Akademia Cisco dobry wybór ?

wasze opinie o akademiach CNAP, generalnie wszystko co sie wiaze z programem, szkoleniami, egzaminami...
Wiadomość
Autor
michał_o
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2007, 20:31

Akademia Cisco dobry wybór ?

#1

#1 Post autor: michał_o »

Po pierwsze witam :)

Przeszukiwałem internet by zdobyć trochę informacji na temat wyżej wymienionej akademii i trafiłem tu. Nie wiem czy w dobrym dziale umieściłem temat, ale zależy mi na rzetelnych odopwiedziach na pytania które zadam. A więc do rzeczy.

Komputerami interesuję się od dobrych kilku lat (komputer dostalem w podstawóce). Zawsze mnie coś ciekawiło w nich. A to tworzyłem stronki internetowe itp, mówiąc językiem potocznym liznąłem też troche programowania. Marzenie było takie żeby iść na studia informatyczne. W liceum miałem z matmy nauczyciela taką kosę że szok :twisted: dostać u niego 3,4 to jak u innych 5 albo lepiej. Ogólnie rzecz biorąć mialem dość duże kłopoty :mrgreen: co bardzo zniechecilo mnie do studiowania informatyki (no bo co się będe z motyką na słońce porywał). Po skonczeniu szkoly dziwnym zrządzeniem losu trafiłem na prawo :roll: bleee nie polecam nikomu :wink:

O akademii cisco wiem od paru lat ale nie myslalem o tym powaznie do dziś. Teraz pytania do was. Rzygam tym prawem to nie jest nauka dla mnie chciałbym się zajmować czyms co mnie naprawde interesuje.

Jak myślicie ktoś mojego pokroju da rade ? Chodzi mi głownie o poziom wiedzy matematycznej. Duzo jest wymagane z matmy? Jeśli chodzi o sieci to mam że tak powiem minimalne pojęcie. Czy samo wspinanie się po poszczegolnych szczeblach ma sens bez studiow informatycznych ? Jak jest z pracą po otrzymaniu poszczegolnych certyfikatów ? Wogóle jakie sa perspektywy na przyszlosc po takim szkoleniu?

Wszelkie wskazówki, rady mile widziane :) Rozpisałem się troche ale naprawde jest to dla mnie bardzo ważne i licze na poważne podejście do tematu i liczne odpowiedzi.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

#2 Post autor: domin »

Było, było, było...

Matmy masz mało, w sumie to praktycznie nic - ino musisz mózg na system dwójkowy przestawić ;) Akademie skończysz mając podstawy, a nawet brak podstaw. Czy to ci starczy do zajmowania się tym? To zależy od ciebie i twojego samo zapracia. Chińskiego też się można nauczyć ;P
.ılı..ılı.

MichałSzulkin
wannabe
wannabe
Posty: 60
Rejestracja: 30 wrz 2007, 16:07
Lokalizacja: Częstochowa

#3

#3 Post autor: MichałSzulkin »

domin pisze: Akademie skończysz mając podstawy, a nawet brak podstaw.
tu mnie pocieszyłes - mam nadzieje ze troszke pracy i uda sie zdobyc potrzebna wiedze
pozdrawiam
mgr inż. Michał Szulkin

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

#4 Post autor: domin »

MichałSzulkin pisze:
domin pisze: Akademie skończysz mając podstawy, a nawet brak podstaw.
tu mnie pocieszyłes - mam nadzieje ze troszke pracy i uda sie zdobyc potrzebna wiedze
Za moich czasów (rok temu) nie było żadnych progów na zdanie akademi. Wystarczyło podejśc do wszystkich testów i tyle. Nawet z wynikiem 20% się zdawało semestralne.

