Miercom - Cisco ASR9000 vs. Juniper MX960

same linki
Wiadomość
Autor
Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

Miercom - Cisco ASR9000 vs. Juniper MX960

#1

#1 Post autor: Seba »

Nie jestem pewien czy bylo, czy nie, ale Miercom niedawno opublikowal wyniki testow o nastepujacym tytule:
Competitive Performance Testing Results
Carrier Class Ethernet Services Routers
Cisco Aggregation Services Router 9000 Series
v
Juniper MX 960 Ethernet Services Router
Jakby ktos mial watpliwosci, to okazuje sie, ze jednak Cisco rzadzi i juz :D

Plik PDF (6,4MB) do sciagniecia TUTAJ
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
mikrobi
wannabe
wannabe
Posty: 247
Rejestracja: 31 gru 2003, 00:47

Re: Miercom - Cisco ASR9000 vs. Juniper MX960

#2

#2 Post autor: mikrobi »

Seba pisze:Nie jestem pewien czy bylo, czy nie, ale Miercom niedawno opublikowal wyniki testow o nastepujacym tytule:
Competitive Performance Testing Results
Carrier Class Ethernet Services Routers
Cisco Aggregation Services Router 9000 Series
v
Juniper MX 960 Ethernet Services Router
Ja wcale nie twierdzę że ASR9k to zły produkt, ale jak żyję nie słyszałem żeby Cisco w testach Miercoma wypadło choćby lekko blado 8-)

pozdrawiam,
mikrobi

Awatar użytkownika
Isam
wannabe
wannabe
Posty: 544
Rejestracja: 30 mar 2007, 09:58
Lokalizacja: PL

#3

#3 Post autor: Isam »

Tez jestem nieco sceptyczny.

Ale dobrze wiedziec. Pewnie SE zaczna upychac po ISP to (swoja droga) bardzo estetyczne pudełko na podstawie takich analiz. Oj roboty bedzie! :)

Awatar użytkownika
mikrobi
wannabe
wannabe
Posty: 247
Rejestracja: 31 gru 2003, 00:47

#4

#4 Post autor: mikrobi »

Isam pisze:Tez jestem nieco sceptyczny.
Wystarczy przeczytać na końcu raportu:
Information contained in this report is based upon results observed a Cisco facility in San Jose, CA. Test cases were based on parameters set by Cisco.
Buhahahhaha :-) To ja się w ogóle dziwię że podłączyli zasilanie do tego biednego Jupka...

pozdrawiam,
mikrobi

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#5

#5 Post autor: lbromirs »

mikrobi pisze:Buhahahhaha :-) To ja się w ogóle dziwię że podłączyli zasilanie do tego biednego Jupka...
Sprzęt Cisco był wystawiony wg. naszej koncepcji ale idea testów była taka, że testy wykonywali tylko i wyłącznie ludzie z Miercoma. Fakt faktem, że każda firma ma takich "ulubionych" od testów, ale z drugiej strony ja osobiście zacieram ręce na myśl o testach ASRa 9k w Polsce, które właśnie nadchodzą dużymi krokami. Polecam poczytać jednak część merytoryczną testów bo to rzuca jakiś widok na to co będzie się działo w sieciach IP.

Awatar użytkownika
Archi_p
wannabe
wannabe
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2007, 20:35
Lokalizacja: Swindon/UK

#6

#6 Post autor: Archi_p »

Coz Juniper byl co prawda wlaczony, ale skonfigurowany ala Cisco - co nie koniecznie musi byc dla niego optymalne. No i zeby przypadkiem nie umknelo uwagi kto zaplacil za testy :wink: . Tak wiec nie dziwi kto wygral. Wypada czytac uwaznie zeby przeczytac to co jest napisane a nie to co chce sie przeczytac. Nieprawdaz ? :wink:

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

#7

#7 Post autor: gangrena »

Archi_p pisze:Coz Juniper byl co prawda wlaczony, ale skonfigurowany ala Cisco - co nie koniecznie musi byc dla niego optymalne.
Racja. Na tym polega ta rozgrywka. Każdy z producentów wynajduje słabości drugiej strony. Warto zatem czytać odpowiedzi C&J na wykonywane testy. Ponadto, jeżeli Juniper nie będzie w stanie wykazać w ułożonym przez siebie teście przewag MX-a nad ASR9k, to znaczy, że w ogólnym rozrachunku ASR będzie po prostu lepszy ;)

Awatar użytkownika
Archi_p
wannabe
wannabe
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2007, 20:35
Lokalizacja: Swindon/UK

#8

#8 Post autor: Archi_p »

gangrena pisze:
Archi_p pisze:Coz Juniper byl co prawda wlaczony, ale skonfigurowany ala Cisco - co nie koniecznie musi byc dla niego optymalne.
Racja. Na tym polega ta rozgrywka. Każdy z producentów wynajduje słabości drugiej strony. Warto zatem czytać odpowiedzi C&J na wykonywane testy. Ponadto, jeżeli Juniper nie będzie w stanie wykazać w ułożonym przez siebie teście przewag MX-a nad ASR9k, to znaczy, że w ogólnym rozrachunku ASR będzie po prostu lepszy ;)
No jestem po prostu zdumiony :wink: takim obiektywizmem ze strony kolegi z C. Moze to wplyw brytyjskiej kultury :mrgreen: ? Och jestem pewien ze koledzy z J znajda sposob zeby pokazac ze ASR jest kupa zlomu. I zabawa rozpocznie sie od poczatku, a i tak kazdy powazny odbiorca bedzie testowal to we wlasnym zakresie i wybierze to co ... najlepsza skaldowa techniczno-polityczno-cenowo-...

