwy na kablu etc. Polecam na początek choćby z powodu dobrej ceny i bezawaryjności - mój działa już około 2 lat a był dość intensywnie eksploatowany.
Pozdrawiam
Michał

max239
wannabe
wannabe
Posty: 270
Rejestracja: 04 paź 2007, 09:22

#8

#8 Post autor: max239 »

ok jutro ci zapodam jakieś foty świetna sprawa powiem ci
i warto zainwestować nawet w ten prostszy zestaw bez dodatków sam tester bo to klasa sama w sobie ja ogólnie kupę lat już sie zajmuje sieciami a jestem tym typem człowieka o którym koledzy mówią ze eksploatacja moich urządzeń jest około 40 razy szybsza niż u normalnego człowieka ;) telefony nie wytrzymują więcej niż 5-6 miesięcy notebook (thinkpad r60- naprawdę profi konstrukcja) zakupiony w lutym już jest do wymiany etc. poprostu szybko sprzęt eksploatuje jest to po trochu wynik moich przyzwyczajeń ale i ilości pracy miałem już ze 3 takie testery i tylko ten jest taki porządny mam go już rok! a to naprawdę u mnie zadka sprawa

Czerwek
member
member
Posty: 24
Rejestracja: 17 wrz 2007, 12:23

#9

#9 Post autor: Czerwek »

no ja zaczalem juz powoli przygotowywac szefa do cen asortymentu firmy fluke :) Jeszcze troche bede przygotowywal, a potem zaatakuje :)
Za ten link do allegro tez dziekuje, zawsze to jakas inna opcja :)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#10

#10 Post autor: Kyniu »

meehow_g pisze:Przepraszam z góry, że daje linka do allegro a nie od producenta - ale tak było mi najszybciej znaleźć.
Tylko sprzedający "trochę" rozminął się w swoim opisie z rzeczywistością. A mianowicie:
Przeznaczony do testowania fizycznych parametrów okablowania sieci lokalnych
Jakoś nie zauważyłem by ten tester mierzył parametry typu FEXT, NEXT, sumy PS-FEXT, PS-NEXT, czy choćby poziom tłumienia.

Kod: Zaznacz cały

Pozwala na pomiar długości kabla (...) Dodatkowo pozwala na określanie miejsca występowania awarii.
Owszem ale wymaga kalibracji takim samym kablem o znanej długości. Ponadto nie poda długości jeśli kable są zwarte. Więc mając dużego pecha może być tak że kabel został uszkodzony i zwarty - wówczas nici z pomiaru odległości do miejsca awarii.

Kyniu

Zablokowany