Radio internetowe inaczej

same linki
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

Re: No moze nie radio, ale cos do posluchania w necie

#16

#16 Post autor: Slomek. »

Seba pisze:Nowa plyta kolesi z BRUTAL TRUTH do posluchania TUTAJ
Dopiero przeczytałem ten post i od jakiegoś czasu słucham i musze stwierdzić że w moim przypadku Seba trafiłeś w 100% w gusta muzyczne, kŧóre mnie kręcą. Jeśli mogę coś dodać ze swojej strony to mnie zabił ostatni album Torture Killer "Sewers" po prostu mistrzostwo świata, myślałem że po genialnym "Swarm" nagranym z Chrisem Barnes już lepiej się nie da a tu taka miła niespodzianka i słucham tego nowego krążka bez końca. Zasadniczo jednak jeśli idzie o brutal/death to nie wiem czy słyszałeś kapelę Deaden jedni z moich faworytów (promuję ich jak się da i to mój krótki opis na lastfm) a na co dzień raczej standardy gatunków (np Krisiun, Immolation, SFU, Cannibal Corpse, Grave i wile innych) z naciskiem na skandynawski metal i ten o tematyce wojennej np Bolt Thrower czy Panzerchrist. Może Coś polecisz bo mi ostatnio kończą się pomysły na nowe kapele ? a szukam czegoś zbliżonego do sprawiającego mi najwięcej radości Dying Fetus, którego nieprzerwanie meczę od zeszłorocznego koncertu w tym momencie kończę Putrefy "Putrefy" genialny album z genialnymi samplami. :D Polecam i mimo, że mój staż jest znacznie krótszy i tak naprawdę po wielu latach przerwy wróciłem do metalu 4 lata temu, odkrywając nowe dla mnie death i brutal death czy grind jako to co mnie kręci, a że należę do wybrednych i jestem konserwatysta więc coś w stylu Meshuggah wogóle do mnie nie przemawia i stawiam jeśli eksperymenty to coś z zakresie np tematyki utworów jak Nile.
Ps coś miłego przed snem, fajny kawałek i jako fan filmów G Romero jestem zachwycony tematyką klipu :twisted: http://www.youtube.com/watch?v=iwzvVDd4 ... PL&index=9
horac pisze: wole maynarda.. czyli Tool, Perfect Circle.. albo Disturbed
Disturbed ma jeden genialny kawałek "Down with the sickness" wykorzystany w remake`u Down of The Death, ale w tych kategoriach boski jest w takim razie kawałek króla country Johnniego Casha z tego samego filmu http://www.youtube.com/watch?v=875R8kHxzrA . Poza tym co to za porównanie "szatkowanie kapusty" :?
Trecom.pl

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#17

#17 Post autor: Seba »

Wiekszosc z wymienionych zespolow przewinelo sie, albo i ciagle przewija sie przez moja plytoteke ;)
Kilka nazw do rzucenia uchem? A prosze bardzo... Deeds Of Flesh, Disgorge (oba US i MEX), Prostitute Disfigurment, Hour Of Penance, Internal Suffering, Origin, Skinless, Dawn Of Demise, Severe Torture...
Chociaz musze przyznac, ze ostatnio niezbyt aktywnie poszukuje nowych rzeczy...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

horac

#18

#18 Post autor: horac »

swoja droga ciekawe zjawisko.. troche stereotypowe ale jak widac cos w tym jest

Wiekszosc informatykow.. sieciowcow, programistow.. slucha muzyki rock,metal

Pewien odstek, d&B, techno i tym podobne :)

ciekawe czy jest taki co slucha Smolenia, Shazzy, Dody, Feela :wink:

czyli mozna tez pokusic sie o stwierdzenie.. ze ludzie kreatywni, inteligentni zaradni.. z pasja.. nie poddaja sie trendom wspolczesnej muzyki rozrywkowej i gwiazd typu FEEL.. :D

Nie sadze zeby ludzie na poziomie (trzymajacy pion po pokaznej ilosci zlocistego napoju ) czerpali przyjemnosc ze sluchania plastikowych kukiel bedacych wytworem wyobrazni malolatek, takich jak wyzej wspomniany FEEL, DODA czy inne wymozdzacze

chyba ze tylko przy wokalu feela mozna osiagnac CCIE.. to chyba sie wtedy poswiece. :P