Inną kwestią jest to, że testy na Vouchery trzeba zdać na minimum 75%, ale jak ktoś olewa to po co mu Voucher?
.ılı..ılı.

michał_o
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2007, 20:31

#5

#5 Post autor: michał_o »

Ja to tak sobie wymyslilem że oprocz akademii uzupelnic sobie wiedze jakims studium informatycznym czy cos w tym stylu. Jak myślicie ?

Może ktoś zna akademie w Wyższej Szkole Przedsiębiorczosci i Administracji w Lublinie albo na UMCS'ie ? Jakieś opinie ?

Jak mówicie ? Jest sens robienia certyfikatów bez zadnego papiera z uczelni ? Jest szansa na prace majac certyfikaty i jakies tam studium informatyczne ?

tomaszpl
CCIE
CCIE
Posty: 132
Rejestracja: 30 sie 2005, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

#6

#6 Post autor: tomaszpl »

michał_o pisze:Ja to tak sobie wymyslilem że oprocz akademii uzupelnic sobie wiedze jakims studium informatycznym czy cos w tym stylu. Jak myślicie ?

Może ktoś zna akademie w Wyższej Szkole Przedsiębiorczosci i Administracji w Lublinie albo na UMCS'ie ? Jakieś opinie ?

Jak mówicie ? Jest sens robienia certyfikatów bez zadnego papiera z uczelni ? Jest szansa na prace majac certyfikaty i jakies tam studium informatyczne ?
WSPiA czy jak to sie tam nazywa to porazka, szkoda na to kasy - na pewno sie tam nic nie nauczysz, tylko kase wywalisz w bloto, jesli nie jestes w despereckiej sytuacji potrzebujacego jakiegokolwiek "papierka" o "wyksztalceniu" to omijaj to miejsce z daleka :) za ta kase lepiej zbudowac domowego laba i podreczna bliblioteczke z cisco press

t.

tuwlos
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:17

#7

#7 Post autor: tuwlos »

witam obecnych i przyszłych CCIE
michał_o pisze:Ja to tak sobie wymyslilem że oprocz akademii uzupelnic sobie wiedze jakims studium informatycznym czy cos w tym stylu. Jak myślicie ?
jeżeli chcesz mieć papierek z uczelni tylko po to aby na pytanie "czy mam Pan skończone studia" móc odpowiedzieć tak, to wybierz jakąś prywatną uczelnie, która nie specjalnie przejmuje się poziomem nauczania, zamiast zakuwać do egzaminów na uczelni z wysokim poziomem będziesz miał więcej czasu na laba ;P
michał_o pisze: Jak mówicie ? Jest sens robienia certyfikatów bez zadnego papiera z uczelni ? Jest szansa na prace majac certyfikaty i jakies tam studium informatyczne ?
to zależy od pracodawcy :)
tomaszpl pisze: WSPiA czy jak to sie tam nazywa to porazka, szkoda na to kasy - na pewno sie tam nic nie nauczysz,
tylko kase wywalisz w bloto, jesli nie jestes w despereckiej sytuacji potrzebujacego jakiegokolwiek "papierka" o "wyksztalceniu" to omijaj to miejsce z daleka :) za ta kase lepiej zbudowac domowego laba i podreczna bliblioteczke z cisco press
dla mnie ważne jest aby uczelnia nie zabierała mi za dużo czasu, aby wydawała zaświadczenia do WKU i umożliwiała odbycie przeszkolenia wojskowego, prawdę mówiąc umiejętności całkowania, liczenia pochodnych i programowania w pascalu mam gdzieś

co do poziomu uczelni: ludki z infy zaocznej którym UMCS powiedział papa przenieśli się na WSPiA

co do poziomu akademii: nie korzystałem z usług tych akademii ale zwróć uwagę na to:
Regionalna/Lokalna Akademia Cisco UMCS, a tu masz Lokalna Akademia Cisco WSPA, niby duży może więcej :) ale nie wiem czy w przypadku akademii to wielkość jest najważniejsza

szpak
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2007, 12:43
Lokalizacja: Krasnik/Lublin

