ACI IPN

Wszystko o rozwiązaniach Software-defined networking (SDN), OpenFlow, APIC-EM, ACI, REST API i pokrewnych
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
polak
wannabe
wannabe
Posty: 294
Rejestracja: 20 mar 2005, 14:23
Lokalizacja: Bruksela

ACI IPN

#1

#1 Post autor: polak »

Hej
Mam pytanie czy switche IPN, które w ACI łączą mi dwa PODy mogę też użyć żeby dodatkowo rozciągnąć L2 ? (np. VPC back to back z 4x IPN)
Dzieki

polak
King Kong ain't got shit on me!

cbr
wannabe
wannabe
Posty: 91
Rejestracja: 09 wrz 2015, 19:35

Re: ACI IPN

#2

#2 Post autor: cbr »

Technicznie nie widzę przeszkód. Robisz na subinterfejsach routing najlepiej w jakimś dedykowanym VRF a resztę masz do dyspozycji. Sam IPN ma zapewnić routing między podami. Jak się to osiągnie to już rzecz w zasadzie wtórna.

Awatar użytkownika
polak
wannabe
wannabe
Posty: 294
Rejestracja: 20 mar 2005, 14:23
Lokalizacja: Bruksela

Re: ACI IPN

#3

#3 Post autor: polak »

cbr pisze: 19 maja 2020, 19:17 Technicznie nie widzę przeszkód. Robisz na subinterfejsach routing najlepiej w jakimś dedykowanym VRF a resztę masz do dyspozycji. Sam IPN ma zapewnić routing między podami. Jak się to osiągnie to już rzecz w zasadzie wtórna.
a wie ktoś czy będzie to wspierane przez support Cisco ?


polak
King Kong ain't got shit on me!

misiol
member
member
Posty: 28
Rejestracja: 16 lip 2008, 10:03

Re: ACI IPN

#4

#4 Post autor: misiol »

A czemu mialoby nie byc? IPN moze byc dedykowany pod ACI ale moze to byc rownie dobrze dowolne inne urzadzenie ktore spelnia wymagania dla IPNa.

cbr
wannabe
wannabe
Posty: 91
Rejestracja: 09 wrz 2015, 19:35

Re: ACI IPN

#5

#5 Post autor: cbr »

Dokładnie tak, IPN nie musi być sprzętem Cisco, ma tylko spełniać wymagania. Sprzęt może być dowolnego producenta. Oczywiście inna sprawa, że TAC pewnie Ci nie pomoże jak wstawisz tam coś innego. Stwierdzą, że na spine wszystko gra i sobie darują.

ODPOWIEDZ