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#19

#19 Post autor: Kyniu »

horac pisze: slucha muzyki metal
Ja tylko w kwestii formalnej - co jest muzyką to jest muzyką ale rzucanie garnkami po kuchni muzyką nikt nie nazywa - więc proszę bez tekstów że metal to muzyka :P

Kyniu

horac

#20

#20 Post autor: horac »

Kryniu rozumiem ze jestes.. zwolennikiem Techno Vikinga ? :mrgreen:

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#21

#21 Post autor: Seba »

Kyniu pisze:Ja tylko w kwestii formalnej - co jest muzyką to jest muzyką ale rzucanie garnkami po kuchni muzyką nikt nie nazywa - więc proszę bez tekstów że metal to muzyka :P
Rozumiem, ze przeprowadziles szerokie badania i odsluchales kilkadziesiat zespolow/plyt, ze wyrazasz takie poglady ;) Jak w kazdym gatunku muzycznym, rowniez w metalu istnieja rzeczy, ktore sa jednym wielki G, nikt temu nie zaprzeczy, ale to nie znaczy, ze caly gatunek jest taki. Oczywiscie w przypadku muzyki, wiele zalezy od tak zwanego gustu, u jednych ciarki na plecach wywola zawodzenie Mandaryny, u innych "wycie" Bruce Dickinson'a, a u jeszcze innych growling Chris Barnes'a, czy wrzask Abbath'a.
No ale skoro brzmi to dla ciebie jak rzucanie garnkami po kuchni to polecam wizyte u laryngologa :P
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#22

#22 Post autor: Slomek. »

Dobrze to określił Piotr Wiwczarek, że z metalem jest jak z muzyka klasyczną trzeba go czuć i nauczyć się słuchać
Seba dzięki za nazwy kapel parę znam ale kilka nazw słyszę po raz pierwszy. BTW kiedyś za Twoim avatarem sięgnąłem po wrocławski Lost Soul i muszę stwierdzić, że do dziś czesto wracam do Chaostream i Ubermensch, a sama kapela stoi godnie w panteonie polskich sław obok Vadera, Behomotha i Traumy :D
Trecom.pl

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#23

#23 Post autor: miboo »

Myślę, że to dobre miejsce na ten link -> http://mapofmetal.com/#/home

Awatar użytkownika
grze
wannabe
wannabe
Posty: 419
Rejestracja: 09 cze 2008, 23:15
Lokalizacja: Warsaw

#24

#24 Post autor: grze »

miboo pisze:Myślę, że to dobre miejsce na ten link -> http://mapofmetal.com/#/home
Świetny link Miboo :D BTW Seba może jakieś nowe kapele odkryłeś które warto posłuchać?


Pzdr
It doesn't matter how many certs you've got... it's really all about the pure knowledge behind them...

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#25

#25 Post autor: Seba »

grze pisze:Świetny link Miboo :D BTW Seba może jakieś nowe kapele odkryłeś które warto posłuchać?
Cos tam sie na liscie pojawilo, chociaz niekoniecznie sa to nowe zespoly, bo czesc to takie opoznione odkrywanie, albo odswiezanie po latach zapomnienia/nie sluchania. Ostatnio pociagnale mnie troche w strone takiego starszego grania, chociaz niekoniecznie starych zespolow, bardziej chodzi o stylistyke.
Kilka nazw z naprawde roznym graniem - Dead Congregation, Ignivomous, Necros Christos, Diocletian, Witchrist, Black Witchery, Manticore, Magnus, Morowe, Blood Revolt, Archgoat, Macabre, Atheist, Malignant Tumour, i wiele innych ;)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

wysoki
wannabe
wannabe
Posty: 231
Rejestracja: 01 paź 2007, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

#26

#26 Post autor: wysoki »

grze pisze:
miboo pisze:Myślę, że to dobre miejsce na ten link -> http://mapofmetal.com/#/home
Świetny link Miboo :D BTW Seba może jakieś nowe kapele odkryłeś które warto posłuchać?
fakt, link spoko!

PS. "Rap Metal" mnie rozbawił, ale dobrze wiedzieć jak się nazywa styl muzyczny, który mi najbardziej podchodzi ];>
wysoki
CCNA

ODPOWIEDZ