#8

#8 Post autor: szpak »

tuwlos pisze:co do poziomu akademii: nie korzystałem z usług tych akademii ale zwróć uwagę na to:
Regionalna/Lokalna Akademia Cisco UMCS, a tu masz Lokalna Akademia Cisco WSPA, niby duży może więcej :) ale nie wiem czy w przypadku akademii to wielkość jest najważniejsza
Ja bardzo sobie chwalę Akademię UMCS, ale nie mam porównania z innymi. Ciekaw jestem, jak wygląda kwestia sprzętu na WSPA ?

wojtek283
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2007, 21:41

#9

#9 Post autor: wojtek283 »

Ja też jestem początkujący, chciałbym zapytać jakie tytuły z literatury bardziej doświadczenie by nam początkującym zaproponowali.??
Dzięki bardzo

lisek1981
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2007, 12:27

#10

#10 Post autor: lisek1981 »

wojtek ja kupilem Odoma Official Exam Certification Library i narazie starczy :)

dzwiedz
member
member
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2007, 12:18
Lokalizacja: Miętne\W-wa

#11

#11 Post autor: dzwiedz »

wojtek283 pisze:Ja też jestem początkujący, chciałbym zapytać jakie tytuły z literatury bardziej doświadczenie by nam początkującym zaproponowali.??
Dzięki bardzo
Jak przedmowca wspomnial Odom jest dobry na poczatek. Napisany przystepnym jezykiem, moim zdaniem w wielu miejscach autor zbyt rozwlekle tlumaczy. Zamiast tego przydaloby sie wiecej informacji, bo po przeczytaniu pozostaje niedosyt ze zobaczyles czubek gory lodowej. Niemniej taka jest rola tej ksiazki takze rowniez polecam.

PS. Dziwie sie ze obroncy porzadku na forum nie zwrocili Ci jeszcze uwagi, maja chyba przerwe z okazji Swiat :P

PS. Niemniej na przyszlosc uzywaj troche wiecej funkcji search na forach, bo temat nie jest nowy:)

Pozdrawiam oraz zycze spokojnych i udanych Swiat,
Pawel vel dzwiedz

Awatar użytkownika
Pionar
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 17 maja 2007, 08:26

#12

#12 Post autor: Pionar »

dzwiedz pisze:
PS. Dziwie sie ze obroncy porzadku na forum nie zwrocili Ci jeszcze uwagi, maja chyba przerwe z okazji Swiat :P

PS. Niemniej na przyszlosc uzywaj troche wiecej funkcji search na forach, bo temat nie jest nowy:)
czytając nasunęła mi się taka propozycja do adminów, aby utworzyć w "Important topics" temat w stylu "Materiały Self-Study" lub coś podobnego gdzie w 1 poście byłoby wypisane przez doświadczonych kolegów na jakie książki/materiały zwrócić uwagę przechodząc przez ścieżki CCxA, CCxP, CCIE. Myślę że w ten sposób uniknie się postów w stylu "Czy warto kupić coś takiego do nauki, jakie materiały polecacie do ...., itp.

tuwlos
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:17

#13

#13 Post autor: tuwlos »

Pionar pisze: czytając nasunęła mi się taka propozycja do adminów, aby utworzyć w "Important topics" temat w stylu "Materiały Self-Study" lub coś podobnego gdzie w 1 poście byłoby wypisane przez doświadczonych kolegów na jakie książki/materiały zwrócić uwagę przechodząc przez ścieżki CCxA, CCxP, CCIE. Myślę że w ten sposób uniknie się postów w stylu "Czy warto kupić coś takiego do nauki, jakie materiały polecacie do ...., itp.
pomysł dobry, tylko coś mi mówi że osoby szukające takich informacji nie czytałyby tego tematu :lol:

wojtek283
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2007, 21:41

#14

#14 Post autor: wojtek283 »

Dzięki bardzo!!

ODPOWIEDZ