Pozostajac obserwatorem ktorego gilgocze co jest lepsze: ASR czy MX, to zaciekawilo mnie to stwierdzenie ze test bazowal na specyfikacji dostarczonej przez C. Czy to rowniez wy, chlopaki z C, ogolnie zleceniodawca testu, dostarczyliscie konfiguracje dla obu skrzynek?

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

#9

#9 Post autor: gangrena »

Archi_p pisze:Czy to rowniez wy, chlopaki z C, ogolnie zleceniodawca testu, dostarczyliscie konfiguracje dla obu skrzynek?
Z tym może być różnie. W teście QoS jest to bez znaczenia, gdyż na MX nie można (na tyle co znam tą platformę) konfigurować kolejki priority na styku karta liniowa - matryca przełączająca. Klient też zawsze może zgłosić się po konfigurację:
Contact reviews.at.miercom.com for additional details on the configurations applied to the System Under Test and test tools used in this evaluation.
Archi_p pisze:.. a i tak kazdy powazny odbiorca bedzie testowal to we wlasnym zakresie i wybierze to co ... najlepsza skaldowa techniczno-polityczno-cenowo-...
To, co mówisz, to oczywista oczywistość :) Zresztą jest wyraźnie powiedziane, że:
Miercom recommends customers conduct their own needs analysis study and test specifically for the expected environment for product deployment before making a selection
Testy są jedynie wskazówką dla klientów, jakie mogą być zalety i wady wybranych produktów. Nawet jeżeli pewne rekomendacje przesłało Cisco, to one też nie biorą się z niczego. Były już bowiem testy ASR9k u operatorów w porównaniu do ALU i Junipera. Platforma wygląda lepiej, niż obiecująco 8)

Awatar użytkownika
Archi_p
wannabe
wannabe
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2007, 20:35
Lokalizacja: Swindon/UK

#10

#10 Post autor: Archi_p »

Oj musielismy wbic szpilke ALU :mrgreen: ! No czy to ladnie? Patrzac w miare obiektywnie (chyba) na MX wydaje mi sie ze to jescze nie jest to co mialo byc chyba ze J po raz kolejny wdal sie w slepa uliczke, choc chyba na to sie nie zanosi. Co do ALU sie nie wypowiadam bo sie nie znam :wink:

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

#11

#11 Post autor: gangrena »

Archi_p pisze:Oj musielismy wbic szpilke ALU :mrgreen: ! No czy to ladnie?
Oj, a ja specjalnie skasowałem zdanie, w którym napisałem, jak wypadł ASR9k w porównaniu do ALU i J. u jednego z operatorów po to, by ktoś nie odebrał tego, jako dogryzanie. Dlatego dałem tylko info, że jest optymistycznie. Nie oznacza to automatycznie, że ALU ma gorsze osiągi. ;)

Awatar użytkownika
Archi_p
wannabe
wannabe
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2007, 20:35
Lokalizacja: Swindon/UK

#12

#12 Post autor: Archi_p »

Swoja droga jezeli to nie tajne to mozesz podeslac na priva? przynajmnej ta krytyczna wobec ALU - jestem starsznie ciekawy jak to wypada. od sprzedawcow to mozna sie dowiedziec tylko ze wszystko jest super a nawet jeszcze lepiej :wink:

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#13

#13 Post autor: lbromirs »

Archi_p pisze:Swoja droga jezeli to nie tajne to mozesz podeslac na priva? przynajmnej ta krytyczna wobec ALU - jestem starsznie ciekawy jak to wypada. od sprzedawcow to mozna sie dowiedziec tylko ze wszystko jest super a nawet jeszcze lepiej :wink:
Jak czegoś nie publikujemy, to nie możemy tego rozsyłać. Ideą testu który się pojawił wykonanego przez Miercom była możliwość publikacji tego na zewnątrz bez żadnych ograniczeń.

Awatar użytkownika
Archi_p
wannabe
wannabe
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2007, 20:35
Lokalizacja: Swindon/UK

#14

#14 Post autor: Archi_p »

Och nie jest to znowu wielki problem jezeli to w Pl, to pewnie mozna dotrzec swoimi drogami :wink: w koncu srodowisko jest w miare niewielke, jak zawsze wystarczy wiedziec o co pytac :wink:

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#15

#15 Post autor: lbromirs »

Archi_p pisze:Och nie jest to znowu wielki problem jezeli to w Pl, to pewnie mozna dotrzec swoimi drogami :wink: w koncu srodowisko jest w miare niewielke, jak zawsze wystarczy wiedziec o co pytac :wink:
Ale nie chodziło o PL tylko o world :) A w PL to już wszyscy wiedzą co i kiedy będą testować, bo testów ASRa 9k się trochę szykuje. Będzie nawet (potencjalnie) taki jeden albo dwa do obejrzenia w biurze w trakcie innego projektu, zupełnie niezależnego. Ale to pewnie za miesiąc-dwa.

ODPOWIEDZ