Webinaria VMware w tematach SDN oraz SDDC

Wszystko o rozwiązaniach Software-defined networking (SDN), OpenFlow, APIC-EM, ACI, REST API i pokrewnych

Moderatorzy: mikrobi, aron, garfield, gangrena, Seba

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2345
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

Webinaria VMware w tematach SDN oraz SDDC

#1

#1 Post autor: gangrena » 29 lip 2016, 23:22

Szanowni forumowicze,

VMware organizuje już od pewnego czasu webinaria tematyczne. Również w zakresie rozwiązań SDN. Wklejam linki do sesji, które będą lub do nagrań sesji, które już zostały przeprowadzone. Tematy takie jak VDI, czy VSAN nie są stricte SDN, bardziej SDDC (Software Defined Data Center), ale w SDN zdecydowanie warto wziąć pod uwagę również inne systemy, które sieci wymagają.

Polecam zwłaszcza sesje odnośnie chmury hybrydowej, zintegrowanej wersji VMware z Openstack oraz link związany z kontenerami. Czyli tematy, o które VMware się nie podejrzewa, a w których VMware mocno zaznacza swoją obecność. Firma ma spory udział w Openstack Foundation, jak i działaniach wokół konteneryzacji.

Udział w sesji lub odsłuchanie nagrania jest bezpłatne, wymaga wyłącznie rejestracji. Z każdą sesją trzeba się rejestrować ponownie, ale z drugiej strony można to szybko przejść. W celu odsłuchania w późniejszym czasie po rejestracji nie jest wymagane ponowne wypełnienie formatki. Wystarczy wpisać mail po kliknięciu w baner "Already Registered".

Sesje planowane:

1. Wymiarowanie środowisk VDI – dostępne narzędzia i metody planowania - 04.08.2016 godz. 10:00. EN

Jednym z największych wyzwań związanych z realizacją projektów VDI jest odpowiednie zaplanowanie pojemności fizycznych zasobów takich jak moc obliczeniowa, storage i sieć. Szerokie spektrum rozwiązań dostępnych na rynku nie ułatwia tego zadania. Czy powinniśmy sami budować infrastrukturę czy skorzystać z rozwiązań hiperkonwergentnych? Jak oszacować wymagania? Na jakie obciążenia sieciowe powinniśmy być gotowi? Sesja przybliży obecnie wykorzystywane motodologie i narzędzia, które mogą pomóc w podjęciu tych trudnych decyzji i zapewnić sukces projektu.

2. VMware Integrated Openstack (VIO) - 11.08.2016 godz. 14:00. Opis w języku czeskim, ale prezentacja ma być po angielsku. :) EN

VMware podporovaná distribuce Openstack, která zjednodušuje nasazení této platformy v produkčním prostředí. Vše běží v prostředí VMware vSphere.

Dostępne nagrania:

1. Rozwiązania hybrydowe VMware w chmurze IBM Softlayer. Zalety, przykłady zastosowania, pierwsze kroki PL

Interesuje Cię tematyka chmur hybrydowych? Korzystasz z technologii VMware? Zapraszamy na webinarium, w czasie którego dowiesz się jak rozwiązać problem ograniczonych zasobów dzięki szybkiemu powoływaniu pojemności obliczeniowej w chmurze IBM w oparciu o technologię wirtualizacji VMware, którą na co dzień wykorzystujecie w Waszych centrach danych. Dowiecie się także jak zabezpieczyć swoje dane w IBM SoftLayer korzystając z technologii VMware, i odzyskiwać je bezpośrednio w chmurze w przypadku katastrofy.

2. VMware & Docker? Introduction to Containers for vSphere Admins EN

Docker and containers are a whole new way of developing and delivering applications and IT infrastructure. How is it related to VMware environment? What does it mean for vSphere admins? This session will cover Docker and containers, container registries in general and in conjunction with vSphere virtualization, it will show the enterprise aspects and how to prepare yourself for it.

3. One Network/One Security. Application Optimalization for Many Data Centers with VMware NSX EN

Managing the network and security for an application across many data centers is not an easy task. The traffic flows may be directed to centralized network functions causing many u-turns. Many network stiches can increase the risk of misconfiguration. This session presents how VMware NSX can simplify network and security which optimizes how applications are working.

4. VMware Virtual SAN – Tips and Tricks EN

VMware Virtual SAN is a radically simple, enterprise-class shared storage solution for hyper-converged infrastructure optimized for today’s all-flash performance. Join us for this webcast to learn about the key capabilities and key use cases and how Virtual SAN can dramatically simplify data center infrastructure, while delivering exceptional performance at the lowest cost.

5. VMware Virtual SAN – najlepsze praktyki PL

Sesja przedstawia najlepsze praktyki związane z projektowaniem i budowaniem współdzielonej przestrzeni dyskowej w oparciu o technologie VMware.

ODPOWIEDZ