Strona 1 z 1

Ciekawostki na temat wspolpracy Cisco/VUE

: 24 kwie 2008, 12:47
autor: Seba
Warto poswiecic te kilka minutek na przeczytanie. LINKA do artykulu...

: 24 kwie 2008, 14:37
autor: ciul
w skrócie:
przed egzaminem pstrykną Ci fotkę
po egzaminie sprawdzą ile czasu spędziłeś nad poszczególnymi pytaniami i wywnioskują czy oszukiwałeś czy nie, jeżeli nie oszukiwałeś będziesz to musiał udowodnić zdając kolejny bezpłatny egzamin.

Moja opinia: można się spodziewać podwyżki cen egzaminów.
Efekt będzie znikomy. Może złapią kilku debili którzy wyuczyli się wszystko na pamięć i śmignęli egzamin w 15 min.

Rozwiązanie jest jedno. Jakby było 5000 różnych pytań egzaminacyjnych to mało kto próbowałby się tego nauczyć na pamięć.

Sprawa następna: jak to możliwe, że *LameKing*, Pass4Sure i inne temu podobne firmy sprzedają pytania i odpowiedzi zupełnie legalnie? To, że gdzieś tam na forum się pojawi kilka pytań etc. to znikomy problem. Najgorsze są te firmy. Prawo na to pozwala?

: 24 kwie 2008, 15:34
autor: Sofcik
Słabe to trochę będzie bo jeśli ktoś np ma przećwiczone we wszystkie strony np VTP albo IS-IS to na pytania dotyczące tych tematów będzie odpowiadał praktycznie z automatu, bez zastanawiania się. Albo odpowie w czasie o wiele krótszym niż przeciętny zdający. I co wtedy? Nauczył się na pamięć pytań i odpowiedzi? Czy też jest tak dobry, że sobie poradził bez problemu?
Na egzaminie z RH na pierwszą część egzaminu było 2.5h, 5 z 7 zdających wyszło po 30 minutach. I niech mi udowodnią że sam nie zrobiłem tego co było na egzaminie tylko wykułem na pamięć. Niewykonalne jest udowodnienie uczciwości czy nieuczciwości w takim przypadku...
No ale jeśli ktoś 50 pytań w 15 minut załatwia ... no to może rzeczywiście jest geniuszem albo wyrył na pamięć :)

--
Pozdrawiam
Piotrek

: 24 kwie 2008, 19:59
autor: bogut
wszystko ładnie pięknie, moim skromnym zdaniem CISCO powinno dawać bardziej ludzkie pytania, każdy kto zdawał jakiś egzamin począwszy od CCNA, wie że niektóre pytanie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością :) Zamiast walczyć z braindumpami w wyżej wymieniony sposób może trzeba pójść inna drogą. I chciałoby się powiedzieć: CISCO i ty VUE nie idźcie tą drogą :P

pozdro

: 25 kwie 2008, 12:28
autor: chichio
Nie bede sie tutaj rozpisywal ze lamekingi sa be . Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba to probkowac z umiarem i glowa.
Jesli ktos zdawal exam opierajac sie na braindumpach to predzej czy pozniej to wyjdzie. A wychodzi przewaznie w najmniej odpowiednim momencie.