CCNA - Poznań / Politechnika Poznańska

wasze opinie o akademiach CNAP, generalnie wszystko co sie wiaze z programem, szkoleniami, egzaminami...
Wiadomość
Autor
Keadwen
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 03 paź 2011, 07:14

CCNA - Poznań / Politechnika Poznańska

#1

#1 Post autor: Keadwen »

Witam
Mam pytanie dotyczące akademii Cisco na Politechnice Poznańskiej, na Wydziale EiT.
Kilka nowych grup jest w trakcie formowania dlatego postanowiłem stworzyć ten temat (btw. przeczytałem trzy czy cztery tematy na forum, jednak żaden nie odpowiada na moje pytania).
Otóż, przeczytałem ze zrozumieniem książkę W. Odoma ICND1, robię virtual cert-exam'y i planuję zapisać się na ICND1 (najlepiej w tym miesiącu, czekam na wypłatę :P).
Wiedzę teoretyczną posiadam z technikum jak i rozwijam ją z własnej inicjatywy, dlatego zastanawiam się nad zapisaniem do grupy zaawansowanej CCNA (same laborki) na PP.
W swojej pracy mam kontakt z modemami kablowymi Cisco (seria EPC39xx), więc jest to dość biedna praktyka jeżeli chodzi o obycie z konfiguracja i sprzętem, dlatego zależy mi na czymś naprawdę konkretnym i ambitnym.

Pytania do CNA na PP:
1. Czy laborki opierają się na sprzęcie Cisco czy na symulatorach (CPT czy GNS)?
2. Widziałem, że jest to podział na cztery semestry. Dlatego zastanawiam się czy jest to realizowane za jednym zamachem?
3. Czy ktoś z forumowiczów w ostatnich latach brał udział w podobnych szkoleniach (najlepiej na PP) i jak wrażenie sprawiają wykładowcy/materiał, jak i sposób jego realizacji.


Pozdrawiam
Jakub "Keadwen"

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: CCNA - Poznań / Politechnika Poznańska

#2

#2 Post autor: mhuba »

Keadwen pisze: Pytania do CNA na PP:
1. Czy laborki opierają się na sprzęcie Cisco czy na symulatorach (CPT czy GNS)?
Oczywiście real Cisco sprzęt!! Zestaw dla przynajmniej 3 grup (każdy po 4 przełączniki i 4 routery).
Keadwen pisze:2. Widziałem, że jest to podział na cztery semestry. Dlatego zastanawiam się czy jest to realizowane za jednym zamachem?
Zamach się raczej źle kojarzy, ale tak kończy się jeden semestr zaczyna kolejny (chyba że ludzie zrezygnują i nie będzie minimum do utworzenia grupy).
Keadwen pisze:3. Czy ktoś z forumowiczów w ostatnich latach brał udział w podobnych szkoleniach (najlepiej na PP) i jak wrażenie sprawiają wykładowcy/materiał, jak i sposób jego realizacji.
Materiały dostajesz standardowe, wydrukowane i zbindowane, masz dostęp do portalu netacad.net, plus możliwość siedzenia po godzinach na prawdziwym sprzęcie w salce.
Wykładowców jest trzech od dobrego po wyśmienitego ;) Warto zainwestować w dobre książki.

Pzdr
hm

Keadwen
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 03 paź 2011, 07:14

#3

#3 Post autor: Keadwen »

No to na 100% się zapisuje. Mam nadzieje, że nie będzie mi to kolidować z planem zajęć, ale i to jest to obejścia.
Jeżeli czas i plan zajęć pozwoli to może nawet i na Security bym się zapisał, bo godziny z labami CCNA nie kolidują :D
Pozdrawiam
Jakub "Keadwen"

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#4

#4 Post autor: frontier »

Czolem chlopaki, powiedzcie mi kto tam prowadzi teraz zajecia? Tak pytam bo znalem ludzi którzy to rozkrecali w 2002 roku... Tak pytam z ciekawosci czy nadal ci sami.
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

#5

#5 Post autor: mhuba »

mgr inż. Maciej Sobieraj
dr inż. Piotr Zwierzykowski
dr hab. inż. Mariusz Głąbowski, prof. nadzw.

pzdr
mhuba

shee
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2012, 08:32

#6

#6 Post autor: shee »

Czy ktoś miał przyjemność być w grupie prowadzonej przez panią Joannę Weissenberg? Czy w pozostałych przypadkach zajęcia też opierają się na wypełnianiu ćwiczeń z książki bez żadnego komentarza?

Keadwen
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 03 paź 2011, 07:14

#7

#7 Post autor: Keadwen »

Witam
Ogółem zadania z tej książki były bardzo przyjemne i proste. Jednakże nie ukrywam, że zdziwiło mnie troszkę podejście prowadzącej, która przyznała się do tego, że nie potrafi tłumaczyć.
Wydaje mi się również, że w przypadku grupy zaawansowanej, tłumaczenie sposobu adresowania, podziału podsieci o stałej masce czy innych podstawowych zapisów powinno wyglądać w taki sposób, że po prostu przez te zadania "przelatujemy". Natomiast w przypadku nie jasności otwarcie pytamy.
Odnosiłem wrażenie, że kilka osób czasem miało wątpliwość, lecz bało się spytać na forum wykładowcy, bo jak to tak być może, że facet się o techniczną sprawę pyta kobiety. :?
Ale to tylko moje (może urojone :P) wrażenie.

Pozdro
Jakub "Keadwen"

P.S. Jak duża jest różnica między CCNA Exploration 1-4 a ICND W.Odom'a?

maciejdeb
wannabe
wannabe
Posty: 61
Rejestracja: 15 kwie 2006, 20:07

#8

#8 Post autor: maciejdeb »

podlacze sie pod temat,

gdzie Poznaniu albo ogolnie w kraju jest akademia przygotowywujaca do CCDA bo nie moge cos znalezc zadnej narazie

shee
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2012, 08:32

#9

#9 Post autor: shee »

Keadwen, masz rację z tym, że zadanka faktycznie nie wymagały tłumaczenia. Jeśli chodzi o pytanie do kobiety to akurat nie mój problem bo... ;) No. Miałam wątpliwości bo pamięć u mnie ulotna po trzech latach, robiłam te rzeczy na początku studiów i musiałam usiąść w domu i odświeżyć sobie te, mimo wszystko, proste tematy. Nie zmienia to faktu, że zadawanie pytań w sytuacji, kiedy wiesz, że odpowiedź jeśli będzie, to mało satysfakcjonująca (takie moje wrażenie) to wolę przeczekać i sama dojść do pewnych rzeczy. Whatever, byłeś ze mną w grupie wtorkowej? Co robiliście w drugiej połowie zajęć po podziale sieci?

Keadwen
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 03 paź 2011, 07:14

#10

#10 Post autor: Keadwen »

Ogółem do końca realizowane były zadania z materiałów dostarczonych przez akademię, czyli dopasowywanie długości maski do odpowiedniej ilości podsieci czy hostów. Zajęcia zakończyły się około 19.15 jeżeli dobrze pamiętam, bo chyba zdążyłem na 19.30 na Rondo Rataje na autobus :P
Nie mogę doczekać się zajęć czysto praktycznych, ponieważ na pierwszym semestrze studiów zapowiada się, że nie będzie mi dane uczyć się o czymkolwiek praktycznym (czyt. sprzętowym). :?

ODPOWIEDZ