Wojownik sieci

same linki
Wiadomość
Autor
grg
wannabe
wannabe
Posty: 59
Rejestracja: 18 lip 2005, 00:37

Wojownik sieci

#1

#1 Post autor: grg »

Info dla tych co nie chcą / nie lubią / nie mogą po angielsku:

Wojownik sieci. Wydanie II

itmind
wannabe
wannabe
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2009, 09:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

#2 Post autor: itmind »

Ktoś przeczytał całą książkę? Warto kupić? No i czy lepiej w jedynym słusznym języku eng czy może jest sens kupić w polskim (jest tańsza)?

Awatar użytkownika
ormek
wannabe
wannabe
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2011, 17:40
Lokalizacja: Oln/Elb/Gda

#3

#3 Post autor: ormek »

Z przykładowego rozdziału widać, że nie jest źle. Obok terminologii polskiej zostały pokazane znaczenia angielskie. Jako, że jest to tylko tłumaczenie książki Garego, więc wszelkie zagadnienia zostały wytłumaczone przez niego (mam nadzieję).
To czy zdecydować się na książkę w języku polskim, czy też ang. zależy od Twojego poziomu języka. Jeżeli jest na dobrym poziomie wybierz książkę po ang. Czytanie jej to dobry trening. Jeżeli średnio się czujesz, to lepszym rozwiązaniem byłaby według mnie opcja po polsku. Trochę głupio było by zrozumieć coś inaczej, niż jest w rzeczywistości ;-)
Generalnie wydaje mi się, że książka nie została przetłumaczona na siłę [znaleźć można np. słówko listing użyte w normalnym tekście - nie jako tłumaczenie ang.].

Osobiście kupiłbym wersję angielską, lecz ta wydaje mi się w miarę ok.
Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu!

rekrut
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 16 kwie 2009, 22:13

#4

#4 Post autor: rekrut »

witam - i jak warto kupić tą książkę ? czy Cisco Cookbook jest to samo ?

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#5

#5 Post autor: Seba »

rekrut pisze:witam - i jak warto kupić tą książkę ? czy Cisco Cookbook jest to samo ?
To sa rozne ksiazki i zawartosc jest tez rozna, chociaz jakies drobne fragmenty moga byc ujete w obu pozycjach.
Czy warto kupic - przegladalem wersje EN jakis czas temu, i bylo ok, wiec chyba warto...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

r3solved
wannabe
wannabe
Posty: 136
Rejestracja: 31 sie 2012, 11:26

#6

#6 Post autor: r3solved »

rekrut pisze:witam - i jak warto kupić tą książkę ? czy Cisco Cookbook jest to samo ?
Jej polskie tłumaczenie to "Cisco Receptury" - ogólnie polecam. Ksiązką napisana na zasadzie problem, omówienie, rozwiązanie :)

ODPOWIEDZ